Epizody(9)

Klukovský klub Rychlých šípů – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – zjistí, že v temné čtvrti Stínadla se cosi děje. Starý kostelník jim vypráví příběh osiřelého zámečnického učně Jana Tleskače, který byl zároveň zvoníkem v kostele svatého Jakuba ve Stínadlech. Tam také za záhadných okolností zahynul pádem ze zvonice. Rychlé šípy podniknou nebezpečnou výpravu na nepřátelské území. Ve zvonici najdou Tleskačův deník, ve kterém chlapec píše o jakémsi svém vynálezu. Jeho plány ukryl v kovovém hlavolamu, zvaném Ježek v kleci. Návod na vysvobození ježka z klece je v deníku podrobně popsán. Kde se však hlavolam nachází, to musejí Rychlé šípy teprve zjistit. Není to jednoduché: ve Stínadlech totiž vládne drsný chlapecký gang Vontů... (Česká televize)

Scott67

Pro nás, kluky, byly Rychlé Šípy jakýmsi životním stylem. I my jsme měli svoje touhy po vlastní klubovně, svoje Stínadla a taky svoje Bratrstva Kočičích Pracek. Odcházeli jsme z domu v gumových kopačkách a teplácích a vracívali jsme se za soumraku. Sešity Rychlých Šípů jsme si půjčovali v umaštěných a mnohdy dost salátových verzích. Jiné nebyly. A i tento seriál jsem viděl jako kluk pouze jednou. Věděli jsme samozřejmě, že existuje, ale doba pro něj nebyla příznivá. Muselo uběhnout dvacet let, abychom si jej připomněli. ()

aragonit

Oproti, knize, slabší, spravování, kniha by jsi zasloužila propracovanější a uveřitelnější spravování, chybí spousta, důležitych událostí, oproti knize, Mirek tu byl vykreslen, jako málo výrazný, vůdce, zbývající, hoši, jako, často ustrašené myši, je to však pořád, lepší, než, nic, takže zaslouženě 3 hvězdy ()

kirkous

S obrovskou chutí jsem sledoval černobílou klasiku, která mě jako kluka minula jako trezorová. Dostal jsem se k ní až teď a je to podle mě paráda. Chvílemi mi sice trochu vadily umělé kulisy, ale to se dá skousnout. Kam se na to hrabe céčkový film z počátku devadesátek. ()

Aguirre

V roku 2022 to bavilo aj mojho 9 rocneho syna. A to som myslel, ze uz na jeho generaciu toto nebude fungovat. Poctiva filmovacka, aj ked atmosfera detskych súbojov uz na mna neposobi. Na druhej strane, ako sa svet zmenil, ked pred 50 rokmi sa bitky medzi chlapcami brali vo filme ako cosi normalne a bezne. ()

Woodman

Jako malý jsem se na tento seriál díval, ale moc jsem nechápal, nyní po několika letech jsem tento skvost zhlédl a vůbec toho nelituji, děkuji moc za tento velice kvalitní (příběh, herci, prostředí) starší filmový požitek. ()

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu