Brutální Nikita (TV seriál)

• Kanada

La Femme Nikita

• slovenský

Brutálna Nikita

Nikita

Akční / Drama / Thriller

Kanada, 1997, 96x45 min

Sean Callery

Peta Wilson, Eugene Robert Glazer, Roy Dupuis, Matthew Ferguson, Jennifer Finnigan, Alberta Watson, Roman Podhora, Ted Atherton, Josh Holliday, Stephen Shellen, Juliet Landau, Bruce Payne, Michael Sarrazin, Sean Whalen, Christopher Cordell, Carlo Rota, Peter Mensah, Michelle Nolden, Aaron Ashmore, Kristin Booth, Doru Bandol, Simon MacCorkindale, Brian Poth, Raoul Max Trujillo, Michael A. Miranda, Robert Knepper, Vince Corazza, Sherry Miller, Michael Filipowich, Callum Keith Rennie, James Faulkner, Yvonne Sciò, Steve Byers, Ingrid Veninger, Shawn Roberts, Joanna Bacalso, Hrant Alianak, Arturo Fresolone, Sarah Gadon, David McIlwraith, Michael Cera, Rich Sommer, Gregory Hlady, Andrew Kraulis, Alan Van Sprang, Aidan Devine, Mark Lutz, Noah Reid, Douglas O'Keeffe, Tobin Bell, Adam Ant, Conrad Dunn, James Kidnie, A.C. Peterson, Gabriel Hogan, John Ralston, Kira Clavell, Stewart Bick, Don Francks, Mackenzie Gray, Ted Whittall, Kate Greenhouse, David Hemblen, Felicity Waterman, Ryan Scott Greene, George Buza, Salvatore Antonio, Peter Outerbridge, Cas Anvar, Kate Trotter, James McGowan, Robert Eaton, Denis Forest, Megan Fahlenbock, Kathryn Zenna, John Wildman, Kevin Jubinville, David Julian Hirsh, Adrian Hough, Andrew Gillies, Anais Granofsky, Stavroula Logothettis, Gene Mack, Gerry Mendicino, Jason Barbeck, Lindsay Collins, Michael Querin, David Collins, Tony Nappo, Janet Kidder, Mung-Ling Tsui, Von Flores, Vieslav Krystyan, James Binkley, Dominic Fung, Richard Clarkin, Lara Wickes, Chantal Quesnelle, Richard Waugh, Jane Moffat, Tommy Chang, Markus Parilo, Jean Yoon, Ted Ludzik, Steve Cumyn, James Downing, Michael Chan

Kostýmy:

Laurie Drew
  • Segrestor

Zkoušeli nám otrávit odpoledne za mého mládí, zkoušejí to dnes. Rozdíl je ale v tom, že tenkrát jsme přeci jen nebyli rozhýčkaní internetem nebo současnými našlapanými seriály... a stejně se to nedalo koukat. Která prázdná hlava to dnes nasadila do programu???(18.5.2012)

Dal bych možná i o hvězdičku víc, zpočátku to byla vážně solidní seriálová podívaná. Ale s postupem času scénář přitvrzoval do podoby "všichni proti všem", "nikdo nic neví", "všechno je stejně jinak", že mi začaly být osudy zúčastněných úplně fuk a bylo by mi i jedno, kdyby se zjistilo, že Sekci řídí Medvídek Pú.(8.10.2005)

• heyda

Tak to je brutální... Ne, konec srandiček. Na tento výplod se mi nechce plýtvat příliš mnoho slovy proto jasně a stručně: 2 *(26.6.2010)

• IllIlIlIIl

Kanadský akční seriál v čele s brutální Nikitou.(26.11.2007)

• hirnlego

Peta Wilson by z jedný udělala snad lesbičku neboco! - to mě napadalo v dětství při sledování seriálu - teď už to naštěstí neni tak žhavé...(26.8.2007)

• - V epizodě 2x18 „Off Profile“ hrála Céline Bonnier, dlouholetá přítelkyně Roye Dupuise (Michael). (spygirl)

• - V epizodě 1x07 „Mother“, ve scéně, kdy je Nikita přivázaná ke stromu a bita, prodělala její představitelka Peta Wilson otřes mozku. Chtěla, aby to vypadalo realisticky. (spygirl)

• - Seriál má svůj vlastní styl a to samozřejmě platí i v oblečení - zakázáno bylo téměř všechno "obyčejné": džíny, trika s potiskem, halenky, základní barvy, kostka, puntík, atd. (samozřejmě výjimkou jsou akce, kde je takové oblečení nutné). (spygirl)