Brutální Nikita (TV seriál)

• Kanada

La Femme Nikita

• slovenský

Brutálna Nikita

Nikita

Akční / Drama / Thriller

Kanada, 1997, 96x45 min

Sean Callery

Peta Wilson, Eugene Robert Glazer, Roy Dupuis, Matthew Ferguson, Jennifer Finnigan, Alberta Watson, Roman Podhora, Ted Atherton, Josh Holliday, Stephen Shellen, Juliet Landau, Bruce Payne, Michael Sarrazin, Sean Whalen, Christopher Cordell, Carlo Rota, Peter Mensah, Michelle Nolden, Aaron Ashmore, Kristin Booth, Doru Bandol, Simon MacCorkindale, Brian Poth, Raoul Max Trujillo, Michael A. Miranda, Robert Knepper, Vince Corazza, Sherry Miller, Michael Filipowich, Callum Keith Rennie, James Faulkner, Yvonne Sciò, Steve Byers, Ingrid Veninger, Shawn Roberts, Joanna Bacalso, Hrant Alianak, Arturo Fresolone, Sarah Gadon, David McIlwraith, Michael Cera, Rich Sommer, Gregory Hlady, Andrew Kraulis, Alan Van Sprang, Aidan Devine, Mark Lutz, Noah Reid, Douglas O'Keeffe, Tobin Bell, Adam Ant, Conrad Dunn, James Kidnie, A.C. Peterson, Gabriel Hogan, John Ralston, Kira Clavell, Stewart Bick, Don Francks, Mackenzie Gray, Ted Whittall, Kate Greenhouse, David Hemblen, Felicity Waterman, Ryan Scott Greene, George Buza, Salvatore Antonio, Peter Outerbridge, Cas Anvar, Kate Trotter, James McGowan, Robert Eaton, Denis Forest, Megan Fahlenbock, Kathryn Zenna, John Wildman, Kevin Jubinville, David Julian Hirsh, Adrian Hough, Andrew Gillies, Anais Granofsky, Stavroula Logothettis, Gene Mack, Gerry Mendicino, Jason Barbeck, Lindsay Collins, Michael Querin, David Collins, Tony Nappo, Janet Kidder, Mung-Ling Tsui, Von Flores, Vieslav Krystyan, James Binkley, Dominic Fung, Richard Clarkin, Lara Wickes, Chantal Quesnelle, Richard Waugh

Kostýmy:

Laurie Drew
  • rogerkint

Tomu řikám úchylnost(22.10.2008)

Je paradoxem a svým způsobem nespravedlností, že seriál stavějící na slávě (nebo spíše legendě) filmu, se kterým má ve výsledku společné jen velmi malé jádro, si dokázal vybudovat tak jedinečnou pozici a místo odsouzení za diametrální odklon od originálu získal takový úspěch. Grafická stylizace typu "Vítejte na konci milénia!", hudba Marka Snowa a výtvarná podoba vůbec je možná okatě luxusní, nicméně v hi-tech špionážním seriálu je zcela na místě. Na rozdíl od filmu seriál staví na tomto "pozlátku" a nahrazuje tak z Bessonova díla známou sílu emocí a herecký talent hlavních představitelů. Najdou se ovšem i čestné výjimky typu Madeline (Alberta Watsonová). Co dodat na závěr? Snad jen, že jiný příklad úspěchu filmu a seriálu - Hvězdná Brána - je ukázkou jak pokračovat v dobře nastartovaném příběhu. U Nikity je tomu jinak - každá jde svou cestou, a vzhledem k tomu, že hodnota Bessonova dílka pro akční žánr je s pozicí Stargate filmu ve Sci-Fi nesrovnatelná, je jasné, která z dam vyjde z tohoto měření sil vítězně. 70%(3.11.2003)

• Kryton

Slabý odvar skvělého filmu od Bessona.(1.1.2009)

• dex2man

V jakémkoliv porovnání s Bessonovou Nikitou se jedná o odpad. Když si odmyslím název,jedná se o podprůměrný seriál s jakýmsi neosobním,odtažitým a chladným přístupem k divákovi. Nevím jestli je záměrný,ale mě by až tak nevadil..Wilson i Dupuis jsou celkem cool a jejich "herectví" odpovídá úrovni seriálu. Hlavní problém je v kolísání zábavnosti jenotlivých dílů - ty s akcí a v exteriérech jsou celkem slušně "poživatelné", narozdíl od těch kecacích,rádoby psychologických... Lhal bych,kdybych řekl ,že jsem na to občas nekoukal:)(31.8.2010)

• Segrestor

Zkoušeli nám otrávit odpoledne za mého mládí, zkoušejí to dnes. Rozdíl je ale v tom, že tenkrát jsme přeci jen nebyli rozhýčkaní internetem nebo současnými našlapanými seriály... a stejně se to nedalo koukat. Která prázdná hlava to dnes nasadila do programu???(18.5.2012)

• - V roce 2006 sepsal Christopher Heyn (asistent výkonného poradce seriálu) velkou knihu (encyklopedii) s názvem: "Inside Section One: Creating and Producing TV's La Femme Nikita". K dostání je pouze přes internet. (spygirl)

• - V roce 2002 vyšel speciální soundtrack - "LA FEMME NIKITA: Music by Sean Callery", obsahující 16 instrumentálních skladeb, které v seriálu zazněly. (spygirl)

• - V roce 2001 byla na motivy seriálu vyvíjena videohra pro XBox. Projekt byl ale před dokončením zrušen. (Riker)