Dallas

• USA Dallas
USA, (1978–1991), 286 h 25 min (Minutáž: 34–95 min)

Tvůrci:

David Jacobs

Larry Hagman, Barbara Bel Geddes, Lesley-Anne Down, Patrick Duffy, Linda Gray, Ken Kercheval, Steve Kanaly, Howard Keel, George Kennedy, Jenilee Harrison (více)

Série(14) / Epizody(356)

Sága rodu Ewingovcov, bohatej rodiny na čele s patriarchom Johnom Rosssom Jockom Ewingom (JIM DAVIS), zakladateľom naftárskej spoločnosti Ewing Oil. Starý pán má manželku Eleanor Miss Ellie (BARBARA BEL GEDDESOVÁ), ktorá sa oddane stará o rodinné sídlo Southfork Ranch a troch synov. John Ross J. R. Ewing (LARRY HAGMAN) je neobmedzený vládca rodinnej firmy Ewing Oil, ktorú riadi železnou rukou už celé desaťročia. Oženil sa s bývalou Miss Texas, Sue Ellen Shepardovou (LINDA GRAYOVÁ). Bobby (PATRICK DUFFY) je milý a slušný chlapík, ktorý sa oženil s Pamelou Barnesovou (VICTORIA PRINCIPALOVÁ), dcérou Ewingovho obchodného rivala. Tretí syn Garrison Arthur Gary (TED SHACKELFORT) sa tak trocha nevydaril - otec ho považuje za odpadlíka rodiny a preto sa radšej odsťahoval do Kalifornie aj so svojou manželkou Valene (JOAN VAN ARKOVÁ). (oficiální text distributora)

skodovak

Nesnáším soap operu, jak jinak. Dallas mi však přináší vzpomínky na dětství, na společné sledování zákeřňáka Džejára s mojí babičkou a hlavně na geniální znělku Jerolda Immela, která byla pro každou sezónu odlišná a trvalo mi dlouho, než jsem si je všechny dokázal sehnat. A jak už tady je psáno, oproti stávajícím jihoamerickým (a z mého pohledu i českým) seriálům je Dallas vlastně kvalitní podívaná. I když dnes už bych se na to dívat nedokázal, snad tak jeden díl, ze sentimentu. A kvůli Victorii Principal :) 36% si to nezaslouží, takže 3,5* zaokrouhlené nahoru. ()

lapatata

Kéž by dnešní české seriály, které na seriálech tohoto typu staví, měly takovou výpravu a napínavý scénář, jako Dallas. A to se pohybujeme o víc než 30 zpátky. ()

Scooby..

Už si na tenhle seriál moc nevzpomínám, ale nebylo to zase tak špatný. Já osobně jsem vždycky fandil Džejárovi. ()

Rigo

Na tento seriál vzpomínám s nostalgií, když nic jiného v nebylo, dívalo se na to celkem dobře. Kdo si vzpomíná na aféru vraťtne nám Bobbyho, kdy se diváci naštavli a scenáristi se museli přizpůsobit a přepsat scénář, dá mi za pravdu, že v té době měl tento seriál o naftařích slušnou diváckou základnu. ()

Hanquita

Stejný případ jako svého času Esmeralda - první zástupce amerických soap oper na našich obrazovkách, ach ty časy... :-) Jenže to nebyla taková hlína, takže z mé strany jen dvě hvězdy, a to hlavně za úvodní melodii, záporáka J.R. "džejára" a za doživotní poučení o tom, jak to v takových seriálech chodí, aneb "Bobby žije!" :-) ()

zurivymlok

Tento seriál si matně pamatuju. Sledoval jsem jako malé dítě, ale naštěstí to snad trvalé následky nezanechalo. Ostatně, srovnání Dallasu s tehdejší televizní zábavou či následnými jihoamerickými telenovelami, Superstar, Big Brother, atp. si tento seriál ještě zase tak špatně nevede, ačkoliv po většinu svého tvrvání hodně vařil z vody a scénáristé ke konci už vůbec netušili kudy kam. ()

Caskett

Ale vždyť to byla paráda! Ta nostalgie! Všichni to pomlouvají, ale proč vlastně? Co bylo v té době v televizi tak převratného? A jaký je z toho fenomén. Znají to všichni, to musí uznat i kritici :-). A pokud to hodnotí zapřísáhlý odpůrce žánru, je to jako bych se vrhla na hodnocení válečných filmů, kterým se vyhýbám... Když to vezmu s odstupem času a vidím kam až se některé telenovely probojovaly, má u mě Dallas čestnou 2+! Nevím sice kdo je přesně cílovka, ale když mi bylo 13 let bylo to bezva, probíraly jsme to s holkama... ty vzpomínky :-) ()

tulrika

Většina na to koukala a teď se bojí přiznat. Babička to milovala. J.R. byl pekelnej neřád a přeci po něm ženský šílely. To bylo asi tím obřím kloboukem. Nikdy nezapomenu, jak moje kámoška dostala hysterický záchvat a musela dýchat do pytlíku, když Bobby "umřel". Ještě že to byl jen sen......co trval snad 29 epizod ()

Lucka07

Ať si píše tady kdo chce co chce, Dallas je a byl nezapomenutelný seriál stejně jako Esmeralda. V době, kdy se k nám dostal na obrazovky, byl zajisté fenoménem. Tvůrci i herci si mohou zatleskat, že i po x letech víme, kdo byl J.R., kde žil, co dělal, ... Prostě dostal se nam do podvědomí ať už chtě nebo nechtě. ()

moorks

Pořád je to jeden z nejlepších seriálu amerických televizních společností, když vezmu tu šílenou stoku sraček, co vyprodukovali a stále produkují! ()

migl

Kedysi po 89-tom som videl prvých cca 50 dielov,potom som to vzdal.Dnes sa už len divím ako som mohol vydržať pozerať tých 50 dielov,1* z nostalgie ()

Bodega_Bay

I přes pokročilý věk pořád dobrý seriál. Klasika mezi seriály, z dětství si pamatuju úvodní melodii, zábavného J.R. a můj oblíbený pár Bobbyho a Pamelu. Když ho teď znova dávají, tak se občas podívám a přijde mi pořád dobrý, v rámci žánru nemám námitky. Navíc je zábavné, že seriál z roku 1978 pořád ještě nemá ve své kategorii rovnocenného partnera mezi našimi seriály, snad jen porevoluční pokus Život na zámku. Jo a taky nejlepší seriálové zmrtvýchvstání jaké kdy bylo! ()

Mark1983 odpad!

Pravdou je,že začátkem devadesátých let byl tento seriál dost sledován a dokonce i já viděl nějaké díly,avšak není to má parketa. ()

Peddro

Bylo to první, co si po Sametové revoluci pamatuji, sledovala to prababička, babička, babička s dědou i rodiče a já s nimi. Dávám dvě hvězdičky, jednu za J.R., což je skvělý záporák a druhou za Jocka, který mi připomíná mého dědu, tvrdý, ale spravedlivý s dobrým srdcem... ()

quokam

Vcelku mizerny serial, ktery se vsak stal klasikou. Pochvalit lze vypravu, j.r., zmrtvyvhvstani Bobbyho (bo to bylo tak blbe az to bylo genialni) a globalni uspech serialu. Za mne klasickych 40 pro. ()

Dallas plný hvězd

Dallas plný hvězd

15.03.2006

Plánovaná snaha oživit legendu mezi americkými nekonečnými seriály začíná dostávat konkrétnější obrysy. O tom, že se celovečerní verze Dallasu ujme režisér Robert Luketic, fanoušci naftařské rodiny… (více)

To teda bude Dallas!

To teda bude Dallas!

07.10.2005

Dallas je věčný, to všichni víme. Ale bude i jeho celovečerní verze? Herecké obsazení je totiž stále dosti nejisté. Jací jsou zatím kandidáti? J.R.Ewing, John Travolta váhá, Mel Gibson má stále na… (více)