Dallas

• USA Dallas
USA, (1978–1991), 286 h 25 min (Minutáž: 34–95 min)

Tvůrci:

David Jacobs

Larry Hagman, Barbara Bel Geddes, Lesley-Anne Down, Patrick Duffy, Linda Gray, Ken Kercheval, Steve Kanaly, Howard Keel, George Kennedy, Jenilee Harrison (více)

Série(14) / Epizody(356)

Sága rodu Ewingovcov, bohatej rodiny na čele s patriarchom Johnom Rosssom Jockom Ewingom (JIM DAVIS), zakladateľom naftárskej spoločnosti Ewing Oil. Starý pán má manželku Eleanor Miss Ellie (BARBARA BEL GEDDESOVÁ), ktorá sa oddane stará o rodinné sídlo Southfork Ranch a troch synov. John Ross J. R. Ewing (LARRY HAGMAN) je neobmedzený vládca rodinnej firmy Ewing Oil, ktorú riadi železnou rukou už celé desaťročia. Oženil sa s bývalou Miss Texas, Sue Ellen Shepardovou (LINDA GRAYOVÁ). Bobby (PATRICK DUFFY) je milý a slušný chlapík, ktorý sa oženil s Pamelou Barnesovou (VICTORIA PRINCIPALOVÁ), dcérou Ewingovho obchodného rivala. Tretí syn Garrison Arthur Gary (TED SHACKELFORT) sa tak trocha nevydaril - otec ho považuje za odpadlíka rodiny a preto sa radšej odsťahoval do Kalifornie aj so svojou manželkou Valene (JOAN VAN ARKOVÁ). (oficiální text distributora)

NinadeL

Ve své době v USA to mělo v televizi své místo. To, jaký se z toho udělal porevoluční kult tady, byla nicméně chyba. Teď po zážitku s verzí 2012 oživuju kořeny a ono to fakt mělo svoje kouzlo. V letech 1978-1991 se seriál zapsal do historie jako jeden z nejdéle běžících a prožil si mnoho vrcholů, včetně legendární zápletky "Kdo zabil J. R.?" Úvodní mini série nabídla základní premisu dvou svářených rodin, Ewingů a Barnesů a jak prosté, milý Watsone, Romeo si vzal svou Julii, tedy Bobby Pamelu a to úplně stačilo. Prostředí Dallasu a ranče Southforku by nebylo samozřejmě tak atraktivní, kdyby hlavní rodina nebyla bohatá, neměla svou historii a trojici rozdílných bratrů. Fascinující je, že i spin-off Knots Landing to dotáhl na 14 sérií a to jeho jádro tvořilo jen background postavy malé Lucy, která na Southforku vyrůstala se svými prarodiči a měla avantýru s rančerem. Dallas byla zkrátka rodinná sága se všemi klady a neduhy žánru soap opery. ()

sud

V porovnání s jinými nekonečnými seriály je toto skvost. První série se mi opravdu líbila už když to dávali prvně a byl jsem malej. Líbila se mi i později, když to opakovali. S přibývajícími díly kvalita rapidně ubývala a poslední díly byly stoprocentně na odpad! (první sérii bych dal možná i čtyři hvězdičky). Celkově myslím, že ty dvě hvězdičky jsou tak akorát hodnocení globálně pro celý seriál. Je to sice hloupost, ale ve stínu toho všeho "Dallas" je pojem, mockrát skloňovaný, parodizovaný, terč mnoha vtipů (Má to 150 IQ a kouká to na televizi....Tři báby čuměj na Dallas) a jeden z nejslavnějších projektů, které běžely v televizích po celém světě. ()

D.Moore

Cože? Tady se snad najde někdo, kdo nefandil J.R.(ovi), ale těm ostatním nechutně kladným panenkám a panákům? Ale no tak... ()

Niktorius

Ze zahraničních nekonečných seriálů je asi tento vážně nejlepší. Pamatujete ty zlaté časy, kdy to všichni sledovali na ORF? Ve školce jsme si dokonce na tento seriál s kamarády hráli...A každej chtěl být Bobby :-) ()

pepo

Prvý rok sa dal ako tak prežiť,ale potom...mňa najviac dojala Bobbyho reinkarnáciaˇ.Rok sledovania v háji.Ale čo už. ()

Phobia

Přišla revoluce a po ní "Dallas", nevídaný seriál z prostředí amerických boháčů. Národ byl okouzlen a fascinován, nebyl zvyklý na takové intriky, dynamickou zápletku i hudbu, atraktivní prostředí ranče, tohle byla ukázka jiného života než jsme v naší zaprděné zemičce znali... Ve své dětské morbiditě jsem si okamžitě oblíbila padoucha "Džejára" a pojala nechuť vůči zbytku rodiny. Dnes bych tomu dala jednu hvězdu a nikdo by mě nedonutil tuhle soap operu sledovat, ale tehdy jsem to vydržela překvapivě dlouho a kupodivu se i bavila (zvláště když měla Pamela asi dvousetdílový sen o Bobbyho smrti, to jsem se fakt posmála:-))). Takže ze sentimentu nechám 2*, oproti současným telenovelám (lhostejno zda jihoamerickým či z domácí produkce) je "Dallas" ještě seriálový skvost. 45% ()

lesumir

Páni, to je doba... Pripomina mi to stare casy, kdy jsme cela rodina v nedeli podvecer usedavali do kresel a koukali na starou televizi tesla, ve ktere se odehraval pribeh Johna, Bobbyho, J.R. a spousty dalsich na ranci Southfork :)) Nostalgicky to serial! ()

Hrabka

Tohle je neskonale subjektivní hodnocení. Měli by to hodnotit lidé, kteří to sledovali a ti by si to vynesli do nebes. Takhle je to hodnoceno lidmi, co viděli 5 minut a posílají to do odpadu! V tomto je to velmi nespravedlivé! ()

Pepinec

Jenom jednou u mě byl Dallas populárnější než když za něj loni hrál Jarda Jágr. Byly to časy, kdy jsem si u tohohle nekonečného příběhu nechával podepisovat poznámky v žákajdě, psal u něj domácí úkoly na zítřek a opravoval ty včerejší, protože kdo by se při sledování Džéjárových kliček, které by mu i ten Džegr mohl závidět, dokázal soustředit ještě na něco dalšího? ()

Big Bear

Pamatuji ty pátky večer, kdy komančové z nějakého mně nepochopitelného důvodu dovolili tenhle seroš vysílat v TV. A to téma! Naftařská rodina multimilionářů! I když možná právě proto to běželo, aby se divák uvědomil jaké to asi je, když jde po někom J.R. a co z něj zbyde... Osobně si myslím, že J.R. patří mezi největší padouchy filmového plátna a je to on, který mne nejvíc baví, když náhodou v Tv na nějaký ten díl narazím. Pro romantiky tu byla něžná a krásná Pam (tehdy krásná)... Tohle je prostě seriálová klasika. Můžete nesouhlasit, tvrdit, že je to brak atd... ale ve srovnání s lecčímž seriálovým dnes, je to solidně udělané řemeslo, které nevyčpělo smradem surové ropy ani za těch 40 let. * * ()

Stegr

20% - Babička to milovala, já pár dílů také zhlédl, ale už v dětském věku mě to nebavilo (když nepočítám Bobbyho smrt nesmrt, která mě neskutečně překvapila. Však jaká to taky byla aféra v té době! :))... ()

salahadin odpad!

Muž říká večer ženě u TV: "Dallas?" Žena na to: "Nedala, voni nechtěli." Abnormální koncentrace nereálných charakterů, které jsou prostě extra záporné, nebo extra kladné, že by i Pepík Zíma působil jako stepní kojot. Bohužel, taková chabě zastíraná dementóza si nezaslouží jiné hodnocení...PS: Všimli jste si začínajícího smrkáče Pitta? ()

Dallas plný hvězd

Dallas plný hvězd

15.03.2006

Plánovaná snaha oživit legendu mezi americkými nekonečnými seriály začíná dostávat konkrétnější obrysy. O tom, že se celovečerní verze Dallasu ujme režisér Robert Luketic, fanoušci naftařské rodiny… (více)

To teda bude Dallas!

To teda bude Dallas!

07.10.2005

Dallas je věčný, to všichni víme. Ale bude i jeho celovečerní verze? Herecké obsazení je totiž stále dosti nejisté. Jací jsou zatím kandidáti? J.R.Ewing, John Travolta váhá, Mel Gibson má stále na… (více)