Knight Rider

USA, (1982–1986), 68 h 21 min (Minutáž: 45–91 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

David Hasselhoff, Edward Mulhare, William Daniels, Patricia McPherson, Peter Parros, Rebecca Holden, Phyllis Davis, Lance LeGault, Pamela Susan Shoop (více)

Série(4) / Epizody(84)

Michael Long je bývalý policista, který během své práce málem přišel o život. Z nepříjemné situace se nakonec díky pomoci neznámého muže dostane. Do nového života vstupuje s novou tváří i identitou, pod jménem Michael Knight. Od mecenáše Wiltona Knighta dostává zároveň špičkové vybavení, aby dále mohl bojovat proti zločinu. A mezi vší tou skvělou technikou je i sporťák K.I.T.T., který dokáže neuvěřitelné věci a dokonce i mluví. Z Michaela se stává neohrožený bojovník, který za volantem inteligentního auta brázdí silnice a mstí bezpráví. (oficiální text distributora)

KosiR_ksr

Pro dítě (před)školního věku skvělý seriál. Kdybych měl sledovat Knight Ridera dnes asi bych se ukousal nudou a nad mnohými scénami si rval vlasy. Pokud udělám průměr hodnocení, které bych dal v 6 letech a nyní, dostávám (1+5)/2 = 3 hvězdičky. ()

popelka595

hodnotím dětskýma očima za čtyři hvězdy. Dnes bych to už viděl nechtěla, ale tenkrát vím, že jsem to mluvicí auto s Hasselhoffem žrala ()

Amper01

Tenhle seriál jsem viděl několikrát, protože ho miluju. Chytré auto, sympatický Majk sloužící spravedlnosti a to jen svou hlavou (beze zbraně) Obrovské mínus pro mě bylo pouze to, že byl v podstatě děv*ař. Že by snaha napodobit Jamese Bonda? Jinak ale BOMBA ()

zabro

A ty tri hvezdicky jen z nostalgie na ma ranna,mlada leta. Protoze ted sem na to koukal na prime a docela sem neveril co se me na tom mohlo libit.Tak urcite auto,ktere samo mluvi,ale to je tak asi vse co sem v tom po tech letech nasel. ()

inutihar

Teď už se u toho bavím z úplně jiných důvodů než když jsem v půlce 80. let bez znalosti němčiny vysedával u zrnící ORF. Update podzim 2023: první série viděna znovu díky skyshowtime a díky intenzivnímu sledování ještě více vyniká, jak je to vlastně hloupě a kolik chyb tam je; dobrá je snad je ta titulková sekvence a samozřejmě ta titulní skladba ()

Zaitsev

Po letech jsem na primě viděl pár dílů knighta a nějak nerozumím sám sobě, co se mi k sakru na tom líbilo? Dvě hvězdičky z nostalgie: jako malej jsem davida měl i na stěně :) ()

jochanan

Jako malá jsem ten seriál milovala (!) a když jsem teď o víkendu zase jeden díl viděla (i s těmi jeho šílenými prostřihy), byla jsem nadšená stejně jako před deseti patnácti lety. Ty hvězdičky nejsou za kvalitu ale za to, jak mě to tehdy bavilo. A taky za hudbu - titulní skladbu mám už nějaký ten pátek jako vyzvánění na telefonu :) ()

DETTO1976

Také iste auto teraz mám, len sa mi pokazili stierače. A je zelenej farby. A prestalo rozprávať. A pokazil sa centrál. A rádio tiež nie je v poriadku. A konči mi STK. A ... dúfam že vifuk ešte podrží. ()

Hapretor

Hajzloff fuck off. Kitt je ale parádní. Kdo by nechtěl auto, který řidiči vytře i prdel? Skvělá úvodní znělka. ()

Merggie

Kedysi to bol taký brutal industrial masaker, že som z toho nemohol spustiť oči. Dnes by som sa nad funkciami hi-tech autíčka len pousmial. Svedomie mi však nedovolí pohŕdať tým, čo sa mi kedysi páčilo. To by voči Kittovi nebolo fér:-) ()

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne