Knight Rider

USA, (1982–1986), 68 h 21 min (Minutáž: 45–91 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

David Hasselhoff, Edward Mulhare, William Daniels, Patricia McPherson, Peter Parros, Rebecca Holden, Phyllis Davis, Lance LeGault, Pamela Susan Shoop (více)

Série(4) / Epizody(84)

Michael Long je bývalý policista, který během své práce málem přišel o život. Z nepříjemné situace se nakonec díky pomoci neznámého muže dostane. Do nového života vstupuje s novou tváří i identitou, pod jménem Michael Knight. Od mecenáše Wiltona Knighta dostává zároveň špičkové vybavení, aby dále mohl bojovat proti zločinu. A mezi vší tou skvělou technikou je i sporťák K.I.T.T., který dokáže neuvěřitelné věci a dokonce i mluví. Z Michaela se stává neohrožený bojovník, který za volantem inteligentního auta brázdí silnice a mstí bezpráví. (oficiální text distributora)

Faidra

A to jenom za to úžasné auto, které jsem tehdy hrozně moc chtěla a pořád otravovala tátu (jen tak mimochodem, nebyl to jen dětský hit, koukali jsme na to oba), aby vymyslel nějaké podobné. Ale je fakt, že i Hasselhoff tady byl chvílemi docela snesitelný. ()

Jara.Cimrman.jr

"Ein Auto, ein Komputer, ein Mann - Knight Rider." Tak tohle se ozývalo ve druhé polovině osmdesátých let každý všední den okolo 18:30 h z obrazovky ORF 1 a ulice Brna zely prázdnotou, jakp při náletu. I němčinářský antitalent seděl u TV a zíral na to, jak K.I.T.T. zase někoho sejme dveřmi, přeskočí zátaras a s kapotovou hláškou se samostatně odpilotuje zachránit Michaela z neřešitelné situace. Kdo to nesledoval, ten nežil a byl zdrojem posměšků v kolektivu. Sledovali to všichni, o čemž si záplava současných seriálů může jenom nechat zdát. ()

choze

Vedle Sandokana a Robina Hooda další akčně-seriálová pecka mého dětství. Cool mluvící a skákající auto s katapultem, frajer Hasselhoff se svým charakteristickým postojem ruce v bok a futuristicky znějící seriálová znělka dokázaly v tu správnou dobu udělat i z jinak průměrné záležitosti bombu v očích snad každého kluka. Samolepky jsem krátce sbíral taky. ()

brit84

U tohoto seriálu si nemůžu odpustit komentář. Jako malej se Majkla a Kita žral jako prase:) Jenže všechno se mění a zatímco dříve bych dal jasný plný počet, z dnešního pohledu to spíš vypadá na odpad až jednu hvězdičku. No nic hoši, dojezdili jste! ()

Sarkastic

Tenhle seriál se mi hodně dlouho a úspěšně vyhýbal. Je tu sice docela originální myšlenka a dobrá hudební znělka, ale jinak je to až moc přitažené za vlasy. Nesmrtelný Hasselhoff, nezničitelné auto K.I.T.T. a prosťounký děj. Podprůměr, na víc to nemá. ()

Gilmour93

Už přes patnáct let mluvím do svých digitálek s kalkulačkou a nikdo mi neodpovídá. Můžete mi někdo vysvětlit proč? Baterku tam mám.. Hasselhoffův thymolinový úsměv, s kterým by si mohl v noci svítit na cestu, těsná kožená bunda a k tomu mluvící Pontiac Firebird Trans AM. Seriál mého dětství, kdy snad každý toužil namontovat do tátovy stodvacítky tlačítko Turbo Boost. Nyní ovšem s odstupem času vidím, jak málo nám tehdy stačilo ke štěstí.. ()

Aluska88

David Hasselhoff je pro mě zapamatovatelný "pouze" jako muž dvou tváří. Mitch z Pobřežní hlídky a "ten" z Knight Ridera. Nadupané fáro, úchvatná znělka a... ano, ta nostalgie!:) Přemýšlím, kolik z obrovského množství současných, "moderních" seriálů budeme za nějaký čas považovat za nostalgii a legendární kousky, dávno již zapadlé prachem? Jsem ráda, že nemusím prožívat dětství v dnešní zkažené době, a že jsem vyrůstala ještě za těch správných "dětských" časů bez mobilů, technologií a s množstvím těch "našich" seriálů. Jenže krásná devadesátá léta zamrzla v čase a s nimi i většina seriálové tvorby. Moderní doba se ve všem snaží být až tolik křečovitě dokonalá a povrchní, že se mnohdy stává vyumělkovanou. Já často raději uteču do těch dávných časů, než abych jen vnímala ten současný televizní brainwashing, multimega efektivnost, milionové rozpočty a výdělky, 3D technologie a kdo ví, co ještě. ()

genetique

Ja som ďalší nostalgik a preto je to za štyri. Ale keď som si chcel teraz (2007) na Prime pozrieť jednu časť a zaspomínať, mal som problém pri niektorých častiach to dopozerať. 80%. ()

berg.12

Kemp Osika v Jižních Čechách, krátce před převratem, dostatečně blízko hranic na zachycení televizního signálu z kapitalistického Rakouska, banda dětí přilepených na zrnící obrazovce a sledujících toto dechberoucí "sci-fi". Kdo tenkrát uměl přeložit pár vět Německy byl bůh a já měl pocit, že úžasnější seriál nemůže být natočen. Ale i nostalgie má v hodnocení své hranice. ()

Eddard

Takový Walker Texas Ranger mého mládí, Hajzlhóf co si pamatuju byl ještě solidně akční,ale především zde šlo hlavně o Kita. Jeden z největších dětských snů pro mě bylo mít tohle auto... no, teď když si na to vzpomenu:-) Málem bych zapomněl - ústřední melodie je samozřejmě nezapomenutelná!!! 40% ()

CANNIBAL

Celkem perfektní seriál, až na příšernou třetí řadu, kdy zpočátku do auta vecpali nesmyslný brzdný systém (Jeden z vykropenejch záběrů na K.I.T.T.a, kterej mi zkazil požitek ze seriálu. http://img.csfd.cz/images/user/diary/5/5195_xiig56848sat.jpg Kdyby si tenhle kýč bejvali tvůrci odpustili, mohl to bejt špičkovej seriál. ) Těmito pošpiněnými záběry mi sériál tak znechutili a zkazili, že jsem nucen strhnout dvě hvězdičky dolů a to i přesto, že později tyto záběry na K.I.T.T.a vynechali. Tu druhou pak za opakované záběry uvnitř vozu, či pohled v kamionu, což mi připadalo jako neustálé dežavi. Ačkoliv jsem byl malej a hltal jsem tento seriál, přesto jsem si těchto věcí už tehdy všímal. ()

MM_Ramone

Toto ma nikdy nedokázalo osloviť. Ani koncom osemdesiatých rokov, keď som to videl prvý krát v rakúskej televízii. V tej dobe som bol ešte len žiakom druhého stupňa základnej školy. Vtedy mnoho ľudí v mojom okolí bolo z tohoto amerického, akčného seriálu nadšených. Ja nie. A teraz, z odstupom času, to vidím ešte kritickejšie. K.I.T.T. už ani z ďaleka nie je žiaden vymakaný bourák, stala sa z neho prestránutá, nevýkonná, gýčová herka s elektronickým hlasom homosexuála. Prakticky to isté platí aj predstavoteľovi hlavnej úlohy Davidovi Hasselhoffovi. ** ()

kulyk

Dejvid Hajzldoufač se po léta proháněl ve vykittovaném, přemoudřelém přibližovadle. Jako správný rytířský jezdec trtkal kdejakého záporáka názazníkem. Tvůrci Kobry elf to asi mají nakoukaný. ()

sepp

Serial je o nicem, ale to auto jsem miloval a dalsi hvezdicku musim dat za jednu z nejlepsich titulnich melodii vsech dob. ()

Phobia

Po sametové revoluci a zvláště pak s příchodem jiných TV kanálů, než obvyklá seriózní ČT1 a 2, se roztrhl pytel s různými prudce inteligentními americkými seriály. Národ, neznalý akce ani telenovel, nadšeně hltal každou ptákovinu. Nebyla jsem jiná, koukala jsem s rodiči na tan úžasný "Dallas", krátce jsem podlehla "Pobřežní hlídce" i "Beverly Hills 90210", nenechala si ještě v 15-ti letech uniknout kreslené "Želvy ninja" nebo "Chipa a Dalea" či "My z Kačerova". Ale jeden seriálový kult jsem vlažně nechala prosvištět kolem. Ano, Dejvid Hajzlhóf a jeho mluvící auto mě zanechali mrazivě chladnou. Ono to bude především v tom Hajzlhófovi, mně se ten chlap prostě odjakživa ekluje, vidět ho v narvaného černé kůži evokuje pohled na vypaseného slimáka. A z automobilových honiček jsem taky vyrostla poměrně brzy, takže mi "Knight Rider" neměl co nabídnout (kromě husí kůže z podívané na hlavního hrdinu). 15% ()

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne