Knight Rider

USA, (1982–1986), 68 h 21 min (Minutáž: 45–91 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

David Hasselhoff, Edward Mulhare, William Daniels, Patricia McPherson, Peter Parros, Rebecca Holden, Phyllis Davis, Lance LeGault, Pamela Susan Shoop (více)

Série(4) / Epizody(84)

Michael Long je bývalý policista, který během své práce málem přišel o život. Z nepříjemné situace se nakonec díky pomoci neznámého muže dostane. Do nového života vstupuje s novou tváří i identitou, pod jménem Michael Knight. Od mecenáše Wiltona Knighta dostává zároveň špičkové vybavení, aby dále mohl bojovat proti zločinu. A mezi vší tou skvělou technikou je i sporťák K.I.T.T., který dokáže neuvěřitelné věci a dokonce i mluví. Z Michaela se stává neohrožený bojovník, který za volantem inteligentního auta brázdí silnice a mstí bezpráví. (oficiální text distributora)

klerik

Nostalgia je dobrá vec :-) Njaviac som žral časť, kde bolo aj zlé superauto... Nedávno som si to pozrel po takmer dvadsiatich rokoch :-) a len som zíral ako niekto dokáže v priebehu päť minút zopakovať niektoré zábery aj trikrát - Kitt si to šinie cez mínové pole a v kuse je to o tom istom... ()

packa odpad!

Jděte někam s nostalgií, vždyť je to příšerná sračka! Bez mučení ale přiznávám, že v osmdesátých letech jsem koukal na ÖRF každej den, aby mi ani jeden díl neuniknul. Němčině jsem vůbec nerozuměl, to mi ale absolutně nevadilo a Majkla Najta jsem zbožňoval. Co já jsem se namačkal neviditelného Turbo Bost, když jsem skákal v křesle :-) ()

triatlet

Zajímavý nápad s neživým, i když mluvícím parťákem - nadpozemským sporťákem, ale když mě to mluvící auto vůbec nebavilo. ()

honajz

Solidní oddechovka s tehdy hi-tech autem a naivními scénáři. Často mne pobaví kulisy filmového parku Universalu, kde jsem měl to štěstí být a v seriálu je poznávám co chvíli. Ale třeba oproti MacGyverovi tomu chybí vtip a nadhled. ()

Janek

Ve své podstatě to nemá chybu - píše se rok 2007 a já hýkám štěstím, když Kita chytnu v televizi - takhle se snad zasměji pouze u Simpsonů. ()

claudel

Tenhle seriál jsem "žral" jako malý kluk, to jsem snad chodil ještě do školky, když ho dávali. Kitt, to byl hit :-) ()

Peetas

Jako malé dítě to snad každý hltal s vykulenýma očíma, jenže dnes se tento seriál hodí tak akorát jako oddychovka ke snídani, čemuž odpovídá i vysílací čas. ()

SLOTH

kite... rekni mi co je v tech sudech..... jsem auto ale vim ze tam je jedovata latka na ovladnuti sveta.... dokazes me do toho auta dostat? jiste majkle priprav se na skok... na skok? ano na skok ! ()

ARI50

Auto dětských snů, bavilo mě to protože hodně dílu mělo dobré zvraty a dobře se na mluvícího boha koukalo, obsazeni na dobu super povedlo se bych řekl dost slušně, akce taky byli takže za mě spokojenost. ()

Hogun

KITT mohol by si mi zistiť na koľko percent hodnotíš tento seriál? Z technologického hlľadiska ide z 98,74 percenta o totálnu, prepáč mi "Majkl" za výraz, sračku. Z hľadiska zábavy a nostalgického odstupu recenzenta to je na 90,45 percent milá príšernosť 80 rokov. A ešte niečo "Majkl"... Áno KITT? Nabudúce nezaťažuj môj výkonný chip podobnými nepodstatnými otázkami... a nezaškodilo by zmeniť kolínsku alebo občas si dať sprchu! :))) ()

matestlust

No sakriš,jen za ty zlatá mladá léta,kdy sem jakou malý klučina nespustil oči od televize,pokaždé,když ho dávali,kresil sem si Kida od rána do večera,mlátil sem mladší,když mi neřekli Michaele Nighte...Nemužu dát jinačí hodnocení,protože bych si ubíral na dětství. ()

ancientone

Čierne auto natupírovaného a neohrozeného "hezouna", rútiace sa sebavedomo púšťou v čase narúžovelého západu slnka. Pod tým až vtieravo zapamätateľná a jednoduchá basová linka, prikrášlená pekne idealizovaným prológom. Lacnučký hrdina, repliky akoby robené priamo pre hlúpych, vyjadrovanie hooriaceho auta pohybujúce sa v dvoch roinách - skvelý stroj a človek blb...zo seriálu sa dajú vyťahovať donekončna rôzne elementy, a hneď na to ho ešte citovať. Exemplárna ukážka prípadu, v ktorom sa všetka trápnosť a gýčovosť mení na druh nezabudnuteľného štýlu. a Pri zlátaninách tohoto druhu sa človek skôr zvláštne zamiluje, než dovracia. ()

Iggy

Kdysi atraktivní akční seriál. Tehdy musel Michaelovo auto K.I.T.T. obdivovat každý malý kluk, bylo to něco jako splněný sen. Dnes bohužel už časem dost vyčpělý seriál. ()

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne