Epizody(10)

Francie, 19. století: Na lavičce v parku se jednoho odpoledne setkají dva postarší pánové, Bouvard (Jiří Sovák) a Pécuchet (Miroslav Horníček). Zapovídají se a zjistí, že jsou oba dva písaři a mají necelý měsíc do penze. Kromě toho je pojí společné zájmy o vědu, literaturu a umění. Když pak Bouvardovi zemře kmotr a odkáže mu velkorysou částku, Bouvard si vzpomene na svého přítele, zakoupí statek na venkově a oba tam odjedou oddávat se vědám. Jejich diletantské pokusy pěstovat melouny, konzervovat jídlo nebo rozbít atom končí obvykle naprostou katastrofou, staříci přesto nepolevují a žijí životem, po jakém vždy toužili. (Oskar)

sepp

J.Sovak a M.Hornicek byli vyraznymi postaami nasi filmove historie a je dobre ze vznikl tento serial, ve kterem ukazuji sve herecke mistrovstvi. Nejvetsim plus tohoto serialu ovsem je absolutni absence jakychkoli bolsevickych idei. ()

LiVentura

Bezesporu nejgeniálnější a nejsvětlejší malé okamžiky naší české humoristické scény!!! Ovšem s Velkými Mistry svého umu. Kde jsou ty časy, kde jsou..?!! ()

paascha

Nezapomenutelné kreace velikánů českého herectví, navazující na řádění V+W. Souhlasím s Radyo, představit si jizvouna Zounara jak improvizuje třeba s takovým šklebanem Rychlým, to by byl dost horror:-)) ()

salahadin

Kdyby mohl každý takhle prožít důchod, nestály by fronty důchodců před lékárnami, nenadávali by na poplatky za položku na receptu a neremcali proti 30 Kč u lékaře. Proč? Protože by žádnýho felčara nepotřebovali. Nádhernej seriál se scénářem, za který by se měla udělit Nobelovka, protože nemá obdoby. A duo Horníček-Sovák vstoupilo do filmové Valhaly. Plné hodnocení nechám na důchodový věk, protože pak si budu seriál pouštět od rána do rána. ()

Aky

Nádhera a pohlazení po duši. Málokdy se to stane, ale zde čeští herci a režisér výrazně překročili a převýšili francouzskou literární předlohu. Po shlédnutí tohoto seriálu, se už knížka číst nedá. ()

WANDRWALL

Dobrý seriál o dvou pánech co uměli snít a žít a experimentovat. Taktéž o příkladně bohabojných občanech, káravém faráři a dobrém a starostlivém lékaři. ()

Crocuta

Tak tohle může opakovat televize stále znovu a znovu a vždycky budou "Dva písaři" čnít vysoko nad zbytek naší minulé i současné seriálové tvorby. ()

Šandík

Herecký koncert pánů Horníčka a Sováka bohužel poněkud sráží velmi nedbalá a vpravdě televizní výprava. Písaři sice píší husím brkem, ovšem pohybují se v interiérech vybavených zhusta předměty, vyrobenými až na konci 19. či počátku 20. století. V jednom záběru se dokonce mihne jakýsi elektrický vypínač. Samozřejmě uznávám, že jsem v této věci asi postižený vlastní specializací, ale truhlářské výrobky či oděvy vyrobené na první pohled o sto let později než by bylo zdrávo mi potěšení ze sledování seriálu opravdu dost kazí a ze slunné Francie počátku 19. století mě neustále přenášejí spíše kamsi do Povltaví počátku století dvacátého. To samozřejmě také není špatné, ale v tom případě by jistě nebylo od věci, kdyby jej tvůrci do těchto míst a časových souřadnic přenesli vědomě... Celkový dojem: 80% Výprava 55% herectví 90% humor 120% ;o) ()

Jinny

Pokud se pocit lásky rovná snězení hodně velkého množství čokolády, jeden díl Písařů vydá za deset tabulek... ()

Ivoshek

Hodně zábavný seriál. Dva ex-písaři, kteří žijí na venkově a zabývají se aplikovanou vědou. Mám slabost pro díl s poustevníkem. ()

honajz

Ti dva rozšafní pánové, hloupí ve své vychytralosti, jsou občas geniální, občas mi neskutečně lezou na nervy. Tedy v tomto seriálu. Jejich rozmluvy a "moudra" jsou právě tak občas skvělá, občas na levačku. A také oba herci - Horníček mi přijde, že jede stále v dané linii (není poznat, že během natáčení došlo k tragédii v jeho rodině), u Sováka mi to přijde ale velmi nevyrovnané - jednu chvíli jede na plný plyn, jindy to celé ak nějak šolíchá. Ještě že je tam okolní osazenstvo, třeba Klára Jerneková, jež tomu dodává chvílemi větší šmrnc. ()

Gazy

Nechápu jen jednu věc a tou je, že jsem tenhle skvost objevil až nedávno. Skutečně je to téměř dokonalé a herecký koncert pánů Sováka a Horníčka tohle dílo povyšují do nezapomenutelných zážitků. Podobné oddávání vědám bych si na stará kolena taky nechal líbit. ()

NinonL

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec. Pomalý francouzský venkov, hlavní hrdinové - studovaní a moudří pánové v nejlepších letech, jako kontrast k nim prostí venkované, co mají v hlavách jen to, s čím se narodili. Oba hrdinové létají v oblacích, přitom se fyzicky pohybují ve velmi omezených až stísněných prostorech, jak nádherný obraz doby vzniku filmu. Vlídný a laskavý humor, moudrost servírovaná mezi řádky, zkrátka skvost české normalizační tvorby. ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014