Epizody(10)

Francie, 19. století: Na lavičce v parku se jednoho odpoledne setkají dva postarší pánové, Bouvard (Jiří Sovák) a Pécuchet (Miroslav Horníček). Zapovídají se a zjistí, že jsou oba dva písaři a mají necelý měsíc do penze. Kromě toho je pojí společné zájmy o vědu, literaturu a umění. Když pak Bouvardovi zemře kmotr a odkáže mu velkorysou částku, Bouvard si vzpomene na svého přítele, zakoupí statek na venkově a oba tam odjedou oddávat se vědám. Jejich diletantské pokusy pěstovat melouny, konzervovat jídlo nebo rozbít atom končí obvykle naprostou katastrofou, staříci přesto nepolevují a žijí životem, po jakém vždy toužili. (Oskar)

gogos

Vzdy, kdyz se divate na tento serial, nebo dalsi podobne skvosty, typu Chalupari a pod... musite si priznat, ze zlate casy ceskych hercu, v cele s Hornikem, Kemrem, Sovakem ci Mensikem jsou jiz nenavratne pryc... ()

blackrain

Jeden větší Don Kichot než druhý. To je fakt. Tito dva chlapící mi moc k srdci nepřirostli, proto jsem si k nim nikdy pořádně nenašla cestu. A to se tu sešli dva mistři českého televizního humoru. Určitě jim to bylo napsáno přímo na tělo. To je mi jasné. Knižní předlohu jsem nečetla a ani mě to neláká. Tohle nebyl úplně můj šálek kávy. ()

rt12

Skvostné zpracování od Dietla, brilantní herectví Sováka s Horníčkem podporovanými skvělými výkony ostatních herců. Patří do základní sestavy českého filmového archivu. ()

charlie.x

Tento seriál a chalupáři jsou moji nejoblíbenější české seriály. Sovák a Horníček = neuvěřitelně vtipná dvojka. Jejich pokusy, i když, pokaždé končí pohromou, je to co mě na tom dostalo. nemam více slov. ***** ()

Skip

Nijak zvlášť mě nezaujala Flaubertova kniha a stejně tak se mi moc nelíbil ani tento seriál. Většinou jsou to jen takové trapné scénky dvou exotů, které u mě jen občas vyvolaly lehké pousmání a nic víc. ()

kajas

"To byl postrach všech kurtizán!" "Co to je, kurtizán?" "To je taková ženská, která si od chlapa veme peníze a potom se na něj vykašle." "A v čem byl jejich postrach?" "On jim ty peníze dal a pak se na ně vykašlal sám..." A takových konverzačních perel najdete "u dvou písařů" bezpočet. Bohužel se mi časem improvizační umění pánů Sováka a Horníčka docela přejedlo a na rozdíl od většiny zdejších uživatelů bych těch dílů raději viděla méně... ()

radektejkal

Gustave Flaubert v závěru svého náročně nenáročného života a po vytvoření obou vrcholných děl (Paní Bovayrová stejně jako Citová výchova) prostě musel nějak rozptýlit, uvolnit, pobavit. A podařilo se mu to skvostně. Kniha poučná i zábavná jak v originále, tak v českém překladu Věry Smetanové. A navíc umožňuje různé přesahy; jeden z filmových od Dietla, Sováka a Horníčka není jen vydařenou, napůl improvizovanou, taškařicí, ale i poučením jak (v důchodu) myslet, mluvit a jednat. - Nebo si alespoň uvědomit, jak jsou tyto způsoby mnohým vzdálené. ()

Carlossss

Asi jedna z mála adaptací, která je lepší než knížka, podle níž je vytvořená. Opravdu se pánům Sovákovi a Horníčkovi povedlo vytvořit geniální a nezapomenutelné postavy. Jednou bych chtěl taky tak trávit podzim života. ()

Martin741

Ty kokos, jako tak sledujem Dietloviny a prehrabavam sa v nich, on mal okrem kultovej Nemocnice aj takuto kvalitku? No fajne, takze najlepsia dietlovina spolu s Nemocnicou. 90 % ()

cariada

Herecký koncert J.Sovák a M.Horníček a jejich soužití na statku na francouzkém venkově ,kde se oddávají vědě a jiným nesmyslům. A vzniká z toho třeba odpadní jamá s dveřma hend před oknem či kozloovce. ()

C0r0ner

Sovák + Horníček + scénář. A na světě je jedna z nejlepších českých sérií (na seriál málo dílů) vůbec. Nejde o třeskutý humor ani o nějaký děj, ale prostě je paráda na ty dva pány koukat a jenom se těšit z jejich sledování. Dnes už takové herce bohužel nemáme. 90% ()

dr.fish

Zdálo se mi, že několik dílů trvá, než se Horníček se Sovákem dostanou do formy, ale pak to stojí za to. Myslím, že se jim nakonec ani ze statku nechtělo. Je to svůdný typ existence- dost peněz, pití,jistá obživa- ideální platforma na vymýšlení blbostí. No a to je též ideální prostředí pro Sováka a Horníčka. 80% ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014