Polární expres

Polárny expres

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2004, 100 min

• zelvopyr

Ucintaný nepříběh... zdálo se mi, že režisér podepsal kontrakt na určitou délku filmu, a zoufale pak zápasil, jak to ze své chlupaté deky vytahat.... asi jako když jsme ve škole dostali za úkol napsat pětistránkový esej a zaboha to nešlo dovypotit... odpad je snad i nespravedlivý, ale takhle hrozně mi čas neutíkal už dlouho, i když to měla být doslova jízda...(26.2.2011)

• DaViD´82

Je to jak ta vánoční reklama na Coca-Colu, ve které jedou ozářené náklaďáky. Tohle je shodné jen roztažené na sto minut. Děj veškerý žádný, postavy ploché a navíc nevtipné. Ovšem na druhou stranu uznávám, že pro menší děcka je to na vánoční dopoledne takřka ideální; barevná rozjuchaná horská dráha. Jediné plus je Zemeckis, který když již neměl oporu ve scénáři a hercích, tak alespoň naplno využil potenciál "volné kamery" (a pokud to někdy vidět, tak jedině v Imaxu). PS : Některé scény my doteď hlava nebere, na tu gay party tisíce elfů raději nemyslím. Ještě teď mě z ní běhá mráz po zádech.(9.12.2004)

Až moc pro děti, na tohle jsem už moc starý. Příběh zaostává nad efekty.(2.5.2016)

Animačně zajímavý film. Pro děti jasný úlet do říše snů. Pro kritiky ideální prostor pro arénu negativních názorů ohledně scénáře. Pro mne příliš kýčovitá pocta tragické postavičce, která vznikla kdysi dávno k propagaci Coca Coly. Nebýt toho Santa Clause, mohl to být zajímavý vánoční příběh. Ale oni ho stejně budou vánoce co vánoce směle vysílat, takže o nic nejde.(15.6.2011)

V IMAXU je to dost efektní, ale jinak kýč s velkým K. (mimo imax si aspoň jednu hvězdu odečtěte)(16.12.2004)

• - Polární expres byl prvním mainstreamovým filmem, najednou uvedeným v řádných kinech i ve formátu IMAX. (imro)

• - Během filmu se několikrát změní počet vagonů Polárního expresu. (Gerron)

• - Na konci snímky sa po záverečných titulkoch objaví fotografia a nápis "Venované pamiatke Michaela Jetera". (MikaelSVK)