Polární expres

Polar Express, The

Polárny expres

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2004, 100 min

Čekáte-li od tohoto dílka jen milý film pro děti s vánoční atmosférou, tak prostě nemůžete být zklamáni. Překrásné animace (až mě napadlo, že se asi už brzy dočkáme doby, kdy nepoznáte, jestli to natočili herci nebo je to jen animovaná iluze), herecký koncert Toma Hankse v pětiroli, překrásné záběry, které až berou dech (ztracená jízdenka, vlak na ledě, jízda na lyžích na střeše vagónu), to jsou obrovské klady Zemeckisova filmu. Malý zápor je opravdu příšerný Santa a to, že jsem to neviděla ve 3D podobě.(19.2.2006)

Na jednu stranu neustale poucujici mix mezi reklamou na Coca-colu a horskou drahou prakticky bez pribehu, na druhou stranu ale slusna oddechovka s paradni vanocni atmosferou, ktera cloveka nijak nenasere. Animace je paradni, i kdyz to cely furt pusobi lehce umele. No a to je v podstate vsechno, Zemeckis by se na tu animaci uz mel vysrat a dotahnout svoji prdel k natoceni Gump & Comp.(19.9.2009)

Ak už pre nič iné, tak pre tú božskú kamerovú scénu so strateným lístkom, povievajúcim cez zasneženú krajinu, ktorá ma úplne odzbrojila. Vizuálne natoľko luxusný a čarokrásny animák, že výhrady voči infantilnému deju sa strácajú kamsi za zasnežený horizont.(21.12.2011)

• zelvopyr

Ucintaný nepříběh... zdálo se mi, že režisér podepsal kontrakt na určitou délku filmu, a zoufale pak zápasil, jak to ze své chlupaté deky vytahat.... asi jako když jsme ve škole dostali za úkol napsat pětistránkový esej a zaboha to nešlo dovypotit... odpad je snad i nespravedlivý, ale takhle hrozně mi čas neutíkal už dlouho, i když to měla být doslova jízda...(26.2.2011)

Nemůžu jinak, i když je to až kýčovitě sladké a přeplněné efektními záběry. Jisté kouzlo to ale v sobě mělo i pro mě, proto hodnotím tak vysoce.(1.2.2005)