Polární expres

The Polar Express

Polárny expres

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2004, 100 min

Rozpočet $165miliónovTržby USA $183,373,735 Tržby Celosvetovo $307,514,317Tržby za predaj od roku 2009 Blu-ray v USA $25,836,948 //počet predaných kusov 905,166Tržby za predaj od roku 2006 DVD v USA $95,139,565 //počet predaných kusov 9,043,201║ Krásny Vianočný počin, ktorý treba jednoznačne vidieť v podobe 3D v IMAX-e, lebo pre tento priestorový rozmer to bolo stvorené a poviem že to bol najlepší zážitok s IMAX-u čo som zažil. /videl v kine IMAX 3D verziu: 100%/ /videl v kine 2D verziu: 90%/(5.1.2006)

Já prostě miluji Vánoční čas a sním vše spojené. Ano, v těchto případech tak miluji naivitu a sentimentálnost... :)(1.2.2007)

americká pohádka o vánocích, S. Clausovi a hlavně o dětech, určená těm, kteří umějí snít. závidím všem, kteří měli možnost zhlédnout toto výtvarné dílo v IMAXu, protože to musí být fantastická jízda. i pro dospěláka. přesto musím poznamenat, že dětem se film líbil i takhle. a oni by možná dali hvězdy čtyři. a tak já je dám, vždyť je to film pro ně!(11.12.2005)

Polar express vo mne prebudil driemajúce dieťa a z tohto pohľadu som si príjemne užívala krásnu a hravú imagináciu s milým vianočným posolstvom. Viem si predstaviť ako z toho deti musia šalieť.(2.1.2010)

• DaViD´82

Je to jak ta vánoční reklama na Coca-Colu, ve které jedou ozářené náklaďáky. Tohle je shodné jen roztažené na sto minut. Děj veškerý žádný, postavy ploché a navíc nevtipné. Ovšem na druhou stranu uznávám, že pro menší děcka je to na vánoční dopoledne takřka ideální; barevná rozjuchaná horská dráha. Jediné plus je Zemeckis, který když již neměl oporu ve scénáři a hercích, tak alespoň naplno využil potenciál "volné kamery" (a pokud to někdy vidět, tak jedině v Imaxu). PS : Některé scény my doteď hlava nebere, na tu gay party tisíce elfů raději nemyslím. Ještě teď mě z ní běhá mráz po zádech.(9.12.2004)

• - Ve scéně, kdy průvodce ukazuje dětem místnost na "zahozené, poničené hračky", lze spatřit hlavni postavu filmu Vánoční koleda (2009). (Clarie)

• - Polární expres byl prvním mainstreamovým filmem, najednou uvedeným v řádných kinech i ve formátu IMAX. (imro)

• - Film využívá 3D motion capture techniku, při které byly nejdříve nahrány výkony herců a poté převedeny do digitální podoby. Všechny dětské postavy ztvárnili dospělí herci za použití kulis uzpůsobených jejich výšce, aby scény byly přirozené. (imro)