Polární expres

Polar Express, The

Polárny expres

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2004, 100 min

V IMAXU je to dost efektní, ale jinak kýč s velkým K. (mimo imax si aspoň jednu hvězdu odečtěte)(16.12.2004)

Když jsem na Štědrý den ze zvědavosti pustil televizi, kde zrovna dávali Polární expres, nebylo mým cílem koukat až do konce. Pravdou však je, že jsem od té tuze dementní pohádky (a to takovým hodně vlezlým způsobem) nedokázal odtrhnout oči. Povrchnost, hloupost, moralizování – to vše zamaskované coby vizuální hostina, kterou nelze odmítnout. Určitě ne na Vánoce. :-) 65% Zajímavé komentáře: kleopatra, CheGuevara, DaViD´82, Vitason, Indy, Phillo(1.1.2008)

Zcela průměrný film s (na dnešní dobu) ne nijak oslnivou počítačovou grafikou. Ale Toma Hankse můžu. A to klidně i pětkrát :-)(8.1.2007)

Z tohto filmu mam trosku zmiesane pocity, cakal som pribehovo daleko viac. Pre mna boli skor obdivuhodne tie prekrasne pocitacove efekty alebo nadherne zabery, ale to behanie v pyzame na streche zasnezeneho vlaku, predpokladam, ze to bolo v minusovych teplotach alebo vlak iduci po lade, najprv som si myslel, ze je to iba sen toho hrdinu, proste privital by som tam aspon trosicku viac reality. No dobre, pre detskych divakov to bolo mozno spektakularne a kym sa deti dostanu vlakom na Severny pol, bolo treba nejakym sposobom divaka zabavat, aby ta jazda nebola nudna. Len skoda, ze to Zemeckis tak prehnal, lebo aspon trosku reality by som tam privital, ta druha polovica sa mi pacila trosku viac, preto tie 3 hviezdicky + krasne animovane zabery. Rezisera Zemeckisa si velmi vazim a jeho filmy mam rad, napokon aj pocitacovy BEOWULF (2007) alebo este krajsi vianocny film, ktory zial u divakov prepadol VANOCNI KOLEDA (2009) s Jimom Carreym sa mi pacili omnoho viac, ako Polarny expres. Skutocne by som si od neho prial nejaky hrany film, ale zial ani do najblizsej buducnosti sa asi nicoho takeho nedockam, pretoze na rok 2012 pripravuje dalsi animak YELLOW SUBMARINE. No uvidim, snad ma to opät nesklame... 09.04.2010 ________ Tom Hanks - (Chris / Průvodčí / Otec / Vandrák / Santa Claus) +++ Leslie Zemeckis - (Sestra Sára / Matka) +++ Michael Jeter - (Čmoudík / Topník) +++ Peter Scolari - (Samotář) +++ Nona Gaye - (Holly) +++ Eddie Deezen - (Chytrolín) +++ Produkcia: Robert Zemeckis, Tom Hanks +++ Hudba: Alan Silvestri +++(9.4.2010)

• DaViD´82

Je to jak ta vánoční reklama na Coca-Colu, ve které jedou ozářené náklaďáky. Tohle je shodné jen roztažené na sto minut. Děj veškerý žádný, postavy ploché a navíc nevtipné. Ovšem na druhou stranu uznávám, že pro menší děcka je to na vánoční dopoledne takřka ideální; barevná rozjuchaná horská dráha. Jediné plus je Zemeckis, který když již neměl oporu ve scénáři a hercích, tak alespoň naplno využil potenciál "volné kamery" (a pokud to někdy vidět, tak jedině v Imaxu). PS : Některé scény my doteď hlava nebere, na tu gay party tisíce elfů raději nemyslím. Ještě teď mě z ní běhá mráz po zádech.(9.12.2004)