Polární expres

The Polar Express

Polárny expres

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2004, 100 min

Zcela průměrný film s (na dnešní dobu) ne nijak oslnivou počítačovou grafikou. Ale Toma Hankse můžu. A to klidně i pětkrát :-)(8.1.2007)

• mandes

rozpočet : $165 million tržby celosvetovo : $300,716,677(30.4.2007)

Bylo to tak před rokem, byl Štědrý den, zrovna jsem zdobila stromeček a koukala ven, na sníh se kterým si vítr hrál a poté zapla TV s přáním že budou dávat něco krásného a dávali Polární expres ... Myslím že je celkem jednoduché tohle dílko přijmout. Buď´ budete po celý film (jako hlavní hrdina na začátku filmu) nevěřit, nebo ve vás zbyla ještě troška dítěte a UVĚŘÍTE. Přesně to se stalo v mém případě :) Zamrzela mě jen troška nelogičností (př.scény na střeše expresu), jinak by to bylo na plný počet.(28.12.2009)

Soundtrack Alan Silvestri: 1. The Polar Express -- Tom Hanks ,2. When Christmas Comes To Town -- Matthew Hall and Meagan Moore ,3. Rockin' On Top of the World -- Steven Tyler ,4. Believe -- Josh Groban ,5. Hot Chocolate -- Tom Hanks ,6. Spirit of the Season -- Alan Silvestri ,7. Seeing is Believing -- Alan Silvestri ,8. Santa Claus is Comin' To Town -- Frank Sinatra ,9. White Christmas -- Bing Crosby ,10. Winter Wonderland -- The Andrews Sisters ,11. It's Beginning to Look Like Christmas -- Perry Como ,12. Silver Bells -- Kate Smith ,13. Here Comes Santa Claus (Right Down Claus Lane) -- Bing Crosby and The Andrews Sisters ,14. Suite From the Polar Express -- Alan Silvestri ,(15.5.2011)

Zajisté zajímavý vánoční experiment Roberta Zemeckise v produkci Toma Hankse, jehož snem bylo převést knihu Polární expres na filmové plátno. Výsledek je velmi pozoruhodný. Je to taková vánoční oddechovka o tom, že věřit v nadpřirozeno nemusí být někdy na škodu. Animace je naprosto úchvatná a děj je také velmi pozoruhodný. Mne se to prostě docela líbilo a zaujalo mne to, a proto dávám čtyři hvězdičky. A nezáleží na tom, jestli jste malí nebo velcí, prostě chvilku vypněte myšlení a zakoukejte se do tohoto filmu. Mne to naprosto uchvátilo a velmi se mi to líbilo. Proč se na chvilku nepřeměnit na dítě a nesnít spolu s dětskými postavami filmu tento nádherný sen? Tak přijměte pozvání k nevšednímu výletu do fantazie a určitě se nebudete nudit.(27.12.2007)

• - Během filmu se několikrát změní počet vagonů Polárního expresu. (Gerron)

• - Ve scéně, kdy průvodce ukazuje dětem místnost na "zahozené, poničené hračky", lze spatřit hlavni postavu filmu Vánoční koleda (2009). (Clarie)

• - Na konci snímky sa po záverečných titulkoch objaví fotografia a nápis "Venované pamiatke Michaela Jetera". (MikaelSVK)