Polární expres

Polárny expres

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2004, 100 min

• zelvopyr

Ucintaný nepříběh... zdálo se mi, že režisér podepsal kontrakt na určitou délku filmu, a zoufale pak zápasil, jak to ze své chlupaté deky vytahat.... asi jako když jsme ve škole dostali za úkol napsat pětistránkový esej a zaboha to nešlo dovypotit... odpad je snad i nespravedlivý, ale takhle hrozně mi čas neutíkal už dlouho, i když to měla být doslova jízda...(26.2.2011)

• Tuxedo

Vizuálně brilantní, ale dějově prázdné.(24.11.2005)

:::::::::::::::::::::::::::::::::: Tenhle film přímo miluju !!! Každý rok si ho pouštím o Vánocích. Má skvělou atmosféru ! Tahle pohádka je veliké dobružství. Můj nejoblíbenější animák. Opravdu veledílo. Moc mne mrzí, že ten film moc prý nevydělal a taky Vaše hodnocení. Nechápu oboje. Asi jste přestali věřit :-) Už ve vaších srdcích asi není ten malý kluk/holka, který/á si chtěl/a pořád hrát a měl/a velikou fantazii a šílené nápady. Tohle mne na lidech moc mrzí :-( Pořád bychom měli mít v srdcích alespoň špetku toho dítěte, kterým jsme kdysi bývali !! Pak by se Vám možná tenhle film i líbil. Taky byste hlavně měli brát v úvahu, že tento film byl natočen pro děti a vy ho tady hodnotíte a rozebíráte jako nějaké pseudointelektuálské dílo .... POMO: To není vtipný, ale spíš trapný, co jsi napsal ,-) :::::::::::::::::::::::::::::::::::::(30.9.2007)

„Boli doby, kedy väčšina mojich kamarátov cinkanie rolničky počula. Ale ako utekali roky, zvuk utíchol pre väčšinu z nich.“ Som rád, že presladené vianočné filmy sa ešte stále nakrúcajú. Zemeckis, Hanks & William Broyles Junior ani tentokrát nezlyhali a zasa nám položili pod stromček niečo iné. Ľudia vyzerajú ako z hračkárstva, dokonca aj budovy, scenár je len sledom akčných scén a logika (prechádzka po streche vagónov, zamrznuté jazero) si dala fajront na margo vizuálnych skvostov. Ale čo ak je to tu len aby filmári rozdelili tábor divákov na neveriacich Tomášov a na tých, ktorí ešte veria kúzlam?(14.12.2005)

Bylo to tak před rokem, byl Štědrý den, zrovna jsem zdobila stromeček a koukala ven, na sníh se kterým si vítr hrál a poté zapla TV s přáním že budou dávat něco krásného a dávali Polární expres ... Myslím že je celkem jednoduché tohle dílko přijmout. Buď´ budete po celý film (jako hlavní hrdina na začátku filmu) nevěřit, nebo ve vás zbyla ještě troška dítěte a UVĚŘÍTE. Přesně to se stalo v mém případě :) Zamrzela mě jen troška nelogičností (př.scény na střeše expresu), jinak by to bylo na plný počet.(28.12.2009)