Polární expres

Polar Express, The

Polárny expres

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2004, 100 min

Zajisté zajímavý vánoční experiment Roberta Zemeckise v produkci Toma Hankse, jehož snem bylo převést knihu Polární expres na filmové plátno. Výsledek je velmi pozoruhodný. Je to taková vánoční oddechovka o tom, že věřit v nadpřirozeno nemusí být někdy na škodu. Animace je naprosto úchvatná a děj je také velmi pozoruhodný. Mne se to prostě docela líbilo a zaujalo mne to, a proto dávám čtyři hvězdičky. A nezáleží na tom, jestli jste malí nebo velcí, prostě chvilku vypněte myšlení a zakoukejte se do tohoto filmu. Mne to naprosto uchvátilo a velmi se mi to líbilo. Proč se na chvilku nepřeměnit na dítě a nesnít spolu s dětskými postavami filmu tento nádherný sen? Tak přijměte pozvání k nevšednímu výletu do fantazie a určitě se nebudete nudit.(27.12.2007)

Bylo to tak před rokem, byl Štědrý den, zrovna jsem zdobila stromeček a koukala ven, na sníh se kterým si vítr hrál a poté zapla TV s přáním že budou dávat něco krásného a dávali Polární expres ... Myslím že je celkem jednoduché tohle dílko přijmout. Buď´ budete po celý film (jako hlavní hrdina na začátku filmu) nevěřit, nebo ve vás zbyla ještě troška dítěte a UVĚŘÍTE. Přesně to se stalo v mém případě :) Zamrzela mě jen troška nelogičností (př.scény na střeše expresu), jinak by to bylo na plný počet.(28.12.2009)

Oscar 3 nominace: Zvuk, Střih zvuku, Píseň - "Believe"(26.1.2005)

Večerníčkový námet, spracovaný do 100 minútového a 150 miliónového celovečerného fiaska. Vizuálne atraktívna jazda vlakom stála aspoň v IMAXe za to (a to akože fakt!), ale ten zvyšok... V bežnom kine by som pri tom filme zahynul.(15.12.2004)

Není to zlé, ale postavené pouze na technologii a příběh jde do pozadí a je zjednodušen na maximum. Některé scény jsou zde záměrně, aby se ukázala "dokonalost" motion capture technologie, která pro mě osobně není ničím tak úžasným. Tom Hanks je fajn herec, ale v každém filmu mi stačí jednou a ohánět se "My máme 8krát Toma Hankse nemusí být zrovna výhra. Robert Zemeckis měl dlouhou režisérskou pauzu a trochu se bojím, že stejně jako on dopadne i James Cameron. Škoda, že za každou cenu musel být Polární express trailer na technologii, která by (tvůrci se v to jistě modlí) jednou mohla být prohlášena za stavební kámen digitálního herectví. Digitální pohádka, nad kterou i malé děti budou možná ohrnovat nos.(5.7.2007)