Polární expres

Polar Express, The

Polárny expres

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2004, 100 min

Veľmi pekná vianočná rozprávka, aj keď ja rozprávky príliš nemusím. No mám teraz nejaké citlivejšie obdobie (to bude tým večným nachladnutím) a tak bola určite za 4*. Aj keď mám nejaké drobné výhrady, celkovo sa mi to páčilo a polovicu filmu ma mrazilo po celom tele (no nechápem, prečo nemrazilo hlavných hrdinov, keď sa vo fujavici premávali po vlaku). Jazda po ľade je určite z celého filmu najlepšia.(8.12.2005)

Oscar 3 nominace: Zvuk, Střih zvuku, Píseň - "Believe"(26.1.2005)

Když jsem na Štědrý den ze zvědavosti pustil televizi, kde zrovna dávali Polární expres, nebylo mým cílem koukat až do konce. Pravdou však je, že jsem od té tuze dementní pohádky (a to takovým hodně vlezlým způsobem) nedokázal odtrhnout oči. Povrchnost, hloupost, moralizování – to vše zamaskované coby vizuální hostina, kterou nelze odmítnout. Určitě ne na Vánoce. :-) 65% Zajímavé komentáře: kleopatra, CheGuevara, DaViD´82, Vitason, Indy, Phillo(1.1.2008)

• mandes

rozpočet : $165 million tržby celosvetovo : $300,716,677(30.4.2007)

Nemôžem si pomôcť, ale mne sa to páčilo.Ma to skvelé "dobrodružné akcie" s prekvapivou príjemnou Vianočnou atmosférou.Stopáž je krátka a o to je to viac "akčnejšie".Scény kde poletuje lístok medzi vlkmi, orlami, horami, vodopádmi alebo ako vlak jazdí hore a dolu po koľajniciach sú scény, ktoré sa fakt vydarili a na ktoré je radosť pozerať.Rovnako tak aj na peknú animáciu.Soundtrack od Alana Silvestriho je už len ako stužka na darčeku. Odporúčam vidieť v 3D. 90% - 5*(27.12.2010)