Polární expres

The Polar Express

Polárny expres

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2004, 100 min

Animačně zajímavý film. Pro děti jasný úlet do říše snů. Pro kritiky ideální prostor pro arénu negativních názorů ohledně scénáře. Pro mne příliš kýčovitá pocta tragické postavičce, která vznikla kdysi dávno k propagaci Coca Coly. Nebýt toho Santa Clause, mohl to být zajímavý vánoční příběh. Ale oni ho stejně budou vánoce co vánoce směle vysílat, takže o nic nejde.(15.6.2011)

Těm, co se jako malí chodili dívat na vláčky a pouštěli si doma svoji maličkou krásnou lokomotivu se Polární expres asi bude líbit. Já osobně jsem se první polovinu – nekonečně dlouhá jízda vlakem - hodně nudila. Překombinované, rádoby napínavé momenty se ztracenou jízdenkou a jízdou vlaku po zamrzlém jezeře mě dost otravovaly. Navíc všechny tyhle animované postavičky mi spíš připadaly jako vlak mrtvých dětí, které recitují nádherné výchovné ideály Ano, výchovných momentů to mělo víc než dost a ponaučení na závěr bylo nepřehlédnutelné a dětsky krásné. Vánoční atmosféru jsem pocítila, až když vlak dorazil na severní pól a objevili se skřítci nahuštění v továrně na dárky a na náměstí. Bohužel nevydržela dlouho a do pěti minut po odchodu z kina byl celý vánoční dojem ten tam(11.12.2004)

• zelvopyr

Ucintaný nepříběh... zdálo se mi, že režisér podepsal kontrakt na určitou délku filmu, a zoufale pak zápasil, jak to ze své chlupaté deky vytahat.... asi jako když jsme ve škole dostali za úkol napsat pětistránkový esej a zaboha to nešlo dovypotit... odpad je snad i nespravedlivý, ale takhle hrozně mi čas neutíkal už dlouho, i když to měla být doslova jízda...(26.2.2011)

• mandes

rozpočet : $165 million tržby celosvetovo : $300,716,677(30.4.2007)

:::::::::::::::::::::::::::::::::: Tenhle film přímo miluju !!! Každý rok si ho pouštím o Vánocích. Má skvělou atmosféru ! Tahle pohádka je veliké dobružství. Můj nejoblíbenější animák. Opravdu veledílo. Moc mne mrzí, že ten film moc prý nevydělal a taky Vaše hodnocení. Nechápu oboje. Asi jste přestali věřit :-) Už ve vaších srdcích asi není ten malý kluk/holka, který/á si chtěl/a pořád hrát a měl/a velikou fantazii a šílené nápady. Tohle mne na lidech moc mrzí :-( Pořád bychom měli mít v srdcích alespoň špetku toho dítěte, kterým jsme kdysi bývali !! Pak by se Vám možná tenhle film i líbil. Taky byste hlavně měli brát v úvahu, že tento film byl natočen pro děti a vy ho tady hodnotíte a rozebíráte jako nějaké pseudointelektuálské dílo .... POMO: To není vtipný, ale spíš trapný, co jsi napsal ,-) :::::::::::::::::::::::::::::::::::::(30.9.2007)

• - Snímek byl natočený podle stejnojmenné, asi třicetistránkové knížky Chrise Van Allsburga, který je také autorem předlohy k Jumanji (1995). (imro)

• - Spolu s reklamní kampaní stál snímek ohromných 270 mil. dolarů, a proto byl první víkendový výsledek 23,3 milionu obrovským zklamáním. Filmu také nepomohlo, že byl uvedený více než měsíc před Vánoci, resp. 10. listopadu. Nakonec se z něj stal vytrvalý běžec a v top 10 zůstal až do konce roku, přičemž nasbíral více než 140 milionů. (imro)

• - Polární expres byl pro Toma Hankse osmý film, který jen v USA vydělal více než 150 milionů. (imro)