Otevři oči a naskoč! Čeká tě jízda tvého života. Je Štědrý večer, pravý čas na dobrodružství. A tebe čeká v podobě cesty, která se kroutí nahoru a dolů horami, klouže po ledových pláních a šplhá přes závratně vysoké mosty. Vítej na palubě polárního expresu, kde je během cesty podávána horká čokoláda rozvernými číšníky a dobrodružství čeká v každém vagónu. Režisér Robert Zemeckis vytvořil s pomocí hlasu Toma Hankse opravdovou vánoční klasiku. Společně vás zavedou do světa kouzelné animace. "Vidět, znamená uvěřit", tvrdí záhadný tulák, který tě doprovází na této fantastické cestě. Uvidíš skutečné zázraky" Vlak je připraven, tak neváhej a nastup! (Warner Bros. CZ)

Trucker odpad!

Nevím, co je na tom ze všeho nejhorší, jestli vyloženě odporná animace a vizáž dětských postav, debilní (resp. žádný) děj, přehnaná genderově-rasová korektnost, kdy celou tlupu dětí musí ideově vést černošská holka, nebo chyby technického rázu, jako že polární expres má ve většině záběrů pět vagónů, ale v některých pasážích najednou z ničeho nic snad třicet, případně že Santův vak na dárky má v jednu chvíli výšku tak 40 metrů a v další sotva 5. Jedním slovem hrůza. ()

xterri

Na Polární expres jsem se moc těšila - mám ráda tyto vánoční příběhy/pohádky a i vzhledem ke spolupráci Toma Hankse a dalších jsem měla velké očekávání. Bohužel o to větší bylo mé zklamání - nedokázala jsem si k hlavnímu hrdinovi získat žádný vztah, bylo mi jedno, co se s ním stane. Vlastně jsem to tak měla u všech postav a děj se neskutečně táhnul. ()

RubyRitz

Za nostalgii, za tu atmosféru... Za to, že cítím vánoční atmosféru, slyším rolničky a těším se z Vánoc pokaždé, když to dávají. ()

vadox

Krasne spracovany vianocny pribeh. Sice obcas trochu akcny, obcas nelogicky. Ale ktora rozpravka ma logiku ? Mne to vzdy pripomenie cakanie na zdobenie stromceka, stedrovecernu atmosferu, kapustnicu a potom cakanie na Jeziska ... Ma to svoj dej, spad, kuzelne rozlustenie. I ked je to trochu roztahane, ale velmi sledovatelne. Aj moje deti, uz skoro dospele, zakazdym, ked tento pribeh maju moznost vidiet, sedime pritom ako pribiti. Cele to pretkane hudbou, ktora niekedy nahana zimomriavky po tele ... Zhrniem - aj ked mne uz rolnicka nejakych 45 rokov nezvoni, tento rozpravkovy pribeh ma spolahlivo vrati do cias, ked pre mna bol jej cinkot krasnym zvukom. ()

fcapab

Příběh by ušel, ale ta grafika a animace... mnohdy ty tváře a jejich pohledy spíš naháněly strach. To se fakt nepovedlo. ()

Peggyyy02

Moc pěkná pohádka se skvělou hudbou. Animace byli úžasné a propracované, že celý film působil příjemně a hezky se na něj koukalo. Určitě dokáže navodit tu správnou vánoční atmosféru. ()

Reyer

Není to sice na Ježíšek, ale i tak moc příjemný a hezký na období svátku. Občas moc kýče, ale to na Ameriku je běžný. Tom Hanks je fantastický i animovaný....jak to jen dělá... ()

m.kucharr

Pro me kultovni pohadka. Hankse mam rad a kazdy jeho film je fakt v necem super. Pohadka krasne navodi vanocni naladu i pohodu a ukaze nam detska leta kdyz jsme verili na Jeziska 😊 ()

Wonky87

Pan Zemeckis se mě prostě umí dotknout. Už trilogie Návrat do budoucnosti pro mě v dětství znamenala něco velkého, ale tato pohádka (pokud se tomu dá tak říkat), vše posouvá na úplně jinou úroveň. Vlak, Vánoce, Santa, duchové... No už raději mlčím. Tohle si musíte pustit sami a ponořit se do dokonalé chladné a vánoční atmosféry, užívat si zpracování společně s emotivním soundtrackem a samozřejmě ducha Vánoc. Není lepší chvíle si tento snímek pustit, než právě o svátcích. Tvůrcům děkuji! ()

r3musko

Na animácií sa už podpísal zub času, ale film nestratil na svojej kúzelnosti. Vďaka spracovaniu vo forme počítačovej animácie obsahuje efektné zábery, ktoré by v hranom filme neboli možné, alebo by boli veľmi náročné. ()

agamazx

absolutne creepy CGI, aj Suspiria alebo Saw od Jamesa Wana je menej horror ako toto. Pribeh absolutne neexitujuci, napady ziadne, struktura a hudba deju nulova, nic v tomto filme sa mi nepacilo. Vidiet, ze tento film bol skor ako demonstracia do 3D IMAXU, a pokus o fakt kvalitne CGI, ktore nebolo uplne na zahodenie, ale ludske modely vyzerali tragicky napriek motion scanu ()

Elanornegra

Mne sa osobne Polar Expres páči. Má svoje chyby ako vizuál hlavne deti, aj občasne kolísanie deja vo vlaku. Ale záver je veľmi slušný, a je to take kúzelne, hlavne to s tým zvončekom, škoda že už ho nepočujem. Dosť to zachraňuje skvelý Tom Hanks 70% ()

Oxytocin

Pohádka na mě působí hrozně uměle a až moc nepřirozeně. Mám navíc dojem, že se snaží až moc tlačit multi-kulti i tou černou holčičkou. ()

Crazy_About

Vysoká očekávání, která se ne tak docela naplnila. Musím uznat, že grafika a výtvarné zpracování udělalo své a film tak kromě vánočního nádechu získal vlastní kouzlo. Ovšem vánoční tématika a krásná grafika je z velké části, vše, co může nabídnout. Příběh mě příliš neohromil, byl plný fantazie, chvílemi však takové fantazie, které jsem nerozuměla... Zvláštně mě zklamal konec, který bych si představila úplně jinak, právě kvůli příběhu a jeho vývoji. ()

SLPHR

Skvěle zpracovaný vánoční příběh, který dokáže zahřát u srdce nejen děti. Druh animace, který byl použit v této pohádce, se mi velice líbil a Robert Zemeckis dokázal natočit perfektní film, který chytí u srdce. ()

Jurgen1488

Nechápu moc komentující co na film nadávají. Především je film Vánoční a také je hlavně film hlavně pro děti. Ale zřejmě tací si Vánoce ani neužívají. Film je přitom super, o Vánocích obzvlášť. Popisuje jak je důležité věřit a důvěřovat. I jak je důležité přátelství. I na to jak nemyslet jen na sebe. Vždy má každý příběh obsahovat úvod, zápletku, rozuzlení a závěr. A ten film má za mě vše a délka filmu je úplně akorát. Já si ten film při prvním zhlédnutí hned oblíbil a to jsem ho poznal myslím že minulé nebo předminulé Vánoce. ()

SandroCZ

Na ,,barevných" obličejích musí ještě zamakat ta holčička měla nepříjemnej dospělácko agresivní ksicht kterej mě děsil celej film. Ta část na vlaku byla dobrá, jinak nic převratnýho. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Batman a Superman digitálně animovaní

Batman a Superman digitálně animovaní

04.09.2007

Chvíli v tom byl docela slušný chaos. Když studio Warner Bros. oznámilo, že hodlá už příští rok odstartovat natáčení Justice League of America, komiksoví fanoušci začali střihat ušima. Co to, co to?… (více)

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)

Já se vrátim! Nebo ne?

Já se vrátim! Nebo ne?

14.11.2006

Když se Arnold Schwarzenegger, někdejší nejlépe placený herec Hollywoodu, opětovně stal guvernérem státu Kalifornie, početné zástupy fanoušků opustil i ten poslední zbytek naděje na jeho comeback.… (více)