Otevři oči a naskoč! Čeká tě jízda tvého života. Je Štědrý večer, pravý čas na dobrodružství. A tebe čeká v podobě cesty, která se kroutí nahoru a dolů horami, klouže po ledových pláních a šplhá přes závratně vysoké mosty. Vítej na palubě polárního expresu, kde je během cesty podávána horká čokoláda rozvernými číšníky a dobrodružství čeká v každém vagónu. Režisér Robert Zemeckis vytvořil s pomocí hlasu Toma Hankse opravdovou vánoční klasiku. Společně vás zavedou do světa kouzelné animace. "Vidět, znamená uvěřit", tvrdí záhadný tulák, který tě doprovází na této fantastické cestě. Uvidíš skutečné zázraky" Vlak je připraven, tak neváhej a nastup! (Warner Bros. CZ)

Ai.ma

První půlka žene jako o život 4 hvězdy, druhá půlka stojí bohužel skoro za prdíka 2 hvězdy. Celkem 3. ()

Terva

Byl jsem v I - MAXu na 3D verzi a byla to velice úžasná podívaná. Na dvd to bohužel vyšlo jen 2D, což ztratilo tu nádhernou atmosféru. Dnes 25.3.2012 jsem si koupil blu-ray. A zjistil jsem, že to mohlo být lépe propracované. ()

moviesfan

Tak jsem se podíval na další animovaný film s vánoční tématikou. Musím si říct, že animované stránce není téměr co vytknout. Příběhu ani skoro také nic. Zvlášť když vezmu v potaz, že se jedná o pohádku především pro děti. Hudba se taky povedla. Je jen málo věcí, které bych poupravil. Hodnocení: 75% ()

Blofeld

Slušná zábava pro menší děti, nádherně kýčovité zpracování a některé dechberoucí scény, z nichž se vám zatočí hlava. Spíš 3,1/2* ()

svik

Čekal bych o trochu lepší hodnocení od ostatních kolegů. Je to opět neco nového, na dvd bylo vše i česky otitulkováno což alespoň u mne přidalo *. Dále sice to byl večerníčkový námět, ale velice pěkbně zpracován, měl šmrnc a i temná zákoutí (temný muž), napínavé scény, zkklamání a pochmůrný příběh přidával velice na kvalitě. mě film velice nadchl a ani náhodou není určen jen těm nejmenším. ()

villon17

Osobně taky nevěřim, teda ani na kouzlo Vánoc, ale pohádka to byla pěkná, i když místama až moc děsivá na to, že má bejt "pro děti". Škoda, že sem to viděla dabovaný, pže Toma Hankse zbožňuju. Kdykoli bylo zřejmý, co se stane a jak to skončí, ale aspoň sem pak nebyla zklamaná, kdyby to bylo jinak. ()

corpsy

Vizuálne úchvatná rozprávka, ktorá vás chytí za srdce hlavne v období Vianoc, ako pravdepodobne skoro každý iný vianočný film. ()

liquido26

Kdyby nebyly ty vánoce, tak asi dám o jednu hvězdičku míň, protože v tom filmu bylo plno nelogických věcí (jako třeba - proč nesl ten kluk tý holce lístek do vedlejšího vagonu a nepočkal až se vrátí? anebo proč jí výpravčí když zjistil, že se lístek ztratil odvedl přes střechu do lokomotivy), ale jinak to bylo hezký. Hlavně nádherná animace a pěkná vánoční atmosféra. ()

draggo

Příjemná vánoční pohádka, která má srdce. Každý rok o Vánocích se na to podívám a krásně mi to navodí takovou tu vánoční náladu. Škoda že mi to uteklo v IMAXu, myslím že to skutečně mohl být krásný zážitek. vyčítáte tomu dětskost, ale proboha, uvědomte si že to je cílené na děti ve věku 10-12 let, ne na dospělé publikum. I když i to si může přijít na své, pokud si na těch 100 minut bude představovat že jsou znovu děti :) Jediné co nepochválím je asi motion-capture technologie - stále všechny ty postavičky působí moc uměle. /viděno na DVD: 80% a 4*/ ()

Terminus

Režisér Zemeckis už dříve pracoval s digitálními technologiemi (Forrest Gump, Smrt jí sluší) či animací (Kdo napálil králíka Rogera? - kombinace hrané akce a animace). Polární expres je podle všeho prvním využitím postupu "Motion Capture" (zachycení pohybu) pro všechny postavy celovečerního filmu. Zatímco Glum (Pán prstenů) byl jen, řekněme, obohacením hraného fantasy filmu, v Polárním expresu jsou pomocí "Motion Capture" vytvořeny všechny postavy. Sensory snímající pohyb na sebe nechal nasadit především Tom Hanks - stačí si dohledat seznam "rolí", jež hraje. Co se týče Polárního expresu jako vánočního filmu, cením si ho za jeho nepříliš okatou didaktičnost. Jistě, průvodčí na konci všem dětem udílí rady do života, nicméně tak, že vyzní přirozeně a nenásilně. Nedokáži posoudit, jak film působí na dětské publikum, jemuž je primárně (nikoliv výhradně) určen (na rozdíl od Úžasňákových či dle mého názoru drobátko přeceňovaného Shreka), avšak vymyšlený svět Santova města a především pak svět kolem tratě polárního expresu mi přijde dostatečně koherentní a poutavý na to, aby si ho dětský divák zamiloval a na pár let ještě věřil na Santu (poznámky o invazi Santa Clause do našich končin patří pochopitelně jinam a nemají s filmem nic společného). ()

depony

Pohádka, která by měla neco naznačovat a nejspíš i naznačuje, ale je to asi jako s tou rolničkou - tu slyší taky jen děti. Každopádně v 3D projekci Imaxu to bylo velmi působivé, i když jsem čekal, že to bude víc 3D [ten sníh mohl padat fakt všude, ale on nepadal]. A nejlepší byla "horská vlaková dráha" :) A pak ... zase ten tlustej maňas v tom směšném červeném trikotu, který u nás nosí pouze Červená karkulka. Přesto píseň When Christmas comes to town je moc moc dojemná :) a působí to celé tak nějak dojemně, vánočně - tak aspoň něco! ()

themic

V žádném případě to není vůbec špatný film..! Dokonce bych to zhodnotil i tak, že toto se mi líbí více než jiné pohádky, myslím jako zpracováním... Je pravda, že Zemeckis má na lepší filmy, ale přesto žádné velké zklamání... Celý film hodnotím dobře 80%... ()

fannah

Mezi animáky tenhle film vždycky vynikne. Má totiž perfektní režii! Jednoduchý příběh, který je doplněn krásnou hudbou a znamenitými vizuálními efekty vás přímo vtáhne do vánoční atmosféry. No, a to v Brně není Imax :-D ()

selfesteem

Ačkoli k nám domů chodí Ježíšek a nehodlám na tom nic měnit, mají pro mě americké vánoční filmy, ať už ty pohádkové nebo jen o Vánocích, jako např. Sám doma, Zatímco jsi spal a Základ rodiny, velké kouzlo. Ale tento je podle mě nejpovedenější vůbec. Je v první řadě neobyčejně kouzelný, všechno se třpytí, září a leskne, vše hýří barvami. Jsou slyšet rolničky, praskání ledu, zvonění zvonečku a snad i padání vloček, o zvucích polárního expresu ani nemluvě. Člověk úplně cítí mrazivou zimu a hřejivé teplo, když se na film dívá a nejradši by ochutnal voňavou čokoládu, která je v expresu podávána. Přiznám se, že i když jsem už film viděla opakovaně, stále mě baví trnout napětím, když cesta na Severní pól neprobíhá úplně podle představ a věci se komplikují. A po příjezdu do cíle jsem ve stejném úžasu jako ty děti. Baví mě sledovat Polární expres každé Vánoce, které si už bez něj nedovedu představit. A pokaždé u něj pláču jako želva, hlavně u “Věřím” a na samotném konci. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Batman a Superman digitálně animovaní

Batman a Superman digitálně animovaní

04.09.2007

Chvíli v tom byl docela slušný chaos. Když studio Warner Bros. oznámilo, že hodlá už příští rok odstartovat natáčení Justice League of America, komiksoví fanoušci začali střihat ušima. Co to, co to?… (více)

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)

Já se vrátim! Nebo ne?

Já se vrátim! Nebo ne?

14.11.2006

Když se Arnold Schwarzenegger, někdejší nejlépe placený herec Hollywoodu, opětovně stal guvernérem státu Kalifornie, početné zástupy fanoušků opustil i ten poslední zbytek naděje na jeho comeback.… (více)