Cosby Show

Komedie / Rodinný
USA, (1984–1992), 80 h 47 min (Minutáž: 22–49 min)

Bill Cosby, Phylicia Rashad, Keshia Knight Pulliam, Malcolm-Jamal Warner, Tempestt Bledsoe, Lisa Bonet, Chandra Wilson, Deon Richmond, Erika Alexander (více)

Série(8) / Epizody(197)

Pre manželov Cosbyovcov nastal veľký deň D. Začal sa školský rok a prišiel čas, kedy ich dve z detí odchádzajú na internát a oni si konečne budú môcť vychutnať chvíle pokoja. Ale tie netrvajú dlho, pretože Theo (Malcolm Jamal Warner) zabudol zaplatiť ubytovací šek na internáte a škola ho nemá kde prichýliť. Zlatým klincom programu je Denise (Lisa Bonetová), ktorá sa rozhodla prerušiť štúdium na vysokej škole. Už ju unavuje neustále naháňanie sa za vzdelaním, zistila, že pre tento spôsob života nie je stvorená. Svoju budúcnosť si predstavuje celkom inak a bez zbytočných stresov. Na návštevu prichádza Sondra (Sabrina Le Beaufová) s manželom Elvinom (Geoffrey Owens). Dozvedeli sa o bojovej atmosfére v domácnosti a po dôkladnom zvážení predkladajú Denise neodolateľnú pracovnú ponuku... (oficiální text distributora)

BLADER

Boli časy, keď som sledovával skutočne veľa sitkomov. Tento bol jeden z nich. A na všetky mám rovnako pekné spomienky. Rovnako, ako na tento. A navyše, režírovala to aj režisérska legenda Alan Smithee!!! :D ()

10Domik10

Táto rodina nemá chybu hlavne vďaka svojmu lídrovi Billovi Cosbymu. Povahu takéhoto rangu už nikdy neprekoná žiadny komediálny seriál. ()

HarqAlAda

Cosbyho humor mám rád. Celý seriál však nestojí len na ňom, čo je jednoznačné plus. Inteligentné, zábavné, milé a poučné. Mám podozrenie že vďaka tomuto seriálu veľa detí šlo študovať gynekológiu alebo právo ;) Hviezdička dole za to, že podobne ako väčšina seriálov v neskorších sériách začína trpieť opakovaním a recyklovaním. Typický predstaviteľ rodinného seriálu kde si nájdu svoje všetky generácie v rodine. ()

oasismanik

Ach joo, to bola klasika. Večne moralizujúci a prechytralý Bill a jeho debilné deti...tak otravné a vtieravé, až ste si postupom času na to zvykli, narozdiel od pastora Camdena a jemu podobných vševedkov... ()

teltri

Stará dobrá americká sitcom clasika. Prvá na obrazovkách slovenskej televízie po revolúcii. Po rokoch som si opäť pozrel pár sérií v angličtine a musím povedať že som sa báječne bavil :) Scéna s náušnicou v Theovom uchu je legendárna. ()

PlysovyMacko

Tepla rodinna atmosfera s milujucimi rodicmi - vzdy som zavidela a tuzila zit v tomto seriali. Riesia sa tu vsetky mozne peripetie deti a dospievajucich aj humor funguje. Rozkosna Rudy a vtipalek Theo su moji oblubenci. ()

rador

V rámci sitcomov si jednoznačne zaslúži nálepku - Must see-Zaujímavosti: Skutočná rodina Billa Cosbyho bola predlohou tej seriálovej *** Denisin obľúbený kvet je tulipán. *** Clairino meno za slobodna bolo Hanksová, tak ako aj Cosbyho skutočnej ženy Cammily. *** V Taliansku bolo priezvisko rodiny zmenené z Huxtable na Robinson. *** Joseph C. Phillips, ktorý hrá Denisinho manžela sa v skorších epizódach objavil ako priateľ Sandry. *** Phylicia Rashad bola počas natáčania tretej série tehotná. Vyskytovala sa pomenej a svoje tehotenstvo musela zakrývať. *** V skutočnosti je Earle Hyman (otec Cliffa v seriály) iba o 11 rokov starší ako Bill Cosby. *** Clarice Taylor, ktorá hrá Cliffovu mamu je tiež iba o 10 rokov staršia ako Bill Cosby. *** Phylicia Rashad je iba o 10 rokov staršia ako Sabrina Le Beauf. *** V prvých epizódach mal Cliffov syn Theodor prezývku Teddy. Neskôr sa ale zaužívala len prezývka Theo. *** Cliff Huxtable je víťaz ankety 50 Greatest TV Dads of All Time *** Carl Anthony Payne II, kamarát Thea, bol vyhodený zo seriálu, pretože si odmietol ostrihať vlasy. *** Bill Cosby trval na tom aby sa natáčalo v New Yorku. *** Show bola odmietnutá stanicou ABC, neskôr sa na stanici NBC stala trhákom. ()

matoon97

Vtipné riešenie rodinných kríz s milými rodičmi a ich deťmi. Toto je jeden z najlepších amerických sitcomov, na ktorých sa zasmejete aj bez neslušných dialógov. Seriál presne vystihuje problémy našich rodín. ()

AndrewNewman

Priemerná ale sympatická šaráda s kedysi sympatickým Billom Cosbym, ktorý si svojimi nechutnými sexuálnymi chúťkami totálne zničil kariéru, ()

Kindernay

Jeden z mých nejoblíbenějších sitcomů.. nejen,že je to opravdu zábavnej seriál,ale takhle nějak si skoro představuju ideální rodinu, myslím, že přesně takhle by se měli chovat rodiče k dětem. ()

zodiak217

Sitcom s veľkým S...inak sa to ani nedá napísať, pretože Bill Cosby je nielen skvelý zabávač, ale tomuto seriálu rozhodne zanechal svoju dušu a nezmazateľnú pečať. Každá časť je originálna, zábavná a prirodzená, bez toho aby sa vnucovala, alebo bola trápne oplzlá. To je tá sitcomová zábava, ktorá ešte nebola tak skazená zhýralosťou divákov, ktorí sa nevedeli nabažiť stále nových nechutností ako dnes. Rodinný život na americký spôsob...na tom sa dá vždy celkom dobre zasmiať, no tu z každej časti vyplynula nejaká rozumná pointa a rodičia sa snažili aby ich deti vedeli sami čo je dobré a čo nie a podľa toho sa ich aj snažili vychovať. Mať toľko detí to je teda poriadna fuška, ale v tomto seriály mi to pripadalo ako extra fuška. Nielenže som si zvykol postupom času na všetkých hercov a celé obsadenie seriálu, ale hrali to tak dobre, že som im to skutočne veril. Všetci boli veľmi prirodzení, vtipní a získali si moje sympatie po všetkých stránkach. Preto jednoznačne plný počet! ()

oSiSko

Chcelo to často poučovať, čo žiadne dieťa rado nepozerá, ale 90% každého dielu bola čistá zábava, takže 100% ()

Eeve

Taký trochu iný sitcom, inakosť je daná nenapodobiteľným hereckým umením a vtipom hlavnej postavy samozrejme, a v tomto prípade takisto oceňujem aj super slovenský dabing, a to hlavne na dobu, kedy sa nadabovával. Milé spomienky na všetkých členov rodinky :) ()