Osvald, zbavený cti být vůdcem dětské party, připravuje strašlivou pomstu. Lucie se bude divit, až se zmocní jejích formeláků Ferdy a Ferdy a podstrčí jí za ně neuměle vyrobené napodobeniny, zbavené všech kouzel! Chystá se na ni právě v den svých narozenin. Ale doma je všechno vzhůru nohama. Dětská komedie A zase ta Lucie režiséra Jindřicha Poláka navazuje na film Lucie, postrach ulice. Duchovním otcem doma i v zahraničí oblíbené Lucie je scénárista Ota Hofman, autor již desetiletí úspěšného Pana Tau. (Bontonfilm)

Zombi

Tyhle filmy vážně můžu, i po letech je zvládnu i když to jsou filmy pro děti. Mají svoje kouzlo, Malej a Velkej jsou prostě klasika, stejně jako chobotničky. Formeláky beru jako jeden film. ()

kebom

Super zábava, jediné čo mi prekážalo, boli tie západonemecké reálie a napríklad sortiment v obchodoch, o ktorom som mohol vtedy len snívať. Málo realistické pre Československo, ale film nakrúcali práve pre Nemcov... Karel Augusta, ako servisák Schmidt bol absolútne špičkový. ()

RadimFišer

Jedna z nejhezčích pohádek, kterou jsem naprosto miloval. Formely jsou v tomto případě legendárně dokonalé. Něco tak připraveného bychom měli silně vyvážet. ()

zdeny99

Nejlepší na celém filmu je ta kalamita v Rúžové 15. Což je podle mě i jedna z nejlepších scén z čsl. filmů. Další povedené scény jsou, jak chytal formeláky na trhu, s Lábusem, když honil utíkající otvor do benzínové nádrže na autě nebo Osvaldův "casting" před profesorem Hartmanem. [11355. hodnocení, 119. komentář, 65%] ()

Kochanski

Skoro tak dobré jako jednička. To se u pokračování vidí málokdy. Snad jen u Kmotra.... ale malá Lucie je skoro tak k sežrání jako Don Corleone...:-)))))))))))))))))) ()

helloween93

Druhý díl se mi líbí ještě víc, než ten první. Hlavně scény s prof. Hartmannem a havárie - Růžová 15. Dobře obsazené a vtipné. Plný počet. ()

Koprska

13. ZŠ Kladno a Lucky první den ve škole... Nostalgie když to vidím, chodila jsem tam taky .) Emočně za 4, jinak stará klasika :) ()

rainman93

Důkaz, že i v Československé socialistické republice dokázali rozpoznat výdělečný podnik a náležitě ho vytěžit. Zdaleka né tak dobré jako první díl, nicméně stále velmi povedené a především zábavné. Což je asi tak maximum, které od něčeho takového divák očekává. ()