Bylo nebylo někdy někde... Lucie se ve svých představách stává postrachem ulice. Černým děsem, královnou pralesa, vládkyní všech moří. Je fantómem města, po němž usilovně pátrá policie všech zemí světa. Jinak je to šestiletá holčička, která se už těší, jak půjde poprvé do školy. Téměř celé léto strávila u dědečka, který pro ni vymýšlel ty nejbáječnější hry. Ale všechno má svůj konec. Lucie se vrací s rodiči domů do města. To ještě neví, že její nejlepší kamarádi jsou dosud na prázdninách, a že si nebude mít s kým hrát... (Lucernafilm Video)

valinka

Formeláci,Lucie bláznivé přihody ,které spolu zažívají.Pro mně klasika,doufám že se líbí i dnešním dětem. ()

montel

Lucie (Žaneta Fuchsová) je šestiletá holčička, která má jít za pár dní poprvé do školy. Poslední dny prázdnin si však příliš neužívá, protože její nejlepší kamarádky jsou ještě na dovolené. Proto Lucie dolézá za starší partou vedenou Osvaldem (Michael Hofbauer). Ten vezme Lucii do party jen pod podmínkou, že Lucie něco užitečného ukradne. Lucie se tak vydává do obchoďáku něco ukrást a vybere si balíček formely. To ještě netuší, že v krabičce se ukrývá kouzelná plastelýna a dvojice modré a zelené formelíny ožívá...Dnes již kultovní dětská komedie o dvou formelácích, řekl bych že trošičku zábavnější než podobné Chobotničky z 2. patra, ve kterém si rovněž zahrála Žaneta. Nejlepší na tom všem jsou ovšem hlasy formeláků, kterým je propůjčila paní Bohdalová s panem Dvořákem. 60% ()

soukyd33

Dvě formelové postavičky ožijí v jedné krabičce, a začnou se dít věci. Trochu to připomíná Chobotnice z II. patra. Poznámka: Těmhle dětem rozhodně Facebook nechybí. 🙂👍 A je to krásné dětství. Film je hlavně pro děti, ale nostalgicky můžete zavzpomínat i vy starší 30 let. Poznámka: Kouzla všem zamotají pěkně hlavu. Poznámka: Ta voda v bytě je síla. 😀 Hvězdiček 3 ()

kritička

Moje dětství ... jako malá jsem chtěla formeláky Ferdu & Ferdu taky ... bohužel nebyli na skladě. Okouzlující Hana Maciuchová a vůbec celá pohádka je perfektní. Svědčí o tom, že i Češi dokážou vytvořit kultovní film. :) ()

FireFox

Krásný dětský film, s výbornou Fuchsovou, který jsem viděla v tom správném věku pro vyloženě kladné hodnocení. ()

opicakuz

Jeden z dobrých československých filmů. Jen mě mrzí, že postavičky byly podobné chobotnicím z druhého patra nejen vizuálně. Také je mluvila Bohdalová. Lucie byla takové hloupoučké dítě, kterému ani v takovém věku nedocházelo, že povodeň v bytě není žádná sranda a místo aby vzala kýbl a začala odstraňovat vodu, tak se ještě vozila. :-) Na druhou stranu to pro ni Malej a Velkej byli obrovské vypadnutí z nudy. U filmu všichni (malí i velcí) v místnosti usnuli, takže to byla taková oddechovka. ()

Utnapishtim

Poměrně kvalitní dětský film s dobrým hereckým obsazením. Ve své době paradoxně jeden z mála (nebo dokonce jediný?), v němž není Západní Německo vylíčeno jako doupě válečných štváčů a revanšistů. ()

PORTER44

Průměrná dětská komedie na tu dobu a na České možnosti docela dobré triky,pro dětskou generaci určitě zábavná podívaná. ()

SatanHell

Nie je to síce žiadny trhák,ale pre deti a pre dospelých,ktorý v sebe si dieťa uchovali,je to pekné.A keď sa u toho môj štvorročný syn,tak ten film plní úlohu detskej komédie. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová