Koníček mladého fotografa Ondřeje se točí kolem pilotování ultralehkých letadel. Při jednom z takových letů zahlédne u osamělé vily dva muže, z nichž jeden střílí na druhého. Podaří se mu scénu vyfotografovat, je však přitom spatřen. Než se mu podaří snímek vyvolat, je film nešťastnou náhodou zničen. Vzápětí na to se v rockovém klubu seznámí se smutnou modelkou Viktorkou a také bohatým podnikatelem Walterem Rychmanem, který mu nabídne práci. Po návratu zjistí, že mu někdo prohledal ateliér a brzy nato pochopí, že Walter byl ten, kdo střílel. Přestože podnikatel tvrdí, že šlo o nevinnou zábavu, tzv. paintball (hra na vojáky, kdy po sobě hráči střílejí kuličky s barvou), žádá po Ondřejovi negativ a když mu fotograf řekne, že ho nemá, vyhrožuje mu. Ondřej se rozhodne přijít záhadě na kloub a pouští se do vyšetřování na vlastní pěst. Stále více se však zaplétá do nepřehledné hry, v níž se lze jen stěží orientovat. Viktorka, se kterou se mladý fotograf sblíží mu představí podivný svět světáckých flákačů a zbohatlíků. Z různých náznaků se v Ondřejovi rodí podezření, že v případě Walterova střílení nešlo jen o nevinnou hru. Když však Ondřej podnikatele obviní z vraždy jeho společníka Schneidera, ten se vzápětí objeví živý. Hra však zdaleka není u konce a Ondřej má jen mizivou šanci na vítězství. (oficiální text distributora)

Sandiego

Definitivní vítězství formy nad obsahem, který tu není skoro žádný. Na dobrý film vizuální orgie prostě nestačí. ()

aluna

"Víš, voni se daj kolikrát nafotit takový věci, který často s pravdou nemaj nic společnýho. A to je nebezpečný." Já jsem poměrně patriotka, a tak ve válce barev má tenhle originální počin s roztomilou mě pobavivší zápletkou, že "na vlastní oči" nemusí nutně znamenat "na tuty", zelenou. ()

Siegmund odpad!

Ve filmu je mnoho míst, ve kterých se dlouhou dobu nic neděje, a ty dělají ten film prakticky nesledovatelným. ()

topi

Tento film hlavně vypovídá o době půlky devadesátých let a dokumentuje život a styl, který tenkrát pár let po revoluci frčel. Jináč docela hloupý scénář a nemastný neslaný konec. Nejlepší tak na snímku zůstává hudba Ondřeje Soukupa, která chvíli ambientně podkresluje, trancově tepe nebo jazzově připomíná Twin Peaks. Potěšila také role Helgy Čočkové jako velitelky módních přehlídek, nebo Mejly Hlavsy, který si zahrál ruského mafoša. ()

YURAyura odpad!

0/10 Hm, takze takova "postmoderni" vizualni onanie a la Blow up jenom o hodne tupejsi s otresnou hudbou a popisnym zaverem, ktery to cele jeste degraduje do nejspodnejsich odpadnich vod. Jojo, kazdy rejza chce byt humelec, k tomu ale snupani a huleni jaksi nevede... ()

Vědma

Je to film nechtěně směšný tim, jak chce být něčím víc a ono to nejde a nejde a ten velký západní svět prostě není tady a hrát si na něj znamená koledovat si o průser. A z výkonu Tomáše Hanáka jde hrůza. Ale za snahu a oči Lukáše Vaculíka. ()

dyfur odpad!

...film je tu uvádzaný ako:thriller...nno to je snad silne slovo... slabý film,ktorý sa hral na americké thrillery,ale....ale....nič...len snaha aj tá slabá. ()

BoredSeal

Jednoduchá detektivní zápletka zabalená do pochmurných psychedelických sekvencí a výrazného soundtracku. Snaha vytvořit něco zápaďáckého tak úplně neklapla, zato se filmu podařilo archivovat atmosféru 90. let s tehdejšími trendy. Zápletka je inspirovaná Zvětšeninou. Soundtrack připomíná Badalamentiho Twin Peaks. Kamera je opravdu dobrá. Vaculík je legrační v momentech, kdy dělá něco víc než zadumaně zírá. Hanák tentokrát překvapivě nepřehrává a do role se hodí. Atmosférické a snové sekvence tvoří většinu stopáže a možná i pro dobro filmu maskují řídký příběh. Za klišovité zpomalovačky by si Renč zasloužil proplesknout už tehdy. Netuším, jak film působil v době své premiéry, ale po dvaceti letech je to celkem zábava. Remasterovaná verze vysílaná ČT má viditelně lepší kvalitu obrazu než vydání na DVD. ()

Martin741

Poviem to surovo a otvorene : thrillery do tunajsich koncin jakosi nepatria. A posobia cudzorodo. Scenar je slaby, dejova linia aka-taka, do podpriemeru vsak film dostava otrasna rezia Filipa Renca. 20 % ()

rakovnik

Na tento film mě kdysi dávno nalákala masivní reklamní kampaň do kina. Včetně toho, že zde režisér poprvé u nás použil nevídané filmové efekty. To jsou asi ta různá kolečka a kaleidoskopy, kterými se oddělují pasáže děje. Před dvaceti lety mě film bavil, dnes už mi uniká, o čem vlastně pojednává. ()

honajz2

Tak prvních 20 minut to má skvělou atmosféru, jenže jak se začne ukazovat, že to dějově nikam nepovede, začínal jsem se s přibývajícím časem čím dál tím víc nudit. Renč si prostě chtěl zahrát na Antonioniho a Lynche, což se mu na české poměry formou do jisté míry povedlo, ale naprosto se vykašlal na něco jako obsah, děj nebo (nedej Bože!) myšlenku či sdělení. V tomhle je Válka barev naprosto odfláknutá a zabitá, protože ze začátku tu poměrně silně svítilo na nějaký zázrak mezi českými filmy, kde naprosto chybí (a skoro už ani neexistují) tyhle atmosférické filmy, ale bohužel to zůstalo u jakéhosi nedodělaného experimentu. Chtělo na tom ještě hodně pracovat, především na scénáři a na vymyšlení nějaká nosné zápletky či aspoň toho, aby to nevypadalo jako scény nahodile poskládané za sebou. A taky by to chtělo lepší herce, směšným chvílím se to nevyhnulo. I tak to je jisté oživení nezajímavé české kinematografie, akorát v devadesátkách těch oživení bylo relativně dost, tudíž nemám důvod nějak zvlášť nadhodnocovat. Ještě to teda má dobrý soundtrack, ale jinak... 2* ()

Rodriguez

Celkem zajímavý počin, kdy se Lukáš Vaculík coby fotograf Ondřej nevrací jako "Kamarád do deště". Pátrá po skutečnostech, které viděl a nafotil v letadle, nedá mu to spát a tak začíná nebezpečná hra. 50% ()

Machrovic

Psychadelická hudba mě přitáhla k obrazovce a už mě nepustila. Ondřej Soukup umí. Bohužel totéž se nedá říct k výběru písní. Ty se mi moc nepáčilli. Scénář je sice docela slabota, ale jeho nedostaky v mnohém vyvažuje atmosféra. ()

Sabrewulf

Soukup je jen přeceňované tele, u kterého platí pořekadlo: mezi slepýma jednooký králem. Za """""""hudbu""""""""" v tomhle filmu by se nemuselo stydět ani tříleté dítě, které právě pod stromečkem rozbalilo dětský klavírek a s radostí do něj břinká + standartní překližka Tomáš Hanák. ()

sator

Točilo se i na na místě osady jménem Vystrkov na břehu přehrady Orlík kde začátkem 60. let vyrostlo skryté letní sídlo pro vysoké představitele režimu. Moderní vilový resort navrhovali nejlepší věznění architekti té doby. Mezi nimi i otec Lukáše Vaculíka (Ondřej) Jaroslav Vaculík. Stavbu zajišťoval Technický ústav ministerstva vnitra a měl krycí pojmenování Basaprojekt. Na výstavbě areálu se podíleli trestaní technici, řemeslníci a stavbyvedoucí. Rekreační areál šel po roce 1989 z ruky do ruky a je v provozu dodnes. ()

Iroquaise

Zajímavý, ale nedotažený pokus o temný, znejisťující thriller s existenciálním přesahem. Bohužel doplácí na dobovost, řídkou zápletku, nedopracované postavy a vztahy a dramaturgickou neucelenost. S tím souvisí i fakt, že film na různých úrovních vykrádá ( a tváří se přitom, že cituje a variuje) dva kvalitnější předobrazy - Antonioniho "Zvětšeninu" a seriál Davida Lynche a Marka Frosta "Twin Peaks". Najdou se tu filmařsky zajímavá místa ( úvodní let nad krajinou a fotografování scény "vraždy", scéna rekonstrukce "vraždy" v lesíku u vily, útržek scény z mondénního večírku, kde hlavní hrdina blouzní ). Renč je zvláštní režisér - na jednu stranu je vidět, že mu sedí vyprávění obrazem za doprovodu hudby. Na druhou stranu ale rozbíjí film na řadu malých klipovitých pasáží. "Válka barev" nepůsobí narativně uceleně a plynule. Což je také způsobeno faktem, že není moc co vyprávět a z čeho těžit napětí. Chápu, že Renč chtěl málomluvný atmosférický film, ale i ten potřebuje nějaké motivické směřování a dramatickou/ dramaturgickou kostru. ....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/07/valka-barev-r-f-renc-1995.html ()

Castrator

Každý režisér by si měl natočit svou Zvětšeninu. Ať ofiko jako film pro masy, nebo neofiko jako amatérské porno. Filip šel ofiko cestou a ještě než se sám odepsal podporou pana prezidenta, natočil poměrně zábavný kousek. Jedna z mých gylty pležr. Soundtrack je skvělý (na české poměry). ()

Autogram

Čo to má byť? Pocitový film o lietaní a milovaní? Bohužiaľ umelecké odkazy mi nič nehovoria. Aňa je tu ako fest blondína celkom na nespoznanie, a nemyslím to v zlom. ()

silent cut

Okouzlení z neznámého dokáže všechno možné. Kromě zázraků. V roce 95 se mysteriozní thriller musel jevit jako vizionářský počin. V konečném důsledku však ale nelze říci nic jiného, že Filip Renč měl už v té době nakoukáno a Ondřej Soukup naposloucháno a ani jeden z nich se s přidanou hodnotou moc neobtěžovali... ()

matthew.d

Onanie Zvětšeniny, ejakulace v podobě otrockého okopčení finální scény z Antonioniho masterpiece. Hmmm, tohle sperma mi nechutná... ()