Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

Acrobat

Je nepopierateľným historickým faktom, že prítomnosť a aktivity Jany z Arku vo francúzskom vojsku a na kráľovskom dvore v rokoch 1429 a 1430 zásadne ovplyvnili priebeh storočnej vojny. Až Jana vrátila dauphina Karola späť do hry o francúzsku korunu tým, že mu zachránila Orléans, dobyla ďalšie strategické mestá a doviedla ho až ku korunovácii do Remeša. Od jej pôsobenia sa šťastie vo vojne začalo obracať na stranu Francúzska, ktoré napokon vojnu v roku 1453 nad Angličanmi vyhralo. Na žiadosť Janinej matky a kráľa Karola VII., ktorý chcel vylepšiť Janinu reputáciu predovšetkým kvôli sebe, sa ku koncu vojny začal v roku 1450 rehabilitačný súd, kde bol Janin prípad znovu otvorený a po výpovediach 115 svedkov boli všetky obvinenia voči nej dňa 7. júla 1456 zrušené. V roku 1909 bola Jana blahorečená a napokon 16. mája 1920 vyhlásená pápežom Benediktom XV. za svätú. To však nič nemení na tom, že Jana sa na štyri storočia stala pololegendárnou postavou. Až v 19. storočí sa v parížskych archívoch našli najdôležitejšie primárne pramene. Tie dokazovali, že to bola reálna osoba. Obsahujú záznamy jej súdneho procesu z roku 1431 a výpovede svedkov počas jej rehabilitačného procesu z rokov 1450 – 1456. Našli sa napokon aj dobové listy, ktoré Jana diktovala kňazom pre anglických kapitánov. Tri z nich nesú dokonca i jej podpis „Jehanne“. Podpis je viditeľne napísaný osobou, ktorá sa učila písať. A či to Besson zvládol ? Rukopisom šialenca áno, valí sa emočnosť a búra sterilita. Rukopis Francúza známy aj v lekárskych kruhoch psychiatrov. ()

mira.l

No popravdě řečeno nic moc. Já toho o Johance z Arku zase tolik nevím krom toho, že ve finále zahořela čistým plamenem. Takže zde podané boje, kde jsem stejně věděl většinou kulový, kdo je kdo, mě zase tak moc neřekly. Stejně tak tehdejší poměry mezi Anglií a Francií moc v malíčku nemám, stejně jako tehdejší praktiky církevní, i když tady je zřejmě pravda (stejně jako asi všude a po celá staletí), že černoprdelníci byli největší svoloč. Že se to celé její odsouzení s následným upálením točilo kolem církve a nějaké zrady - či jak to nazvat, to jsem tak nějak odhadl, ale přesný význam mi tak nějak zapadl ve všech těch davových scénách, Johančiných viděních, Johančině hysterii a v neposlední řadě v ubíjející délce filmu. Sorry, Lucu, tohle mi moc nesedlo. Zkusím ještě ddto s Leelee Sobieski, které je tak nějak všeobecně hodnoceno lépe. ()

Dexx

Dá se na to koukat, ale maximálně jednou. Nehledě na francouzský nacionalismus (nedivím se, že to v Anglii propadlo, Angličané jsou tu opravdu moc zlí, oškliví, a nechutně podlí...na rozdíl od Francouzů, ovšem) jsou tu mdlé bojové scény, přílišná délka, a hlavně jen těžko uvěřitelná Johanka vyplývající z bídného výkonu Milly Jovovich. Holt co by člověk neudělal pro manželku...Na rozdíl od ní jsou ostatní herci o třídu lepší, a z mého hlediska filmu zachránili 3*. ()

lift666

Viděl jsem dvojdílnou verzi,která nebyla tak mysteriózní.Nicméně,tenhle film mě docela zaujal.Ke konci se dozvídáme,že Johanka z Arku,jako většina "osvícených",je pouhý blázen,který zachránil svět. ()

kovarex

Tento film patří k mým nejoblíbenějším vůbec, možná je to způsobeno moji slabostí pro Millu nebo že jsem flim viděl poprvé v předpubertálních letech, a tak jsem ho shlédl znovu před napsáním tohoto komentáře a na svém si trvám. Nevím jestli je film historicky přesný ale to na něm vůbec není důležité, ačkoliv nejsem věřící, tak se mu podařilo mě silně vtáhnout do psychických pochodů hlavní hrdinky, to jak v ní bojuje potřeba splnit boží úkol, a zároveň se nenechat svést k hříchu při jeho plnění.Vůbec mi nepřišlo že by Milla přehrávala, věrila tomu, že jí bůh poslal do pro ní tak cizího prostředí dělat něco na co mohla být jako prostá dívenka z vesnice jen těžko připravena, a když se to zrovna neděje podle její (boží ?) představy, tak od ní můžeme těžko čekat klidné vystupování. Uznávám, že ne každý prožívá stejným způsobem a bez toho může film nudit, ale já bych hodnotil i lépe než pět kdyby to šlo. ()

Alojs

Hodně se o tom hovořilo, válečné scény měly být revoluční a Milla se měla mlátit hlava nehlava... nestalo se. Což mi však vůbec nevadilo. Kdo ví... Možná proto, že můj oblíbenec točil přímo za bukem a Jeseníky zapáchají měrou vrchovatou, možná proto, že mi zrovna toto paranoidní podání sedlo. Vynikající Dustin Hoffman v roli Svědomí. ()

PaRi

Pokud zde tento film hodnotí fandové Pátého elementu či Brutální Nikity, nedívím se, že je tenhle film a jeho zpracování neoslovuje a že je to na jejich chápání moc, ale věřte, že to není vina Bessona. Já si u tohoto režiséra naopak velmi cením, že se pustit do tak těžké látky a zhostil se jí na výtečnou! Ačkoliv Lucie Bílá mě mnohokrát naprosto přesvědčila, že je skvělou zpěvačkou, nikdy by mě nemohla přesvědčit v českém muzikálu, že je Pannou Olrleánskou! Mille Jovovich jsem to bez problému zcela věřil!! Milovníci Nikity a podobných akčňáků se v nich samozřejmě nikdy nemůžou setkat s konfliktem svědomí či skutečnou historickou legendou, navíc ještě s fenoménem svatosti. To vše Besson mistrně vtělil do závěru filmu. Role, kterou zde sehrál Dustin Hoffman, je naprosto excelentní - skoro jsem ho v tom převleku a výtečné masce nepoznal. Ano, CIVALE a RADYO bitvy opravdu málo akční, soud s Johankou - děsná nuda, že? To Brutální Nikita, to je panečku jiný kafe! Opravdu je a můžu říci, že ho ve svém žánru hodnotím velmi vysoko. Ale Johanka prostě není filmem na shlédnutí při mejdanu v partě, kdy stačím odbíhat na záchod a do kuchyně zalít kafe a přitom ještě stihnout hodnocení posledního fotbalového zápasu a jak mě fakt ti politici u nás nebaví. Zajímavý komentář: Marius, Marholt a Sportovec. ()

Uhura

Johanka z Arku mi nikdy nebyla sympatická, ale v podání Milly Jovovich z ní jde dokonce strach; chová se jako nebezpečný šílenec, který, přesunout se do naší doby, vyřvává na Václaváku, že Bůh tě miluje. ()

chicab8

Přestože Millu Jovovich poměrně můžu, v tomto snímku jsem jí nějak nepropadla. Již od prvního obrazu vypadala jako drogově závislá s deprivací návykových látek, její prorocké třeštění bylo přemrštěné a afektované, neustále z obrazovky čněly její vytřeštěné oči a otevřená ústa. Ocěnuji syrovost bojových scén, což samo o sobě dobrý film neudělá. ()

dacek

V dětství pro mě nestravitelné, teďka sem se však rozplýval. Hlavně nad geniálním závěrem, kdy si Johanka sama zpochybňuje vlastní jednání a jestli masakr, který způsobila byl opravdu vůlí boží. Nad historickou věrohodností jsem se moc nepozastavoval (ani ji nijak dobře neznám), ale psychologický pohled na pochybující náboženskou fanatičkou mi přišlo jako zajímavé zpracování. Zvlášť když ji hraje Milla Jovovich. ()

Izz

Johanka se dá.Její největší problém paradoxně spočívá v hlavní hrdince,protože Milla Jovovich zkrátka v hlavní roli absolutně nestíhá a dokazuje,že na nějaké náročnější herecké projevy zkrátka nemáHodně vynahrazují dobře obsazené vedlejší role a fakt,že Besson dokáže komponovat velké scény s až nečekanou lehkostí.Dala jsem ten film už třikrát a ani jednou mi výrazně neublížil. ()

Bezda22

Budu to hodnotit z pohledu když jsem byl malej a bylo mi asi 10 let. A to maximálně. Od tý doby jsem ten film mockrát neviděl, ale měl jsem ho i v originále na VHSce a v tý době mezi 10 - 12 lety jsem ho viděl hodněkrát. Byl jsem z toho úplně odstřelenej. Nářez prostě. Výbornej film. Vůbec to neberu z kritickýho hlediska. Čerpám ze vzpomínek a je to za 5 hvězd. Možná, když se na to podívám dneska a budu to nějak řešit, tak to hodnocení bude jiný. Ale nemyslim, že o moc, takže dávám 5* a možná časem svoje rozhodnutí změnim. Ale teď chci dát tolik.... ()

Kozy9

Negatíva recenzií tohto snímku sú tvorené prevažne spŕškou sklamaní zapríčinených širokým spektrom očakávaní, ktoré neboli naplnené. Problém spočíva v tom, že ľudia cítia sklamanie ak sa im nepodá očakávaná vec a potom je pre nich obtiažne objektívne zhodnotiť dielo, ktorého moment prekvapenia je skôr negatívom ako pozitívom. V skratke povedané, všetci čakali od Bessona svojskú akciu s miernym obsahom humoru a kvalitnými filmárskymi nápadmi. Besson však v tomto prípade vsadil na hlbšiu pointu ako priamočiaru akciu. Tak ako 5 element, tak isto aj toto dielo nesie v sebe odkaz. Nepôsobilo to ako historický veľkofilm, ale ako psychologická dráma oživená scénami bojov. Mila Jovovich hrá excelentne, psychologické myšlienkové pochody a zmiešané pocity mladej Johanky trpiacej pod nátlakom spoločnosti a hľadania správneho žitia zahrala priam ukážkovo a presvedčivo. Johanka je totiž tentoraz opísaná skôr ako obeť silnej viery a surrealistického prístupu k životu, nie ako hrdinka vraždiaca pod božím menom. Postavy a dialógy sú atypické, zato účinné lebo dej rozvíjajú plynule tak, ako by mali. Efekty sú kvalitné, tak isto ako výprava a kamera, no najväčším plusom je bravúrne zakončenie poprepletané Johankynimi víziami. Napriek všetkému unikátne dielo a významná súčasť kinematografie. 85% ()

Megynka

Naprosté zklamání!!! Millu Jovovich nemám ráda, podle mě neumí hrát, navíc do této role se vůbec nehodila. Hrozně přehrávala a působila jako šílená hysterka. Film byl celkově nudný a naprosto ve mě nezanechal, kromě opravdu nechutného znásilnění na začátku, o kterém se mi bude ještě dlouho zdát. Dávám jednu hvězdičku a to jen za legendu... ()

ANTYCHRYST

Sakra velká filmová příležitost, která bohužel vůbec nedopadla dobře.... Milla, jako Johanka je opravdu pouze pro ty nejotrlejší diváky. Její hysterické pojetí role je nesnesitelné. Škoda - historický bijáky mám rád, ale tohle docela i nudí a těžko se dají hledat nějaká pozitiva. 35 % ()

Atia

Tento film je potřeba vidět podruhé, nejlépe s odstupem deseti let a z posmesnych komentářů je hned uznání. ()

papadoce

Óóó Milušku ja môôôžem. Navyše Bessona môžem. V skutku svojsky poňatý historický epos plný skvelých známych tvárí. Johanka bola zrejme celkom fajne pošahaná mladá deva, ktorá natoľko uverila v Boha, že nedovolila nikomu aby ju odpanil, ale miesto toho zobrala tlupu vojakov a nakopala rite hnusným anglánom. Kráľ musel byť pekne v piči, keď dal na reči Panny Lotrinskej, ale keď motyka vystrelí tak aj pánboh dá a dal. Len škoda, že ju potom hodil cez palubu. Podľa mňa dobre spracovaná originálna a neokukaná látka. A inak, odporná doba ten stredovek. Vyplieniť to všetko, orúbať hnáty, vypáliť statky a hneď má deň zmysel, piči. ()

Duke90

Jeden z těch horších historických filmů, co jsem měl tu "čest" shlédnout. Luke Besson si zařídil parádní herecké obsazení, ale má to jeden velký háček - ústřední postava Johanka alias Milla Jovovich se do této role nejen že nehodí, ale ona ji nakonec absolutně nezvládla! Tři hvězdičky dávám jen kvůli pokusu o velkolepou výpravu a ostatním skvělým hercům (Hoffman, Malkovich, Dunaway), kteří bohužel nemohli za slavnou Johanku nijak zaskakovat, aby film zachránili... Spíš 2,5*. ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis