Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

draggo

Téma Johanky z Arku bylo vždycky problematické. Luc Besson se jí zde rozhodl pojmout zejména jako náboženskou fanatičku než schopnou vojevůdkyni. Bohužel tohle pojetí by vyžadovalo trochu jiný přístup a výsledkem tedy je rozpačitý film, který osciluje na hranici mezi historiským blockbusterem a cestou do hlubin bláznovy duše. Ze začátku to sice vypadá poměrně slušně, Johančiny představy o setkání s Bohem působí zajímavě a její přijetí na dvoře krále nepostrádá emoce. Ale jak to pokračuje, vše se rapidně zhoršuje. Milla Jovovich je moje velká oblíbenkyně, ale nejlépe jí jdou drsné akční role - tady značně přehrává a místo nábožensky zapálené dívky většinu času působí jako naprostý blázen. Ale s mečem jí to jde o poznání lépe než s růžencem, takže při bitevních scénách i zvedám palec nahoru. Bohužel, čím více film postupuje, dostavuje se otupělost nad přepálenou stopáží. Ke konci se film neuvěřitelně vleče a při upalování divák ani nelituje ubohé Johanky, ale spíš je rád že už je konec a nehrozí mu další proleženiny. /50% a 3*/ ()

schizmo

Těžko uvěřitelnej, rozvleklej historickej film o fanatické, hysterické ženské v brnění. Hodně velká mizérie :( ()

Sten2

Nevím, zřejmě nechápu hodnotu toho filmu. Příběh Johanky z Arku neznám tak pečlivě, abych si mohl srovnat historickou skutečnost a film, avšak film na mě působil skvělým zpracováním od střihu přes kameru, hudbu až po Dustina Hoffmana. Největší slabinou filmu je kupodivu sama Johanka v podání Milly Jovovich, která se snaží, jak to jde ale prostě jí role nesedí a s tím nic neudělá. Luc Besson podle mě neodvedl tak špatnou práci jak tu mnozí tvrdí, ale s tím zas neudělám nic já. V mém osobním měřítku je tohle vcelku povedená věcička. ()

Z0oMb3E

V časoch, keď mali ženy akurát tak právo mlčať sa osemnásťročná panna dostala na čelo armády a muži za ňou slepo pochodovali na smrť. Viem, že to znie ako ako časť z brožúrky o feminizme ale bolo to tak. Kongres zasadol a uznal, že panna bola. Hollywood miluje silné osobnosti z histórie tak sa na rad dostala aj schyzofrenická postavička z nespočetných francúzko-anglických konfliktov. Kormidlo si vzal do rúk Luc a obsadil hviezdu z jeho predchádzajúceho filmu Millu. A tím skončil asi jediný úspech, ktorý filmom zaznamenal. Áno Milla sa role setktársky založenej schyzofreničky zmocnila veľmi obstojne. Kričanie, mávanie a halucinácie sa jej dali kus uveriť. Horšie to už bolo s jej ostatnými hereckými kolegami. Chápem, že kvôli autenticite vojny by prechádzajúcemu metrosexuálnemu Pittovi uveril asi len idiot, no i "vetrom ošlahnutí" herci by mali mať za sebou aspoň herecký kurz. Tak isto veľké sklamanie vo mne zanechali samotné bojové scény, ktoré sú až trestuhodne chaoticky a nezrozumiteľne natočené. Ako historický film mapujúci cestu, ktorou by sa mal vydať najskôr každý sektár (smer horiaca hranica) je v hlbokej šedi konkurencie. Ako historický vojnový film nestojí ani za klik na "DOWNLOAD" ()

MartinezZ

Středověká histerická mešuge na jatkách. Nebýt závěrečných samomluv v zajetí, mohlo to mít třetí hvězdu za celkem dobře vypadající zpracování. ()

Asgy

Tohle téma se Bessonovi zrovna nepodařilo zpracovat. A je to škoda. Je to nudné, rozvleklé a prostě mě to nebavilo. ()

Jillen

Rozhodně to není nejlepší adaptace,ale ten příběh mám rád a tady se to celkem vydařilo. Čekal jsem méně, ale jsem mile překvapen. Dávám 75% ()

Vojcl

Pro mě dost zdařilý, netypicky natočený historický velkofilm s velice přesvědčivou Millou Jovovich v hlavní roli..Přesně takhle jsem si představoval skutečnou Johanku!!!!! První polovina filmu obsahuje hodně akce a bojových scén, na evropské poměry vynikající a v té druhé spíše zaměření na psychologii hl. postav zejména Johanky samostné (její fiktivní rozhovory s Bohem v podání Dustina Hoffmana považuji za jednu z nejlepších složek filmu).. Úplně na pět to není, ale myslím že Luc Besson opět nezklamal a opět ukázal Hollywoodu, že i v Evropě umíme točit vysokorozpočtové snímky.. ()

fragre

Výpravná podívaná, mnohdy podmanivě natočená, která ale zakopává o představitelku hlavní hrdinky. Je mi líto, že musím nakopnout naši slovanskou sestru, ale Milla Jovovich mi připadá hlavně jako modelka, která má ten hlavní zájem, aby v každé scéně (včetně těch drastických) vypadala zatraceně sexy. Tahle "herečka" se hodí tak do komixového Pátého elementu či erotického Návratu do Modré laguny, prostě tam, kde ji stačí ukazovat a kde nemusí doopravdy hrát. ()

Wolodja

Po velmi slusnem vykonu Milly Jovovich v Patem elemntu a se znalosti Bessonovy tvorby jsem se na tento film moc tesil. Bohuzel nepravem. Film neni vylozene spatny, ale dej v nekterych mistech vazne a film celkove pusobi tak nejak rozplizle. Nezachranuje ho ani Milla Jovovich, na tuto roli proste nemela. Osobne bych jako Johanku doporucoval Cate Blanchett. ()

BloodyVamp

Velice zajímavě pojatý historický snímek. Oceňuji snahu Luca Bessona jít si vlastní cestou. Nepochybně vizuální pecka, které se dá vytknout jistá přehnanost (přehrávající Mila Jovovich a délka), nicméně nudit se rozhodně nebudete. Akčních scén je pomálu, ale realistická jatka mají své jisté kouzlo a chorály Erica Serry burácí velmi slušně. Potěší herecké výkony- a to hlavně vedlejší postavy jako Faye Duneway, John Malkovich či famozní Dustin Hoffman. Už jen kvůli nim má kostýmní podívaná smysl. ()

Bat55

Ale hej, vždy sa mi tento historický film páčil, i keď nesahá ani po päty iným historickým veľkofilmom, akými sú Braveheart alebo Gladiator. Vo filme ma najviac aj tak uchvátila Milla Jovovich a neviem, či by ma ten film oslovil, ak by tam nehrala. Ona celý film tiahne a na jej herectve je celý film postavený. Akcia tak akurát ale nie je tak veľkolepá, ako už v hore zmiňovaných filmoch. A výprava je slušná, ale to je všetko. Film má všetko slušné,až moc priemerné a to je všetko. Ale, je to najlepšie (pre mňa!!!) sfilmovaný film s touto historickou hrdinkou. /65%/ ()

jajinka

Čekala jsem více, bojové scény se mi zdály být nedotažené do konce... celý děj moc natáhlý.. a o českém dabingu radši nemluvě... Nejlepší jsou filmy v originále, ať je pohodlí čtení titulků jakékoli.. ()

René.girl

Milla Jovovich je v tomhle filmu úplně nejvíc šílená...pokud to měl být záměr, tak to hraje skvěle...pokud ne, tak přehrává jako blázen!!Ať tak či onak, mě osobně hrozně bavila a pobavila!!Plus Hoffman v roli "nebeského/pekelného prudiče" mě naprosto dostal!!70% ()

Fanucci

Krásná kamera, výborné bojové scény, perfektní výkon Milly Jovovič a na konci skvěle sarkastický Hoffman (asi svědomí hlavní hrdinky?) a jeho teorie o meči. Výborný film u kterého mi výjimečně nevadí dabing - Tatiana Vilhelmová namluvila Johanku fantasticky. ()

Frenegonda

Je to tak Milla tady totálně zešílela. Možná jí z toho hráblo doopravdy. Nicméně se mi to přes to všecko i přes ten rozpadlej konec docela líbilo ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis