Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

Anworon

Příjemně mě překvapilo, že francouzský režisér francouzskou svatou hrdinku nezobrazuje pietně a s patosem, jak bývá obvyklé. Každému filmu se dá něco vytknout. U filmu tohoto žánru a rozpočtu je třeba ocenit, jak se režisér snažil vyhnout líbivosti. A to Luc Besson rozhodně mezi mé favority nepatří. ()

B*e*r*r*y*

Podání Johanky z počátku dobrý posel boha,ale pak to byl velký spád dolů. Nevím jestli měli v tý době hodně střežené cvokárny,ale tahle Johanka tam rozhodně patří:) Jinak bojové scény mě 2 krát překvapili a příbeh do polovyny bezva,ale pak moc zdlouhavý zamotaný a nudný ()

hRob

Nezábavný, zdlouhavý historický film s ošklivou Johankou, které selhává hlas, když začne křičet :)) ()

Klemi

Tady se úplně rozcházím s většinou komentujících, což je podle mě způsobeno jejich lichým očekáváním nějakého historického eposu s typickým hrdinou. To ale Bessonova Johanka není a ani se nesnaží být. Já v tom vidím spíše filmové zpracování malého zázraku, který se stal v 15. století ve Francii. Jak jinak lze nazvat fakt, že se v této pohnuté době dostane do čela francouzské armády osmnáctiletá žena. Ano je to bláznivé stejně jako Bessonova Johanka. Možná je to kontroverzní pohled na tuto historickou postavu, ale já jsem si pološílenou Johanku v podání krásné Milly Jovovich prostě zamiloval. ()

quasar

Pro mě nejslabší Bessonovo dílo. Ani se v tom nechci pitvat... V původním znění to nebylo o moc lepší, než dabované. Wilhelmová jako dabérka mi vůbec nesedí. Panna Orleánská s vypitým hlasem... ()

Honziik17

No nic moc film. Milla Jovovich mi v tomhle filmu byla tak nesympatická, její výkon nebyl nic moc. Celkově tenhle film byla zbytečna ztráta času. Možná spíš doporučím jinou verzi Johanky. ()

Chrudoš

Vůbec ne tak špatné jak naznačují zdejší komentáře. Skvělé herecké výkony, mírná ahistoričnost není nijak moc přes čáru, beru to jako součást režisérsko-scénaristické invence. Konkurenční, méně výpravná a vyreklamovaná Johanka je na tom ale ještě o něco lépe.... ()

honzic

Průměrný film, který má hezké scény, ale herecky mne až tak neohromil a to ani dějově. Škoda. Hodnocení: 55 % ()

Kennedy_R

Besson zde poměrně zklamal. Téma mu evidentně nesedlo. Verze s Leelee Sobieski od Christiana Duguaye je přesvědčivější. ()

vodkasesemte

I cant wait for tomorrow - Todle je super! - Pamatoval jsem si, že to bylo velký, ale nemělo to takový uspěch - Milla je užadná - Bursting my ears - Put yourself in my shoes for a moment - One hell of a girl - Theres a battle to fight and a war to be won - Ona jim otevřela! - Ted trochu krve - The French witch, shes back from the dead - Sooner is better than later (x2) - This is glory? Ženská nepatří na bojiště - We were fighting for a cause - Buried in this field - Enought blood. But if you want more, I cant stop you. - I can only warn you, that it will be your blood, not ours - It is the sacred place that matters, not the size - Reims, Holy oil Clovis - Vyobrazili členy církve jako tlustý prasata - Tak trochu se na to dívám z jiného pohledu - A ten jejich ježíš rozhodně není Stvořitel, možná pán nebes - Walls of Paris - He doesnt want this war anymore. He has his crown now - Its time to face facts - PEACE will only be got at the end of a lance - Diplomacy is far more civilized for saver and far more cheaper - France does not belong to you, Charles - She belongs to God - A ted ji chce očistit, znovu postavit na nohy - They havent spoken to me in weeks. Not since the coronation (toho jsem se obával) - Maybe their silence is a sign - We cannot allow her to conduct her own private war (svině) - Your romantic vision od death with all that grass fgrowing everywhere - Big imagination - Death is much more simple - Get thee behind me, Satan - Who yre you to even think you can know the difference between good and evil - Tak to je velká otázka - Im just a messenger - Source of all life - (we rae very close) - Im here to set you free - I prefer gold and English have plenty - Witch of Orleans - The English are arrogan, they cant accept being defeated by a peasant girl - It has to have been the Devils work - Charge of heresy - Ronen - Nineteen - Baptized - You, who claim to be my judges, you be careful! For you too will be judged - Kam se hrabe se svým drivem Král Arthur - Verdict comes at the end of a trial, not at the beginning - Our Father, who art in Heaven, hallowed by Thy name (tear her down) - Forgive us our trespasses - Daily bread - Infinite number od possibilities - Ne, někdo ho tam hodil, ale ona si to tak měla myslet, což bylo zamýšlený. Cílem nebylo zjistit, kde se tam ten meč vzal, ale aby vstoupila do myslí Francouzu jako panna Orleánská - Aby se naplnilo proroctví, které dalo lidem naději - Joanne - A aby Satan dosál svého malého vítezství - Im more afraid od displeasing Him than not answering you - My revelations were for the King of the France, not for you - Angel. If there was, I did not see it - Ty francouzský lilie - Illiterate peasant - Je poráží na každé pudě - Our armies refuse to fight - They need proof Gods on their side - We cant do that unless she admits to blasphemy - Předchvílí jsem nad tím přemýšlel. Jaktože to vím, respektive si to pamatuju? Nevzpomínám si, že bych o ní v poslední době četl? Možná to pohanské čarodějnictví? Jistě. Propustili ji, aby to vypadalo, že se doznala a lituje (že ji zlomili), a pak ji zkrouhli za oblečení. Vlk se nažral a koza zustala celá - Česká svině, jako ji tak pozoruju, dokáže jít mnohem dál - Torture her. You will never get anything out of her that way - Several of my colleges are scared to make a mistake - Im on the side of Holy Mother Church (to je bordel) - Pleasure from watching us killing each other in His name? - For France, motherfucker - You get pleasure from hurting me? - When does the pain end and the pleasure begin (difficult to define) - Set me free - Ji tam dusili tak rok - Many grievous sins - Hele, artikl one, mens clothes - Hair short - No comprehension of the Churchs authority (v titulcích to dobře otočil/zkrátil) - Invoker of demons, an idolater and heretic - Child of superstition - Trying to část out and recant your erroneous beliefs by signing this recantation - If the Church wants me to say that my visions are evil then I do not believe in this Church - Shes recanted - For the Church never closes her arms to those who return to it - Nor shes your martyr, not yoursnad by what miracle did these clothes get there? - Asi je to hodně populární - Its not my body I want to save. Its my soul - I fought out of revenge and despair - I was proud - Selfish - Cruel - May 30, 1431 - She was canonized by the Vatican five hundert years later - Sometimes our intuitions are our best counsellors () (méně) (více)

Wulz

Ta hudba dokonalá...kolikrát do dává úžasné a silné chvile...A ten zvláštní.... Nejlepší Johanka, jednoznačně....jiná už není potřeba.. ()

Elessar.

Táto verzia spracovania Johanky ma bavila o niečo viac ako uznávané Umučenie Panny Orleánskej. Našťastie sa nevenuje len útrpnému mučeniu, ale má to fajné bitky a Johanka nie je vyzobrazená ako chudinka. Dokáže sa aj tým mečom oháňať a má do toho bezva vízie s Ježišom čo vyzerá ako Leto a Hoffmanom čo hraje Satana, ja som vedela že on musel hrať nejakého satanáša, keď už De Niro i Pacino svojho Ďábla hrali. ()

TesterX

Začátek filmu mě vyloženě přitiskl do křesla. Bessonův originální styl pojetí historického velkofilmu sestávajícího převážně z temných vizí a brutálních scén bohužel postupně střídá nuda a zbytečně zdlouhavá část po zajetí Johanky (až na mnoho alternativ objevení meče v poli). Škoda, v první polovině jsem uvažoval o 80%, takhle si zaslouží jen solidní tři hvězdy. ()

wir2k

Mě to zas tak moc špatný nepřišlo, bitvy byly pěkný johanka byla pěkná, upálili ji no, co víc si člověk může přát. Snad jen aby má milá Milla během filmu nevypadala jak na drogách ()

spqr

dobre bojove sceny, ku koncu uz trochu nuda zbytočne to natahovali, dalšie ešte krvavejšie bojove sceny by to určite oživili ()

`barocco

Johanka z Arku postavila vtedajsie Francuzsko na nohy proti Anglicanom Takuto nam ju Luc Besson predstavuje a predstavuje ju naozaj velmi realne a pre mna uplne presvedcivo. Navzajom pospajal neuveritelne posobive dielo ktore je dostatocne akcne, dostatocne dramaticke, dostatocne snive a napriek tomu dostatocne realisticky spracovane a predsa poeticke a napokon dostatocne mysticke. Tento film je pre mna vrcholom rezijneho snazenia Luca Bessona a jeho neprijatie divakmi ukoncilo na dlhsi cas Bessonove dalsie reziserske pociny. Ostatne uplne presne popisali Marius a Sportovec.. ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis