Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

Pajčus

Já jsem Millu jako Johanku z Arku nějak nemohl skousnout - mé představy o ní byly vždy naprosto odlišné a tento film mě vážně nepřesvědčil o tom, že by Johanka mohla být i taková - možná, kdyby její roli dali někomu, kdo by ji dokázal zahrát trochu uvěřitelněji. Takhle u mě tento film i přes zajímavou výpravu, atmosféru a některé povedené scény spadá do pouhého průměru. ()

hnkflknk

Přišlo mi to všechno takové přehnané. Ještě ktomu tomu prostě nevěřím. Možná, že kdyby to bylo lépe ztvárněné, lépe bych tomu uvěřila, ale takhle ne. Ještě ktomu ty rozmluvy s tím svědomím, to se mi taky nijak zvlášť nelíbilo. Takže tak. Tři hvězdy asi tak akorát, ale podruhé bych si to nepustila. ()

Greg25

Dobrá akce, dobrá Milla Jovovich, jakžtakž dobré vykreslení středověku, dobré vedlejší herecké výkony, ale něco tomu chybí a něco tomu přebývá.... Dětství Jany z Arku a její představy je to co tomuhle filmu přebývá, jejích představ je tam až příliš a zpracováním nepůsobí zrovna tím nejlepším dojmem. Jinak nejde Johance z Arku moc co vytknout, jen je to v uvozovkách pouze "dobrý" film, kterému ale k vyššímu hodnocení přeci jenom něco chybí. 65% ()

in nomine

Těžko říct jak film hodnotit, je zde několik historicky mylných faktů, ale to se ve filmu stává a navíc pro diváka historií se nezabývající je to jedno. Millu Jovovich jsem jako herečku nikdy nehodnotil, ale napodobit negramotnou, duševně narušenou dívku zahrála velmi dobře.Těžko říct jak to skutečně bylo tehdy u Orleansu či u Meungu...Pro mne je to zpracování vizuálně i herecky na 4 hvězdy a myslím, že rozumné je dívat se na film v původním znění :)) ()

fummyk

Je to dobrý, téměř všechno je dobrý, ale ty vole... Johanka je tak hrozně na hovno zahraná. Hlavně ty scény z boje. To mě strašně moc vytáčelo. Scény s Bohem byly luxusní, ty se mi strašně líbily, obzvlášť poslední půl hodina je super. Budu se opakovat, ale Milla Jovovich je prostě na hovno. ()

petikacka

Tohle zpracování Francouzké legendy je nejhorší co jsem, kdy viděla. Tato Johanka je pro mě jako vystíhovaná panna na perníku, která je úplně mimo, stejně jako Luc. Už její natáčení u nás bylo provázeno určitými skandály včetně toho, že filmaři chtěli pokácet několik stromů v místě natáčení, protože se jim tam prostě nehodily. To kanadská televizní verze s Leelee Sobieski byla o pár levlů výše, ale pro mě je paradoxně nejlepší zpracování muzikálová verze z Ta Fantastiky. No ne vždy má pan rejža štěstí a tady ho fuckt neměl. Za mě 55% ()

kaze

Tento príbeh už pozná každý a bolo na túto tému už veľmi veľa filmov, ale tento nie je z tých lepších...Jediný to zachraňuje John Malkovich ()

Lukoye

Tohle rozhodně nebude nejlepší Bessonův film. Historické velkodrama mu prostě nejde. Bojové scény postrádají důvěryhodnost, herci hrají příliš komediálně. Hysterické herectví Milly Joviovich není špatné, třesoucí se panna na bojišti, ale mě nevyhovovalo. Ten konec jsem k tomu ještě nepochopil, celé to bylo jaksi samoúčelné, jestli Luc jen nechtěl svoji manželku obsadit do velkofilmu a už bylo jedno co to bylo. Dabing Tatiany Vilhelmové je prostě strašnej, postava skoro celou dobu křičí a Vilhelmové hlas to naprosto nezvládá. ()

Mat21

Děj Johanky z Arku by se nechal rozdělit do třech zhruba stejně obsáhlých etap. V první coby chudé vesnické dítě nalézá poslání svého života v Bohu, který k ní promlouvá skrze vidiny. Ve druhé coby sedmnáctilená dívenka dokázala zapůsobit na francouzského následovníka trůnu Karla VII a jako vyvolená Bohem se postavit do čela francouzských vojsk vyhánějících angličany ze své země. V poslední se stává nepohodlnou pro mírové snahy Francie a její osud zpečení hněv nepřátel. ● Bohužel ani zdařilá kamera neodvrátila můj rozporuplný pocit z Johanky z Arku. V očích francouzských dějin je Johanka zachycena jako hrdinka. Těžko bych však obdařil tímto titulem někoho natolik pomateného a ve jménu Boha šíleného. Bezhlavě se žene v čele vojenských řad mávajíc korouhví, aby v obklopení nepřátel bezduše mávala mečem nad svojí hlavou. Žene své vojsko do záhuby, aniž by tušila krvavé následky svého rozhodnutí. Těšil jsem se na velkolepé středověké bitvy, musely však ustoupit do pozadí před výpravností zbylých dvou částí filmu. Těšil jsem se na hrdinský epos, dočkal jsem se šílené Johanky, při které stálo v několika bitvách štěstí. Pouhopouhá jedna změna, logicky uvažující Johanka, by z průměrného učinila skvělý film. ║15.7.2009║ ()

Mr.Hudson

Průměrné historicko-válečné drama z 15. století. Film si snažil držet nastolené tempo od první minuty až do konce, ale to se moc nedařilo, film je zkrátka moc dlouhý a místy skutečně člověka nudil. Čekal jsem jak to Milla Jovovich zvládne a nutno říci, že si počínala docela solidně ta mě vůbec nezklamala, naopak kdo mě trochu zklamal je režisér Besson, od takovéhoto režiséra jsem čekal o dost více, místy se film zdál jako jedna velká filmová křeč, která nemá pointu ani nápad. ()

DHDV

Komentář k tomuto filmu píšu po třetím zhlédnutí. Musím uznat, že Milla Jovovich zahrála Johanku dobře, leč pro někoho hystericky a až moc vyšinutým dojmem. Myslím, že Luc Millu směřoval správným směrem a dal tomuto filmu a legendě nový rozměr. Vincent Cassel stejně jako John Malkovich se do své role skvěle vcítili a zahráli ji se stejnou nadsázkou vyšinutosti jak Milla Jovovich. Rozhovory s Dustinem Hoffmanem, o kterém nevíte, koho ztvárňuje, jsou ukázkou toho, že tento film není na jedno zhlédnutí. Bojové scény jsou pěkně ztvárněné, stejně tak jako dobové kostýmy. Luc ukázal jako v 5 elementu, že má styl pro výtvarné ztvárnění a také správný výběr hudby. A tak nechutné církevní hodnostáře taky jen tak někde neuvidíte. Tento film není klasickým historickým filmem a jeho psychologická stránka děla to, proč tenhle film je nutné vidět minimálně dvakrát. ()

kkarx

Nevím, proč se film moc nelíbí. Já vždycky myslel, že to je velmi zajímavě až surrealisticky pojaté. Takhle nějak to ve skutečnosti s Johankou mohlo být. A ta nečekaná pointa s Dustinem Hoffmanem patří ke klenotům kinematografie. Myslím, že tomu trochu akorát uškodil vliv Statečného srdce a je to moc místy až moc hollywoodské (některé bitevní scény jsou vážně na hlavu) a film jde od korunovace Karla strmě dolů dokud se neobjeví Dustin Hoffman. ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis