Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

Ivoshek

Bitevní scény fajn (jen jich za těch 160 minut není dost), Mila Jovovič hrozná. Jestli se takhle chovala i skutečná Johanka z Arku, nedivím se, že jí upálili. ()

honajz

Kdysi jsem na tenhle film psal dlouhou recenzi, která se ztratila v hlubinách internetu i časopisu DiViDi, ale moje dojmy dnes jsou takové, že to bylo zmatené, uřvané, nelogické, a Millu by jeden nejradši nakopal do rozkroku, nakolik to není slušné a holky to asi nebolí tolik, jako chlapa koule - ale při některých scénách člověk měl pocit, že Mille ty koule fakt narostly. Některé scény zbytečně brutální, jiné přebarvičkované, a celé se to táhne jako falešný turecký med. ()

Sofia

Jsem překvapená spoustou negativních reakcí. Mně osobně se tento film velmi líbil (i na popáté!), místy je to trochu moc ukecané, ale jsou tam scény (bitva u Orleans, korunovace, konec) při kterých mě hodně mrazilo v zádech (výborná hudba!) a mrazení v zádech je u mě vždycky známkou kvality :-) A Johančiny vize jsou krásně barevně vytvořené. Besson mě asi nezklame nikdy. ()

Othello

Docela by mě zajímalo, jak ve své době rezonovala Bessonova křivda na Kathryn Bigelow, které tento projekt vyrval po desetileté práci z rukou, když odmítla obsadit do ústředí role jeho tehdejší ženu, Millu Jovovich. Protože zahraniční i tuzemská kritika ("UřvANá HySterkA hýk hýk hýk") je ohledně jejího hereckého výkonu vzácně shodná ve své povýšenosti a nepochopení. Postavou Johanky z Arku zde Besson tematicky navazuje na Nikitu, tedy příběh dívky s přidělenou rolí, která nedostala možnost dospět sama. Zde ovšem ona přidělená role je nejednoznačná, zpochybněná, veskrze traumatická a Milla Jovovich je v ní naprosto neskutečná. Vzdoruje male-gazingu a protože je příběh vyprávěn z jejího úhlu, stává se nespolehlivou vypravěčkou. Besson zde opět potvrdil svoji schopnost vytvořit dominantní ženskou postavu, která není, oproti současnému trendu, napsaná jako chlap, ale skutečně jako žena. A i kdyby toho všeho nebylo, tak za tu kameru pětihvězdí dáme, ne? Ta mimochodem stojí za tím, že zde nalezneme patrně nejlepší bitevní scény v pre-digitální éře. ()

mm13

Škoda ver preškoda. Nie je to ono. Chýba tomu rytmus, nepohlcuje to. Snáď dôsledok rozporov s producentami a snáď sa dočkáme opráv, keď sa Luc konečne prestane hrať na urazeného (alebo mu to právna stránka veci dovolí). Pretože takýto prístup k legende takejto veľkosti sľuboval renesanciu historického žánru, na ktorú čakám už pekne dlho. Tá už z toho síce nikdy nebude, ale rád by som si Bessonovu Johanku pozrel v menej rozpačitej polohe. ()

Morholt

Výborný zpracování Johanky z Arcu a konečně historickej film, kterej se tak něják snaží držet faktů. Jovovichová sice trochu moc přehrává, ale v zásadě s její Johankou-magorem souhlasim - zkrátka někdo, kdo tvrdí, že slyší boží hlasy, magor je stejně jako ten, kdo o sobě tvrdí, že je syn boží. Z celý plejády známých jmen bych vypíchnul Vincenta Cassela - přesně takhle jsem si Gillese de Rais představoval a kdo historickou postavu Johančina Černýho rytíře zná, na tom bude stejně. Bitevní scény měly velmi dobrou úroveň a celkový děj, ačkoliv se nevyhnul hluchým místů, měl celkem spád. Samozřejmě se nevyhnuli úletům - nápis Hello na kouli a "hraní" si na nenápadnýho v podání Johna Malkoviche alias dauphina Karla ve chvíli, kdy ho má Johanka poznat mezi dvořany, ale ani to, podle mě, nezkazilo velmi dobrej dojem. 90% ()

Genero odpad!

Těšil jsem se na srdcervoucí historické drama, během kterého se platonicky zamiluji do křehké, nepochopené a zrazené Johanky a na konci při scéně jejího upálení zaslepen vlastními slzami ze zoufalství vyhodím bednu z okna. Místo toho jsem sledoval vyhublého buzíka s kastrůlkem na hlavě, jak se v bitevní vřavě kymácí jako oprýskaná marioneta přivázaná za kotníky ke svému valachovi. Navíc z Míly minulou noc Luc vyprstil veškeré zbytky už tak nepříliš rozvinutého hereckého talentu, takže legendární zachránkyně Francie hystericky vřeští na své vojsko cosi ze stodvacáté strany dominikánského breviáře, jako Iveta na Jirku, když jí ze šrajtofle vytáhl poslední padesátku. Nakonec se tedy můj původní předpoklad naplnil pouze z části a ze zoufalství jsem vyhodil bednu z okna. ()

Lacike

Posledny kvalitny Bessonov film predtym ako mal nejaku nehodu behom ktorej si riadne nabil kokos a zacal tocit primitivne sracky. Besson sa vykaslal na nejake autenticke vykreslenie, takze vela ludom tento film prilis nesadne. Namiesto toho natocil dost svojsky pohlad na Johanku v ktorom ju ukazuje ako schizofrenicku, ktora si rada obcas pokecala so svojimi hlasmi v hlave. Zapletka ani nie je prilis vrstevnata. Prave naopak. Je zlozena z troch dejstiev. 1. Dejstvo behom ktoreho sa jej prihodi osudova tragedia, ktora sformuje jej charakter. 2. Vojenske tazenie plne bojov. 3. Inkvizicny sud behom ktoreho si tak nejak sama uvedomi, ze je asi magor. Zaujimave je, ze napriek dejovej riedkosti a stedrej stopazi, to vôbec nenudi vdaka skvelej psycho atmosfere a bezchybne vybratym hercom. O zivot prehravajuca Milla Jovovich podla mna zahrala presne to, co sa od nej vyzadovalo, takze kritika na jej adresu je nefer. Dokonca aj sceny bojovej vravy pôsobia dost zvlastne a netradicne. O nejaku taktiku tu prilis nejde. Skôr o sprostredkovanie pocitov, ktore behom nich zazivala samotna Johanka. A tak to funguje behom celeho filmu, takze namiesto prepracovaneho historickeho filmu sme dostali sondu charakteru samotnej Johanky. A to este dost vykonstruovanu. Bud to zozeriete komplet, alebo vas to znechuti. Ja som to Bessonovi naposledy zozral a odvtedy cakam, ze aj v novom mileniu dokaze Besson pripravit este aspon jednu takuto kvalitnu zranicu. Dodnes marne. 9/10. ()

malylada

Bohužel druhé Statečné srdce se nekoná. Besson si uřízl pořádný krajíc, který se mu nepodařilo ukočírovat. Práce s postavami a jako drama to docela drhne a Milla mu moc nepomáhá. Vůbec mi nesedly prostřihy vizí Johanky, které neustále trhaly plynulost děje. První dvě třetiny nejsou tak špatné, když si odmyslím, jak tupým způsobem je postava Johanky po celou dobu prezentována. Nicméně Milla moc nemluví a roli mladé dívky v bitevních vřavách zvládá uvěřitelně. Středověké bitvy jsou výpravné, bavily mě i přes to, že od Bessona člověk čeká větší nápaditost. Pro mě nepochopitelně přijde posledních čtyřicet minut zdlouhavé pasáže, během kterých se marně Milla snaží hrát psychicky zlomenou ženu kolem samotného procesu, než dojde k upálení. Mít to v merku Mel, mohla to být pecka.......6/10 ()

Terva

CITÁT - Francie prochází nejtemnějším obdobím svých dějin. Zachránit ji může jediná věc: Zázrak........... Tak co, bylo to UFO na začátku? Byl to mimozemský únos? Kde to ta Joana vlastně byla? Kdo ji schoval někde v čase a pak ji vyplivnul i z mečem v ruce? Zajímavý příběh, povedený hudební doprovod a skvěle herecky obsazené. Milla Jovovich jako Johanka z Arku je démonická. CITÁT - Mluvím s ním. Je krásný. Myslíte, že pochází z nebe?............. Od té doby, co věřím v Boha jako v Mimozemšťana, je lehké za tím vším vidět nějakou kosmickou sílu. Johance prostě pomáhají nějaké bytosti z jiné sféry nebo dimenze. CITÁT - Bůh? Tak na toho jsem málem zapomněl........... Je to smutné drama, ale má to i veselé chvilky. Například ty okolo 80 minuty. Fanatická Joana dokáže udělat peklo a kdo tvrdí, že zázraky neexistují, nemá pravdu. Musím pochválit i velmi povedený Český dabing. Táňa Vilhelmová krásně nadabovala Millu Jovovich. CITÁT - Toto je poselství od Boha: JDĚTE DOMŮ!!!! Johanka z Arku byla upálena roku 1431 a o pět set let později je prohlášena církví za Svatou. ()

m.krudenc

Vynikající Historický Film. Nic se mu nedá vytknout - je to dokonalé dílo - Bravo. Ať už byla Johanka skutečně nunciem Božím nebo pouze duševně chorou, nehraje to z pohledu Stoleté války roli, vliv její osobnosti na okolí byl stejný. Vojáci (obrazně) vstávali z mrtvých, vojáci bojovali, vojáci vítězili. S kým to vlastně Johanka rozpráví při čekání na svou hranici? Je to svědomí, s nímž se musí ještě před koncem vyrovnat, nebo je to další zkouška její víry? V jistotě Božího poslání dokázala vítězit na bitevním poli, těžší boj však musela podstoupit až později, když ji Bůh zdánlivě opustil a čelí otázkám zpochybňujícím jeho samotnou existenci. No prostě vynikající Historický film. Nic se mu nedá vytknout - je to dokonalé dílo - Bravo. ()

JohnCZ

Je to dražší a výpravnější než televizní verze s Leelee Sobieski, ale ne nutně lepší. Má to dost fajn umělecky hezky ztvárněných momentů - komunikace s bohem vs komunikace s ďáblem. Bitvy jsou co do výpravy velkolepé, ale to se už moc nedá říct o samotné režii a choreografii, která místy působí až nechtěně směšně. A podobně směšně působí občas i Johanka, která je tu vykreslená, i kvůli nepříliš dobrému herectví Milly Jovovich, jako emocionálně nestabilní extrémně nepříjemná panovačná kráva, ke které, i navzdory snaze pochopit pravděpodobnou kombinaci PTSD a mysli trápené pokročilou fází schizofrenie, lze jen těžko najít nějaké sympatie. ()

corpsy

No technickej stránke a celkovému reálnemu pohľadu sa naozaj nedá nič vytknúť, ale filmu chýba život. Hlavne v postave Johanky z Arku. Milla Jovovich nieje zlá herečka, ale predsa je to stále skôr tá sexy modelka z reklám a módnych časopisov. Ultimatívna Johanka - viď UTRPENIE PANNY ORLEÁNSKEJ z roku 1928. ()

Tryskomyš

Dlouho jsem se odhodlávala shlédnout tento film. Nejsem příznivcem historických dramat. Ale toto známé dílo jsem si nemohla nechat ujít. Boj je zde podán v surovém stavu. Pro mně opravdu až moc krve. Hvězdný Besson nezklamal. ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis