Almásy

za orginalitu nametu a skveleho ralpha fiennesa davam styri hviezdicky. je to skvely temny film ktoremu dojem kazi happy end, kiez by to tak tocil cronenberg. ()

Pecival

Název filmu nelže - doba ve které se odehrává je opravdu zvláštní. Hutná, temná atmosféra, kdy revoluce je za dveřmi a tu pistoli ti k hlavě může dát kdokoliv. Jednoznačnou nevýhodou je dosti odhadnutelný scénář i závěr, kterou se ani nesnaží režisérka nějak důkladně dopředu zakrýt. Herecké obsazení je ovšem parádní - nejvíce se mi líbila Angela Bassett, ale i Ralph Finnes hrál svého veksláka, propadajícího se na samotné dno, hodně dobře. Juliette Lewis příliš rád nemám, což výborně rezonovalo s tímto filmem, jelikož její postava byla nemožná. Přes svoji stopáž jsem se na hodinky ani jednou nepodíval, takže věřím, že 4 si to zaslouží. ()

European

Přestože jsem zápletku chvílemi považoval za poněkud překombinovanou, zůstavá faktem to, že si film získal mojí 100% pozornost již od prvních chvil. Fantastické herecké výkony jdou ruku v ruce s poselstvím, které film přináší. ()

Fox85

Někde jsem viděl žebříček 10 nejlepších neznámých sci-fi filmů a tento byl mezi nimi. Už chápu proč. [LFŠ2017] ()

Smileface

Skvělý temný sci-fi thriller zasazený do velmi blízké budoucnosti,nyní (at si tento příspěvek budete číst kdykoli) je už budoucnost Zvláštních dnů minulostí a naštěstí svět nedopadl tak jak Zvláštní dny předpovídaly :),stejně je ale film velmi poutavý.Mohu všem doporučit. ()

NALBERTik

Hooodne dobrýý děj !! Fakt ta myslenka se povedla, bojim se ze todle jednou urcite bude existovat ( ikdyz ne na silvestra 2000 ;)) Zajimava zapletka, super natocene...jen ten konec takovy ten klasicky americky... mozna nebyt ho dal bych i 5...ale 4* s klidnym svjedomim ;) ()

ZkuKol

Velmi působivý film, ale chvílema jsem nemohl uvěřit, že to točí Kathryn Bigelow. A pozor na Angelu Bassett! Alespoň mně naprosto uhranula... ()

BMAJTZ

Hodnotím asi měsíc po shlédnutí a už teď můžu říct, že nevím o co tam šlo. Zpětně jsem se to dozvěděl až z textu obsahu a něco co jsem viděl mi to lehce připomíná. Co si pamatuji nešlo o nic výjimečného snad jenom ta atmosféra která byla opravdu ponurá zapůsobila dobře. ()

Maynard. odpad!

Ty vole, tak už sem viděl hodně filmů, který se mi nelíbily. Už sem viděl hodně filmů, o kterých můžu s klidným svědomím prohlásit, že to jsou šity. Ale film, na kterej bych byl dočista alergickej? No, vážně, tohle sledovat pro mě bylo něco jako bejt řidič na kámošový svatbě :o). Proč proboha takle dlouhý? Proč? Sjel sem to jen díky tomu, že scénář napsal sám velký Cameron. Kdybych se předem mrknul, že to natočila jeho stará, která podle mě točit vůbec neumí, tak bych to do sebe rozhodně nevpustil. Nechápu, jak může mít oskara, ale jebal drak. Ten scénář je na tom asi to nejzajímavější. Sice žádnej zázrak, ale rozhodně lepší než všecko vostatní a tím myslím i pana Voldemorta, kterej pod taktovokou zmiňovaný "umělkyně" nezahrál ani jako Genzer se Suchánkem. Když se do toho přimotala ta černoška, tak už sem jen kroutil hlavou, co to má bejt. Takle už mi hóóóódně dlouho žádnej film nervy nerozdrásal. 50x šit! ()

Seti

Detektivka klasického střihu zabalená do velmi zajímavého pseudofuturistického obalu. Zápletka mohla sice být trochu sofistikovanější a dějové zvraty o něco neprůhlednější (Tom Sizemore byl jasnej od začátku), ale tenhle film dělalo zajímavým hlavně pozadí na, kterém se odehrával. Média s fragmenty lidské paměti je skutečně zajímavý nápad a ani bych se nedivil, kdyby podobná technologie za chvíli zaklepala na dveře (trh s ní ale rozhodně nebude černý:-). Skutečný rok 2000 byl bohužel mnohem nudnější a my si pořád musíme vystačit s "ubohým" netem. ()

killjezor

Rozhodně kvalitní snímek pro všechna příznivce spisovatelů jako Williams nebo Gibson. Kvalitní zpracování jednoduchého příběhu a zajímavá představa přelomu tisíciletí, působí v dnešní době už poněkud vyčpěle, ale to si můžeme myslet i o Mnemonickovi. ()

Pavlík

29. 04. 2010 (129.); zaznamy přímo z nervové soustavy jsou zajímavým nápadem Jamese a Kathryn to vkusně zrežírovala, to se měli asi ještě rádi ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... LOS SPOILEROS!!!! BACHA!!! Otázka není to jsi-li paranoidní, ale jsi-li paranoidní dostatečně... (:o) Až do poslední třetiny to bylo ještě na 4* ovšem konečné lehce přihlouplé rozuzlení to dost shodilo a kýčojidní závěr: "Leny dokázali jsme to.... Jo - dokázali....Dlouhý polibek... to posral úplně... Jinak z hlavního obsazení mi typově neseděl do role snad nikdo... kromě dvou "zlých" poldů a rapera, kteří byli naopak obsazeni velmi dobře a typově přesně. Ralpha mám rád, ale sem se mi prostě vůbec nehodil, totéž platí o Juliette L. kterou mám taky moc rád, ale prostě na roli osudové ženy Vamp by se mi tam hodil úplně někdo jiný... někdo jako A.Jolie nebo Monica Bellucci. Angela Bassett se tam možná docela hodila ale její role byla napsána příšerně... od chvíle kdy vyleze z toho auta a zočne "pátrání" se najednou začne chovat (aniž by to bylo nějak vysvětleno) jako John R. nebo Batman v sukních a působí to dost přitaženě za vlasy...a Sizemore v té paruce vypadá jak blonďatej Ozzák. Škoda, nápad s uchováváním zážitků na média je fakt zajímavej, ale holt se nepovedlo. I když teď to vypadá, že jsem se možná k smrti nudil a že to bylo fakt hodně blbý... Nebylo a nenudil. Ale mělo to podstatně na víc, tak proto ta přísnost. Je to holt film na jedno zkouknutí, nikoli film na který nikdy nezapomenete...jaxi koule tomu nějak chybí - a nemusí to být rozhodně tím, že to režírovala žena... ()

MilkyA

skutocne sa mi to nepacilo, mozno byt chlapom bola by hviezda navyse za tu fetku Juliette Lewis, ale bohuzial skor ma srala ()

eagle-eye

Kdybych měl sestavovat žebříčky filmů v jednotlivých dekádách, tak Zvláštní dny by byly někde hodně moc nahoře... Drsné, temné, hodně to na mě zapůsobilo i po emcionální stránce (díky Bassettové). Stejně tak Ralph Fiennes byl ve své době jedním z nejzajímavějších herců... Mám tento film opravdu moc rád... ()

bila.tecka

Temně špinavý film atmosférou připomínající Blade Runnera. Zneužívání a kšeftování s osobními vzpomínkami a pocity není známkou pokroku, ale nezadržitelného pádu do apokalypsy, blížící se přelom tisíciletí tomu jen napovídá. Tohle by nejspíš řekl nějaký mystik, přitom pokud by lidstvo dospělo do takové fáze otupělosti a opojení z možností technologií, nic jiného než zkázu by si ani nezasloužilo. Na jedné straně zhnusení z tak promarněné a marnivé společnosti, na druhé fascinace nad vykreslením světa budoucnosti, kde by se dala atmosféra krájet. Nad to všechno dobrá detektivka a jedinečný Ralph Fiennes. No, kde on nebyl skvělý... ()

dopita

Film se točí kolem tzv. SQUIDu – mašince, která dokáže člověku přímo do mozku zprostředkovat prožitky jiných lidí, a to ne jen co se týká obrazu a zvuku, ale také veškeré emoce. Lennymu ňákej šmejd zanechá nahrávku, která je plná bolesti a mučení, a která s ním pěkně zamává. Určitě mu ji nezanechal jen tak, a tak s pomocí přátel začne pátrat. Film je v podstatě kriminálka, sci-fi a taky proklatě ostrej thriller. To vše se odehrává poslední dva dny před koncem roku 1999 v apokalyptickém a anarchií nasáklém Los Angeles, které se zmítá ve smrtelných křečích na prahu nového tisíciletí (vzpomínám si na konec roku 1999, jak kdekdo vykřikoval, že nastane konec světa, počítače se zblázněj atd. - tak o tejhle atmosféře celej tenhle film je). Filmu v podstatě není co vytknout, hlavně co se technické stránky týče. Kamera je skvělá, zvlásť v dlouhých záběrech které byly nasnímány jakoby přímo z mozku. Výprava taktéž, parádně vypadající Los Angeles dává filmu novej rozměr a hlavně skvělou atmosféru. Zvuk, střih atd. – všechno na skvělej úrovni. Snad jen hudba mohla bejt trochu lepší, Graeme Revell umí vytvořit atmosféru, ale ňáko mu nejde vypotit hlavní hudební motiv, kterej by za něco stál. ()

cab

Az na vyborneho (Ralph Fiennes) se ostatni herci filmem potaci nez aby daly zivot zajimavemu napadu na detektivni sci-fi tocici se kolem noveho milenia s novym fenomenu pry blizke budoucnosti, cimz budou pametove disky zneuzivane k pornografii a prekupnictvi. 60% ()