Hrdiny ztřeštěné podívané je početná rodina Karafiátových, která se v nastupujících tržních podmínkách rozhodne zanechat dosavadního způsobu obživy (kradení smutečních věnců a jejich přetváření v umně vázané kytice) a začít podnikat. Světlo světa tak spatří svérázná cestovní kancelář Český ráj, postavená na geniálním nápadu nevozit chudé české turisty do zahraničí, ale naopak, bohaté cizince do Čech. Díky svérázné reklamní kampani se skutečně podaří v Paříži obsadit autobus pestrou směsicí Francouzů a vyrazit. Tím však podnikatelské starosti Karafiátových teprve začínají. (oficiální text distributora)

Beliel odpad!

Určitě každý z nás viděl už spoustu filmů po kterých litoval každé minuty, kterou tomu obětoval, ale tohle je vážně sračka všech sraček! Nemá to nic na čem by se dalo stavět a vyloudit aspoň jednu hvězdu. Strašné. ()

megacik

Občas som sa aj bavil, a preto vzhľadom na to, v akom období film vznikol, som mu ochotný prepáčiť aj mnoho nedokonalostí. Nebolo to až také zlé, ako tu väčšina popisuje, kľudne to mohlo byť aj omnoho horšie. Škoda len, že filmu chýba vtip. Vodič toho pohrebáku musel byť už dávno mŕtvy, ak by mal prejsť tisíce kilometrov meter za tým dymiacim autobusom. ()

Gilmak

Klasický bizarní postkomunistický film. Ukázka toho, kam se český film v té době dostával. Spousta lidí na to z nostalgie vzpomíná, jako na tu hloupočkou blbost u které může totálně vypnout a dělat jiné věci a ví, že o nic nepřijde. 10% Pouze jen za skok Skameneho do auta a za teplé pivo a studené párky. ()

Scott67 odpad!

Ukázka toho, kam až může dobře obsazený film klesnout. Výjimečné na něm je pouze to, že ho při výsledné "kvalitě" nerežíroval Zdeněk Troška. ()

adelilaa

Tento film má sice nízké hodnocení, ale přijde mi, že je mnohem lepší než některé české komedie, které vznikají teď a ty mají hodnocení mnohem vyšší. Já se nenudila a zasmála jsem se. Žádný problém s tím nemám a klidně bych se na něj podívala i znovu. ()

Peter_Barrel

1* za Libora Vojkůvku. // Pro Brňáky: producent filmu Rudolf Hošna je zároveň bývalým majitelem "záhadné" vily nad Pisareckym tunelem, kterou shodou okolností včera (5.2.2022) zbourali. ()

mover

Devadesátková vysmátá roztančená komédie, sice nemá děj, ale pohoda z ní jenom čiší, k tomu nadprůměrný herecký obsazení. Není tak obehraná jako trilogie Slunce seno ..., podle mě je navíc přirozenější a vydržitelnější. Určitě má na víc než nějakých 26 %. ()

vipi odpad!

No to byla příšernost. Takhle špatně mi bylo naposledy, když jsem sledoval film s Ronaldem Reaganem. ()