Hrdiny ztřeštěné podívané je početná rodina Karafiátových, která se v nastupujících tržních podmínkách rozhodne zanechat dosavadního způsobu obživy (kradení smutečních věnců a jejich přetváření v umně vázané kytice) a začít podnikat. Světlo světa tak spatří svérázná cestovní kancelář Český ráj, postavená na geniálním nápadu nevozit chudé české turisty do zahraničí, ale naopak, bohaté cizince do Čech. Díky svérázné reklamní kampani se skutečně podaří v Paříži obsadit autobus pestrou směsicí Francouzů a vyrazit. Tím však podnikatelské starosti Karafiátových teprve začínají. (oficiální text distributora)

ariari

rovnako sa na to dobre pozeralo, ako na ktorýkoľvek Troškov film, teraz v réžii pana Rúžičky...absurdistan..ale taký milý. ()

Nerdvana odpad!

Čím vícekrát to omylem zahlédnu, když si u toho někdo z příbuzných provádí pravidelný výplach mozku, tím jsem zoufalejší. Blbá stupidní klišé se zde pomalu prolínají a vytvářejí nechutnou bujabézu o kvalitě krabího salátu z večerky s prošlou expirací. ()

unclejack

Samozrejme, že sa nebavíme o ničom prevratnom. Film zaváňa kdejakou troškovinou, zvlášť scéna s prepadnutím autobusu a chabou sebaobranou za doprovodu premrštenej hudby. Ak si však dokážeme odmyslieť diery v zápletke, podpriemerný scenár a pár chabých a ešte k tomu aj predvídateľných fórkov, zostávajú nám ešte niektoré skutočne vtipné momenty. Síce ich treba dolovať dlho, ale oplatí sa. Nechápem, prečo má byť trilógia Slnko, seno v modrom pásme, hoci naivity a filmárskeho ne-umenia pobrala rovnako ako Trhala fialky. Dôvodom rozdielneho prístupu bude zrejme chabá zápletka, ale ako čiste pasívna záležitosť víkendového popoludnia to predsa ide, no nie? Okrem toho súhlasím, že je hromada horších filmov. Len vás pekne poprosím, Fredyho Aiysi už nikdy nie. Platí? ()

Emperor1 odpad!

Vtipné hlášky? A která například? Jediný příklad bych prosil ... ty zdejší pětihvězdičkové recesisty fakt nemůžu brát vážně ... dle mého názoru je to jeden z nejodpudivějších českých filmů, proti kterému jsou Slunce, seno, jahody artovou záležitostí. Věřím, že nějaké fanoušky si to najde, považujte mě klidně za snoba, ale s takovým bych si asi moc nepoplkal. Možná po pár pivech a nějakém tom brčku - ale to se člověk směje všemu. ... nefunguje to ani jako satira, ani jako blbá komedie pro nedělní odpoledne, jedna velká křeč a některé ty "hlášky", zejména paní Růžičkové, no to by člověk zvracel. Inu, lidový humor. Smradlavý, pokleslý, vulgární. Omlouvám se citlivějším povahám a fandům za svůj nekompromisní postoj a jednoznačný odsudek. Ale je to tak, je to blbý film, s tím nic neuděláte ... útěchou vám budiž fakt, že po shlédnutí tohoto jsem netušil, že je možné natočit ještě větší zvěrstvo. ()

blekekeke

Před revolucí to i přes fakt postihu nebral nikdo řádně vážně, po už se šlo navážno a podle toho to taky vypadá ... neb to vážno smrdí po fialkách a dynamitu ... ()

Saxos odpad!

Do kina přišlo 3/4 milionu lidí, jednou se vydalo na VHS, třikrát na DVD, v televizi tak stokrát, ale stejně z odpadu nevyskočí. ()

Kontryhelka

Hrozná ptákovina, ale pro mně dobrá zábava. Tenkrát jsme na tom byly se ségrou v kině a moc se nám to líbilo. Jenže to bylo v začátkem devadesátek a tyhle ptákoviny prostě byly in. ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

drozd odpad!

Tak tento film bych asi hodnotit neměl, protože jsem ho nikdy neviděl celý. Ne, že by mi to někdo neumožnil, ale poprvé jsem rezignoval po hodině zcela dobrovolně. Nedávno jsem viděl zbytek v TV a konstatoval jsem, že když jsem tenkrát odešel od rozkoukaného filmu (což nedělám), tak jsem udělal hodně dobře. Bezduchý a laciný humor pro široké masy mě prostě neoslovil. ()

Spike86 odpad!

Debilní ústřední "písní" to začíná a v nastaveném trendu to setrvale pokračuje. Otřesné dialogy, špatný scénář, trapné provedení bez nápadu. 10% ()