Hrdiny ztřeštěné podívané je početná rodina Karafiátových, která se v nastupujících tržních podmínkách rozhodne zanechat dosavadního způsobu obživy (kradení smutečních věnců a jejich přetváření v umně vázané kytice) a začít podnikat. Světlo světa tak spatří svérázná cestovní kancelář Český ráj, postavená na geniálním nápadu nevozit chudé české turisty do zahraničí, ale naopak, bohaté cizince do Čech. Díky svérázné reklamní kampani se skutečně podaří v Paříži obsadit autobus pestrou směsicí Francouzů a vyrazit. Tím však podnikatelské starosti Karafiátových teprve začínají. (oficiální text distributora)

MrSalieri

Odpad to není, občas jsem se během sledování i pousmál. Scénář založený na tom, že rodina Karafiátů se rozhodne založit cestovku pro cizince a vozit je k nám, by mohl fungovat, kdyby byl tento nápad aspoň trochu využitý. Místo toho se děj omezuje na nějaké konzumování párků v trávě a podobné šílenosti. Postavy procestovali Paříž, Německo, Prahu, jižní Moravu, a přitom my z toho nevidíme prakticky nic a většinou nás čekají scény "kdesi na poli". Výprava je prostě katastrofální, stejně jako naivita, že ve Francii umí každý česky. Celé to zachraňuje pár dobrých scén a herecké výkony, i když mě udivuje, kolik dobrých herců se nechalo přemluvit k takové hlouposti. Svým způsobem mi to připomíná Slunce, seno, ale je teprve teď mi dochází, že Troška tomu dával nějaký punc lidovosti a dalo se na to dívat. Tento film je ale průšvih, a přitom se z toho nápadu dalo tolik vytáhnout... škoda. ()

P@\/EL

Ucházející česká komedie o opravdu zvlaštním způsobu podnikání. Párkrat jsem se zasmál, ale že by těch srandovních situací bylo hodně, tak to říct rozhodně nedá. Vždy se ovšem nasměju, jaké nepřeberné množství nejrúznějších pošuku se ve filmu vyskytuje. Nicméně hlavním kamenem úrazu filmu je, zejména tedy v závěru, nesouvislost děje. Různé scény na sebe nesmyslně navazují a film tak nepůsobí zcela souvislým dojmem. ()

lapatata

Není to sice bůhvíco, ale zase tak hrozné, jak se tady píše to určitě taky není. Bláznivá crazy komedie s Helenou Růžičkovou, která sice o něco zaostává za trilogií Slunce, seno... ,ale nese se ve stejném duchu. ()

dawexx

Pobavila hláška s brýlemi a pohřebák Kostelka, nepobavilo skoro všechno ostatní, nasral Skamene (tohoto člověka asi ukamenovat...hehehe...to byl dobrej vtip, přesně v duchu této zábavné letní komedie) ()

rs134

ten film je úplně dementní, ale dostane tři hvězdy, protože když ho dávaj, tak se koukám, je i takovej malej záznam doby svýho vzniku ()

valmet odpad!

Nevydržel jsem to ani náhodou a ani jsem se o to nesnažil. Nechápu, co vede lidi k tomu, točit podobný ubohý 3,14čoviny. Strašný. ()

dennuska odpad!

Popravdě na tento film bych potřebovala ještě nižší hodnocení než "odpad". Tohle je totiž nevýslovně trapný a stupidní počin, jaký v české kinematografii nemá obdoby.. ()

mine.slayer

Mě se nápad s tím starodávným autobusem líbil, čeští herci jako Francouzi působí sice trochu divně, ale já se bavil, možná to dělala i atmosféra našeho Řepského kina v kulturním domě. ()

Otan

Hvězda za Vojkůvkovi obrazy,tedy pokud se nepletu,jinak film atakuje naše smysli nesmysli a ...ničím.25% ()

zurivymlok odpad!

Přišlo mě, že je to taková zoufalá snaha navázat na trilogii Slunce, seno,..., která už sama o sobě je velmi pochybné kvality, avšak toto je ještě větší děs než poslední díl zmíněné trilogie. Nicméně film autorům vydělal. ()