Hrdiny ztřeštěné podívané je početná rodina Karafiátových, která se v nastupujících tržních podmínkách rozhodne zanechat dosavadního způsobu obživy (kradení smutečních věnců a jejich přetváření v umně vázané kytice) a začít podnikat. Světlo světa tak spatří svérázná cestovní kancelář Český ráj, postavená na geniálním nápadu nevozit chudé české turisty do zahraničí, ale naopak, bohaté cizince do Čech. Díky svérázné reklamní kampani se skutečně podaří v Paříži obsadit autobus pestrou směsicí Francouzů a vyrazit. Tím však podnikatelské starosti Karafiátových teprve začínají. (oficiální text distributora)

MoziMedve odpad!

Je to hrůza ale úpřimně nevidím moc rozdíl mezi tímhle a "komediemi" jako ecce ecce homolka nebo slunce seno. Přitom jedny patří k oblíbeným filmům tohle má univerzálně mizerné hodnocení... ()

Ammit

Aneb jak se Češi rozhodli podnikat. Dost vtipů se dá, pár je nic moc, několik balancuje skoro na hraně trapnosti. ()

jerisno

Jedinou radostí, kterou mě toto umělecké "arcidílo" přináší, je pohled na hezky pomalovaný zájezdní autobus (skvělý naivní malíř Libor Vojkůvka). Za něho je i ta jediná hvězda, kterou jsem si sám na sobě, za použití autodonucovacích prostředků i náznaků domácího samonásilí, vynutil (tzv. trestání diváka divákem). Jinak je to snůška totálního filmového zmaru a naprosté scánáristické i herecké dno, vyznačující se abnormálně vysokým stupněm trapnosti a absencí jakéhokoliv, byť jen primitivního, humoru. ()

ZelenyPaul odpad!

Pocit, kdy se stydíte za filmaře a herce je tímto filmem doslova prostoupen. Přímo fyzicky jsem cítil ten trapas, jaký musel probíhat při natáčení v Paříži. ()

Shadow odpad!

Hloupý film v celku o ničem. Mohlo by se říct, že je to slušná ostuda pro všechny herce, režiséra i scénáristu, hlavně pak pro paní Růžičkovou. ()

Duiva001

Důvod, proč této hrůze přisuzuji jednu hvězdičku je jediný - a to skvěle pomalovaná kadibudka Liborem Vojkůvkou, kterého považuji za jedničku mezi našimi současnými naivními umělci. Jinak se zcela ztotožňuji se všemi, kteří na toto rádoby "umělecké dílo" naplivali. Nevím, zda se teď paní Růžičková neobrací v hrobě nad tím, k čemu se bláhově v té nadšené porevoluční době propůjčila..to snad není ani parodie, to je trapnost nad trapnost. ()

davidito odpad!

Tyhle filmy se natáčejí pro pobavení tvůrců, kteří si natáčení patrně vychutnají, co se s filmem děje potom, jim je nepochybně ukradený, jakož i ohlas a kritiky. Takováhle hovadina, to se jen tak nevidí. ()

ToddB odpad!

Velký filmový trapas. Marná snaha Ružičkové navázat na Proškovou ze Slunce, seno .... všichni herci tam působili jako banda kokotů. ()

nightowl

Me to prislo celkem zabavne... samozrejme chce to poradne velkou davku nadhledu a primhoureni aspon jednoho oka... dal bych i 3hvezdy, ale konec filmu je velmi nepodarenej... ()