poster

Sissi

 • Rakousko

  Sissi

 • Slovensko

  Sissi

Komedie / Drama / Romantický / Historický

Rakousko, 1955, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vypravěč
  *****

  Toto famózní „Es war einmal“ je vyvedeno velkolepě, kaligraficky a s velkou barevnou, zdobnou iniciálou, do níž je vmalována útlá ženská silueta se ztepilou mužskou, která zaujímá panovnický postoj, a s prchající ladnou laní. Ostatní písmeny jsou méně honosné, o to více však opájejí svou důstojností, stylem a melancholií, která je obestírá. Přes tuto krásu, která dojme svou naivitou, bych ovšem raději pohlédl na rub tohoto listu, do hloubky princezniny duše, kde tuším hrůzu věčného dětství a strach z nastražených propadlišť iluzí.(12.9.2009)

 • fragre
  **

  Dvě hvězdičky za exteriéry obecně a za exteriér Romy S. zvláště. Červená knihovna pro monarchistické nostalgiky. Tohle dílko by se mělo jmenovat Süssi.(31.1.2010)

 • Marthos
  ***

  Nemá příliš velký smysl polemizovat nad historickou realitou mladé císařovny a jejího nástupu na trůn, neboť Ernstu Marischkovi se především jednalo o vytvoření velkolepého kostýmního velkofilmu. A tím Sissi opravdu je. Vynikající kamerové záběry na rakouská pohoří a vídeňské reálie společně s bohatou výpravou vytvářejí nezapomenutelný zážitek. Mladinká Romy Schneider byla v té době skutečnou hvězdou nejen rakouského filmu a na plátně se stejným úspěchem dokázala ztvárnit venkovské děvče i šlechtičnu. Dnes je více než zřejmé, že díky Marischkovým barevným velkofilmům se z ní později stala ikona evropské kinematografie. Titulní hrdince pak skvěle sekundují i matka Magda Schneider a Karlheinz Böhm. I kýč může být velkolepý a mnohdy je sladká lež příjemnější než krutá pravda.(28.6.2009)

 • AngelAngie
  ****

  Romy je kouzelná a tenhle snímek si v TV ráda zase dám...(11.7.2008)

 • sud
  ***

  Asi ta nejvzorovější ukázka červené knihovny, kterou může filmové plátno nabídnout. Do krásné a chudé dívky se zakouká krásný a bohatý muž a nakonec je svatba. A v tomto případě je tou dívkou Sissi a mužem František Josef I. Sice hrozně moc naivní, ale svým způsobem roztomilá podívaná.(15.8.2007)

 • - Magda a Romy Schneider, které ve filmu ztvárnili matku a dceru, jsou ve stejném příbuzenském vztahu i ve skutečnosti. (Pavlínka9)

 • - Elisabeth Ludovika von Preussen (Romy Schneider), královna pruská, neměla blonďaté vlasy, ale tmavé stejně jako všechny její sestry. (L.H.)

 • - Oblíbená postava rakouské císařovny zvané Sissi posloužila filmařům v posledním století už nejméně 38x - Romy Schneider byla zatím jedinou herečkou, která si ji zahrála celkem čtyřikrát. (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace