• Rakousko

Komedie / Drama / Romantický / Historický

Rakousko, 1955, 105 min

Příjemný film s nádhernými interiéry i reáliemi, rakouskou krajinou a dobovými oděvy. Myslím, že každý Čech, Moravan, Rakušák, Tyrolan, Chorvat, Slezan, Maďar, Slovinec atd. by alespoň jednou tuto sérii měl zhlédnout. Franz Josef byl náš císař a Sissi naše císařovna...(29.4.2008)

Krásne kostýmy a krásna Romy Schneider. Inak až moc rozprávkové a ďaleko od skutočného príbehu rakúskej cisárovnej.(29.12.2008)

Je to stráášne presladené, ale je to jedna z mála presladených vecí, na ktoré sa dokážem dívať znova. Určite na tom majú zásluhu aj krásne kostýmy a pôvabná Romy Schneider.(13.10.2005)

Její skutečný život zde ulpívá na povrchu, ale romantická historka dokonale plní svůj úkol a působí úsměvně. O nic víc v tomto zábavném filmu ani nejde. Že jde o starý film, vůbec ničemu nevadí. Atmosféra rakousko-uherské doby je zde zachycena s jistou dávkou pompéznosti, ale humoru. Film mě pobavil, což mnohým dnešním komediálním filmům chybí.(1.12.2015)

No vida, netušil jsem, že Vorlíčkovy Tři oříšky pro Popelku jsou ve skutečnosti remakem Sissi. A dětičky odkojené obrazem stařičkého mocnáře seznají, že Franz Josef byl zamlada uniformovaný švihák.(24.10.2012)

• - Oblíbená postava rakouské císařovny zvané Sissi posloužila filmařům v posledním století už nejméně 38x - Romy Schneider byla zatím jedinou herečkou, která si ji zahrála celkem čtyřikrát. (NinadeL)

• - Elisabeth Ludovika von Preussen (Romy Schneider), královna pruská, neměla blonďaté vlasy, ale tmavé stejně jako všechny její sestry. (L.H.)

• - Magda a Romy Schneider, které ve filmu ztvárnili matku a dceru, jsou ve stejném příbuzenském vztahu i ve skutečnosti. (Pavlínka9)