Autorský film Petra Schulhoffa navazuje postavou majora Kalaše na film Vrah skrývá tvář. V naší kinematografii tyto snímky představují zásadní počin v detektivním a kriminálním žánru a to nejen let šedesátých. Všechny detektivky se opírají o skutečné případy a vyznačují se skvěle vybudovanou tíživou atmosférou, umně vykonstruovanou zápletkou i výbornými hereckými výkony, kterým vévodí Rudolf Hrušínský v postavě majora Kalaše. Po stopách krve vypráví o nesnadném pátrání kriminalistů po sexuálně úchylném vrahovi dětí. Film splňuje všechny požadavky detektivního žánru: napínavost, pátrání po vrahovi probíhá po řadě linií a vede k několika podezřelým, zatímco vlastní pachatel zůstává až do samotného závěru skryt a v jeho odhalení nechybí potřebný moment překvapení. Pro většinu postav si Petr Schulhoff cílevědomě vybral méně známé herce, jejichž velmi dobré typy dodaly jeho filmu rys autentičnosti. (Česká televize)

Master19

Není skoro k uvěření, že vyšetřování zločinů homosexuálního pedofilního sadisty pocházejí z Československa roku '69. Zajímavý film. ()

Aven

Stejně dobré a kvalitní jako první díl. Atmosféra, zápletka a excelující Hrušínský se svým minimalistickým herectvím. ()

Tomatáš

Rudolf Hrušinský v jedné ze svých nejlepších rolí. Báječný filmový zážite, který svou atmosférou natáhne diváka do sebe a zpět ho "vyplivne" za hodinu a půl naprosto spokojeného. 60. léta, aneb jeden z vrcholů české kinematografie. ()

Koryntos

Na svou dobu výborně zpracovaná a napínavá detektivka s kontroverzním tématem a se skvělým hereckým obsazením. ()

KarKulA

Nemohu si pomoci, ale oproti provařenějšímu Vrah skrývá tvář mi přijde tadle "Kalašovka" o chlup promakanější a mám ji o něco raději. Prostě major Kalaš je borec, atmosféra hustá že by se dala nožem krájet, a napínavé do úplného konce. Při pohledu na tydle starý detektivky si jen pořád kladu otázku, jak je možné že všichni herci hrají tak výborně a uvěřitelně, zatímco při pohledu na něco současného divák vidí jenom tupé odříkávání dialogů (povětšinou stupidních - mez tím občas nějaký to "vo.e" aby to bylo jako fakt hustý) a nikomu z herců není možné uvěřit ani nos mezi očima - natož postavu kterou hrají, o atmosféře snad už ani nemluvím. Tak v čem je "kurva" ten problém? ()

Autogram

Vraždenie detí nie je nijako príjemná téma a na takúto tému sa netočilo veľa kriminálok. A keď sa k tomu pridá predpokladaná charakteristika páchateľa homosexuálny pedofilný sadista, tak ide na tú dobu o celkom nezvyčajné dielo. Použitie moderných metód ako fotopasca a skrytá kamera som tiež neočakával a spolu s výborným výkonom Hrušínského je to veľmi nadštandardné dielo. –––– Chtěl jsi vidět krev. Chtěl jsi vidět krev! Nezapírej! Chtěl jsi vidět krev, pořád víc krve. ()

liuk

Musím říct, že dost obdivuju diváky, co na to před desítkami let koukali, protože na těch malých televizích Junosť nemohlo být nic vidět. FIlm se pořád odehrává v nějakých tmavých domech, lesích, sledujete záběry přes zavřená okna. Ale o to spíš si to můžeme užít my v domácích kinech a vidět, jaká je to pecka, která se zaobírá tehdy předpokládám tabu tématy - romskou menšinou (vražda cikáněte podle vzoru černoušek) a nebo sexuálními úchylkami. ()

J.Lajner

Mimořádně kvalitní detektivní zážitek, nehledě na krajně ožehavé ústřední téma. Atmosféra je ponurá, ničemná a ve vzduchu je neustále cítit přítomnost nebezpečí, které se nad malou vsí vznáší jako černý bouřkový mrak. Zvrácená bestie splývá s nuzným prostředím, z něhož sama vzešla, a mate svého pronásledovatele lstivými triky. Působivost filmu přiživuje širokoúhlý černobílý obraz, zlověstný hudební doprovod Pavla Blatného a v neposlední řadě i velmi explicitní zpracování jednotlivých vražd. Hlavním tahounem je tu ale jednoznačně Rudolf Hrušínský. Tahle legenda mohla hrát opravdu cokoliv a vždy z toho byla velká podívaná. Kalaš je postava, které divák fandí, ze srdce jí přeje úspěch a zdárné vyřešení případu. A když už jsme u toho, tak finální pětiminutovka je nesmírně mrazivá a usvědčení vraha má výrazný katarzní účinek. Za takový tah by Kalašovi zatleskal i poručík Columbo. Více. ()

pfa

Hon na sadistického vraha dětí se nějak nedaří. Podezřelých je více, ale stopa zoufale falešná. Vynikající stará, ale nestárnoucí kriminálka. Určitě jedna z nejzdařilejších a má oblíbená. [1O/1O] (Po stopách krve, ČSSR, kriminální) Zkuste také: Vrah skrývá tvář(8/10). ()

jefff

Natočené je to skvěle, copak o to. Po filmové stránce tomu není co vytknout a Hrušínský je prostě herec no.1. I zápletka a příběh je dobře konstruovaný a má logickou pointu. Je však něco co mi na filmu trochu vadilo a to ten totalitní plášť a StBácká nadřazenost a strach co z ní čiší. Ač jsem v době téměř nežil, dokážu si představit jaký strach museli lidé z přítomnosti StB mít, a tím nemyslím vrahy a zločince, ale celkově celé neideologicky zaměřené obyvatelstvo. Ty spisy o každém jedinci jsou fakt děsivé... ()

vitekpe

Dnes uz klasika ceskoslovenske detektivky, film, kteremu ani opakovana projekce neubira na kvalite. Uveritelny, temny, civilni. To mam rad. ()

Luciášek

Naprosto brilantní film ve všech směrech. Rudolf Hrušínský luxusní, atmosféra tak hutná, že by se dala krájet. Bez diskuze nejlepší česká krimi. ()

klúčik

Opäť výborná detektívka.Zo začiatku mi chýbal R.Brzobohatý. No postupne som na to aj zabudol. Režisér ma vtiahol do deja. Spolu s výbornou hudbou som čakal, ktorý muž zabíja tých chlapcov. No keď zabili tú ženu, tak to začalo byť jasné... Podla môjho názoru tri detektívne filmy Petra Schulhoffa, patria k vrcholu čo sa v tejto tématike natočilo v Československu. Sú to kvalitné filmy... Tento hodnotím 85%. ()

Billie777

Stejně jako předchozí detektivka Vrah skrývá tvář, tak i toto je velmi dobrý československý počin, který rozhodně stojí za to vidět. Stejné jako v prvním dílu, i tady je ta úžasně temná a ponurá atmosféra, navíc s krásnou Hanou Brejchovou. Jen mi tu trochu chyběl Radoslav Brzobohatý, který hrál v předchozím díle a s Hrušínským si skvěle padly do noty. Ale i přesto je to stejně tak parádní. Klenot českých kriminálek, stejně tak předchozí film. ()

velkyvezir

Moje nejoblíbenější česká detektivka. Hrušínský ve vrcholné formě. To, co předvádí při výslechu Vavrocha, je úchvatná podívaná; jak z klidu přejde do agresivního výslechu, prostě pan herec. ()

klukluka

Rudla tady tvrdí, že běhával stovku za 12 vteřin... Těžko se mu to věří, na velkýho sportsmena už tady rozhodně nevypadá. Ale že má pod čepicí, tomu se věřit dá. A uvěřil jsem i jeho případné schopnosti vypáčit přiznání z člověka, jehož si vytipoval coby pachatele. Taky bych mu to položil, jak uměl být najednou zlej. Ostatní mu celou dobu jen statovali, ale taky nebyli soudruh major z Prahy. Příběh zajímavej moc - o vyšinutým chlápkovi, co ztrácel zábrany, když... Tahle krimi je televizní evergreen, ale pokud jste ji snad ještě někdo neviděli, tak se tomu nebraňte, je to kvalita. ()

Zagros

Ač mě detektivky pořád moc neberou, nedávno jsem viděl celý seriál Případy 1. oddělení, který byl super. Proto jsem zkusil i naši starší klasiku – Po stopách krve. Přesto, že režisér Peter Schulhoff natočil celou sérii detektivních filmů s hlavní postavou detektiva majora Kalaše (Rudolf Hrušínský), jde o samostatný film a není potřeba k tomu vidět předcházející snímky (Strach a Vrah skrývá tvář). Celá série si bere inspiraci ze skutečných případů, což dodává na uvěřitelnosti. Tvůrci jen dodají patřičnou dramatizaci a umně budují tísnivou atmosféru. K tomu dopomáhá také černobílá kamera a skvěle (ne)hrající Rudolf Hrušínský, ten ani hrát nemusí. Stačí, když tam je. :-) Fanouškům žánru mohu s klidným svědomím doporučit nejen Po stopách krve, ale chybu pravděpodobně neudělají ani s celou sérií. Samotnému mi i přes velmi dobrý film, major Kalaš jednou stačil a zbytek přenechám právě fanouškům detektivek. ()