Ve starém pavlačovém domě jsou léta sousedy Novákovi a Bartáčkovi. Novákovi se rádi vytahují před ostatními nájemníky a nevynechají jedinou příležitost, jak si vystřelit z Bartáčkových. Starý činžák jim k jejich záludnostem poskytuje příležitostí víc než dost. Oba páry si před sebou neustále na něco hrají. Nováková tvrdí, že jde do kosmetického salónu, ale ve skutečnosti se jde ucházet o práci uklízečky. Bartáček se zase vydává za ředitele podniku, ale ve skutečnosti je v něm pouze skladníkem. Jejich vzájemné naschvály nakonec přerostou v otevřený boj. Pokus o příměří, vyhlášený poté, co je jejich starý dům zbourán a obě rodiny dostanou byt v paneláku, má jen krátkého trvání. Manželským dvojicím jsou přiděleny byty vedle sebe. A letitý kolotoč zlomyslností se rozjíždí nanovo. (TV Nova)

Sign

Nevím ale asi nikdy nepochopím lidi z Česka co nemají rádi České filmy ale hlavně a to především komedie a co chvila je sráží k zemi, nechápu vždyť je tohle doslova výstavní kousek naší České komedie, herecké výkony na jedničku a to do jednoho!!! Pro mne osobně pochopitelně nejvíce září Ivana janžurová, má oblíbenkyně :-) a vtipy velice povedené. POSTAV TU AUTOMATICKOU PRAČKU NA ZEM!!! STAVÍM TU AUTOMATICKOU PRAČKU NA ZEM!!! ()

Inozuka

"Tak ty mu říkáš Macku?!?" Peterka tady válí jako o život a jeho Kája je boží. Parádní je i Kopecký v roli dalšího výtečníka Nováka, stejně jako obě hlavní ženské představitelky. Baví i vykutálený novákovic synáček v podání Luďka Soboty - hlavně jeho návrat z báru je super. Film sice trochu zavání komunální satirou, ale je natolik vtipný, že to mírné soudružské moralizování přebije. A ono to možná bude tím, že maloměšťák maloměšťákem zůstane nehledě na vládnoucí režim. ()

BigBang

Některé scény se tváří jako skeče, ale nemají žádnou pointu. Jedna z nejopakovanějších komedií, rád se podívám kdykoliv na pár minut, ale celé se to vydržet nedá. ()

Nix

Taková satiristická komedie s crazy sousedy. Celé je to takové crazy až to ztrácí trochu kouzlo. Ale i tak se jedná o kvalitní podívanou. ()

KdG

Tahle komedie je výborná. Bartáčkovi vs. Novákovi a jejich naschvály nemaj chybu. Opět skvělé obsazení hlavně Peterka s Janžurkou.. ()

topi80

Trapná podívaná, kde tvůrci tahají křečovité vtipy až z paty. Proč to tedy neputuje do jasného odpadu, kam jsem to v první chvíli chtěl dát? Pár vtipných momentů tam přecejenom bylo (i když typicky schulhoffovsky hnané do absurdní křečovitosti). Takže celé tohle divadlo drží nad vodou herecké výkony, ale ty jsou u mistrů Peterky a Kopeckého samozřejmostí, ani dámy příliš nezaostávají. ()

Godhaj

,,Jak ti řikaj?“ ,,Boženka.“ ,,Fajn, Božka!“ Tahle komedie prostě nestárne. Vzájemné hašteření dvou sousedských rodin je vynikající i dnes. Lví podíl na tom mají herci, které se podařilo obsadit perfektně. Nejen oba hlavní páry, ale i Sobota a Veškrnová jsou skutečně k popukání. Občas sice některé scény balancují na hranici trapnosti, ale přišlo mi, že se humor vždy držel na inteligentní úrovni. Závěrem se musím zmínit ještě o vynikajícím Václavu Šteklovi, který si svou malou roli nervního nakupujícího skutečně užil. ()

Sammy.Boy

Úžasná komedie o životě dvou svérázných rodin, které jako munici svých sousedský rozbrojů používají kanadské žertíky. :-D ()

Havala

Celkem povedený díl celé režisérovy serie. snad díky Kopeckému? Možná až moc upřímný film, spoustu lidí se v hlavních postavách vidělo, a to je sralo, si myslím já, proto se netěší moc veliké oblibě. Dá se na něj dívat opakovaně, takový chytlavý filmek vyvyšující svou kvalitou nad ostatní. Finta s prázdnou bednou - fakt skvělé:-) Neteše voda/nejde plyn, taky dobré. 83% ()

Marrianna

Dvojice Janžurová+Peterka a jejich ztvárnění manželského páru mne vždycky dostanou. No a když se k tomu ještě jako sousedé přidají výborní Kopecký se Zázvorkovou, je jasné, že půjde o komediální skvost, který Vás bude bavit stále, stále a stále..... ()