Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

Blaogranas

Jedna z prvních větších rolí pro mladého talentovaného Colina Farrella a hned zeširoka ukazuje svůj potenciál. Není to úplně válečný snímek, jde "pouze" o přípravu na válku, ale už ta je pěkný svinstvo a Bozz si to plně uvědomuje. Zachraňuje životy už v táboře tygrů a svým rozhodně nekonvečním přístupem pěkně žere důstojníky a získává si oblibu diváků. Něco mi do těch pěti * chybí, ale jsem moc rád, že jsem měl možnost Tigerland shlédnout a rozhodně to nebylo naposled. PS: Ve druhé projekci už jsem to něco našel ;-) ()

gp_one

Na celém filmu je dost vyjímečně kvalitně odvedené práce - kamera, Farell, režie. To ale nic nemění na faktu, že jde spíš o celkově obyčejný příběh z výcvikového tábora. Navíc samotný "Tigerland" na konci filmu, mi víc než nejhorší místo na Zemi, kde nikdo nebude chtít žít, připomíná tak trochu drsnější pionýrák pro mládež. Chtělo to možná hlouběji zabřednout do podstaty naprosto fyzicky i psychicky vyčerpávajícího výcviku, který bývá oním motorem ke kolapsu jedinců. ()

Lucas87

Výborný je slabé slovo pro tento excelentní protiválečný film v podání C.Farrella, který nejde na ruku nadřízeným. Je zapřísáhlým odpůrcem války, zabíjení. Jeho výkon je 200% a udivující. Tento film umocňuje znechucení ze zbytečné války, která celkem trvala 11 let. ()

Nail

Dobré film z prostředí výcvikového tábora. Colin Farrell to zahrál parádně, role mu sedla jak ušitá.Po delší době zajímavé snímek z vojenského prostředí. ()

bubblebobble

I keď to celé trošku pôsobí ako predohra z gay porna (skúste si napríklad predstaviť, že to neustále obchytkávanie, lezenie do spŕch a polonahé bitky robia ženy) v konečnom dôsledku sa jedná o veľmi zaujímavý počin. Colin Farell je dobrý herec a páči sa mi aké postavy si vyberá. ()

AloeB

Na to jak výborná sonda do života amerických vojáků posílaných do Vietnamu to je, tak na scénáři by mohla jistě ještě zapracovat, třebaže je pravda, že film tohoto formátu nepotřebuje nic extraordinárního aby oslnil. Zvlášť když má v rukávu výborného Farrella, na kterého je radost se koukat a to i přesto že mi k postavě Bozze nijak extra nesedl, stejně jako mi ani ta postava nepřišla nijak obzvlášť výjimečná, řekněme kapku nad průměrem. I tak jej ale oceňuji, stejně pak jako ten opravdu malý ždibec myšlenek, který se tam vyskytl. Přeci jen, když se vyhneš válce, jiný může zemřít namísto tebe... ()

Razzor_82

"Můj táta vždycky říkal, že armáda dělá z kluků muže. Problém je v tom, že nikdy nevíte, ze kterých kluků.." Joel Schumacher přináší válečné drama, které není o krvavých přestřelkách ale o vzájemných vztazích a pocitech vojáků. Krutá ukázka výcviku v 70. letech americké armády. Farrellova vycházející herecká hvězda letí vzhůru při ztvárnění frajírka Bozze. Ostatní herecké obsazení je kvalitní.  Přesto se tady dost tlačí na pilu a některé scény nepůsobí moc věrohodně. 7/10 ()

junxi91

Drsný a celkem povedený film, který není ani tolik válečný, jako spíše "výcvikově-válečný".  Hlavním tématem je odpor jednoho problematického vojína proti válce, který však zároveň nechce zradit svou zemi. Tábor tygrů byl americký výcvikový tábor během války ve Vietnamu, nacházející se v Louisianě a sloužící pro výcvik pěchoty. Zde byli vojáci umístěni na poslední týden před odletem do Vietnamského pekla. V září 1971 Američané prohrávali válku ve Vietnamu. Do armády je odveden Roland Bozz, který je protiválečně naladěn a nerespektuje autority. Spřátelí se s dalším rekrutem Jimem Paxtonem poté, co společně sbalí dvě kundy v baru a opíchají je na hotelovém pokoji. Takhle se vytvářejí ta pravá přátelství! Jim Paxton je spisovatel, který si píše své zkušenosti do deníku. Paxton však na rozdíl od Bozze narukoval dobrovolně. Vojáky čeká osm týdnů výcviku ve Fort Polk a velitel roty, kapitán Saunders jim vysvětluje, že všichni půjdou do Vietnamu bez ohledu na své politické názory. Bozz má talent na vyhledávání vojáků nevhodných pro armádu a nalézá způsoby, jak jim pomoc odejít z armády. Pomůže tak jednomu prosťáčkovi jménem Cantwell, který má čtyři děti a postiženou manželku, a také Mirte, který na to prostě nemá. Bozz se nikoho a ničeho nebojí, a díky tomu si získá respekt u seržanta Oakse, který jej jmenuje velitelem čety. Je zde ovšem také jeden problémový vojín jménem Wilson, rasový fanatik a provokatér, který neustále ponižuje Mitreho a Bozze. Bozz a Wilson si dají souboj muž proti muži a Wilson dostane na prdel, a začne Bozze nesnášet. Během střelby na střelnici začne Wilson mířit na Bozze pistolí, a ti dva se opět porvou a Wilsonovi se povede přiložit pistoli k Bozzově hlavě a vystřelit, ale náboj se naštěstí zasekne v hlavni. Kapitán Saunders dává Bozzovi dvě možnosti trestu pro Wilsona: postavit jej před vojenský soud nebo „nechat armádu, ať se s ním vypořádá“ a doporučuje mu to druhé. Bozz chce, aby Wilson odešel z armády, protože se nedokázal smířit s tím, že byl zbaven velení čety. Po osmi týdnech šarvátek, řvaní seržantů a rytí držkou v blátě je četa vyslána do Tábora tygrů, který má napodobovat podmínky ve Vietnamu. Bozzova jednotka má za úkol hrát vietnamské vesničany a jeden z nich je určen jako sympatizant Viet Congu. Druhý oddíl zase hraje americké vojáky, kteří mají vypátrat sympatizanta Vietcongu. Tento oddíl však vede Wilson, a tak je z toho bitka, po které Wilson řekne, že Bozza zabije ať to stojí, co to stojí. Bozz v noci plánuje s pomocí několika civilistů utéct do Mexika, ale člen čety Johnson mu řekne, že pokud uteče, tak Wilson zabije Paxtona místo něj, proto se Bozz ráno na poslední chvíli vrátí ke své jednotce. Následuje poslední tréninkové cvičení, během kterého se proti sobě postaví obě čety na hlídkových misích. Navzájem se hledají v zarostlém říčním korytě, a před útokem si Wilson vymění slepé náboje za ostré a po přiblížení Bozzovi jednotky zahájí palbu. Naštěstí nikoho nezasáhne a seržant, který vede cvičení, Wilsona zpacifikuje a slíbí mu vojenský soud. Bozz mezitím omylem vystřelí příliš blízko Paxtonovy tváře a záblesk z hlavně mu zraní oko. Na konci se četa připravuje na cestu do Vietnamu, Paxton ovšem zůstává kvůli zranění oka. Paxton slibuje Bozzovi, že o něm napíše ve své knize, ale Bozz mu v tom zabrání tím, že roztrhá jeho deník, zatímco odjíždí autobusem. Na konci Paxton říká, že Bozze už nikdy neviděl, a že buď padl ve Vietnamu, nebo žije s krásnou ženskou v Mexiku. A o tom byl film Tábor tygrů, o drsném výcviku a drillu před nástupem na vietnamské bojiště, o uřvaných seržantech, vzpurném Bozzovi a vypatlaném vidlákovi Wilsonovi, který ho nesnášel. () (méně) (více)

waska

Skvělý snímek s brilantní režií a snad ještě lepší kamerou. Colin Farrell dal přidrzlému týpkovi oponujícímu všem nadřízeným zcela nový rozměr, nutno poznamenat, že dokonalý.. ()

Acrobat

Nie je to o tom. On je hrdý, že môže položiť život za zmysel, ktorý mu vo sne povedal anjel. Vojak. Jediná záchrana sociálne slabších ľudí získať dobré fleky, s príplatkom, dôchodkom a daňovým zvýhodnením. Za čo bojuje, prečo tam ide však nerozhodne on. Vystatuje sa, no chudší politik s plešinou určí ciele. Bojujem, aby som dosiahol mier! Načo. Vojak nie je robot. Kryje sa, nechce sa zabiť, tam na mieste zachráni priateľa, lebo keď my nezabijeme ich, oni nás...Mrzí ma ich postavenie, samovraždy sú tabu. Vrahovia a mučeníci obyčajnej vôli ľudí vzdialených tisíce míľ sediacich vo viktoriánskom koženom kresle. Ešteže niektorí dokážu oddialiť neskoršie uvedomenie si prázdna drogami. O cieľoch, príprave, boji, zmyslu vám nikdy nehovorí vojak, ale politik. Ten prvý nechce skapať. Skrátka Tigerland je inteligentnou anarchiou založenej na slobode mysle a vôle. Človeka totižto najviac ťaží – jeho predstava vlastnej dôležitosti. Však, generál?? ()

Carver4

"My father said the army makes all men one. But you never know which one. He didn't know Roland Bozz." A to je sakra velká chyba neznat tohoto vojína. Proč? Protože "je to rebel!" Zatímco totiž ostatní vojáci bojují s Vietcongem, Bozz vede svojí soukromou válku s mašinérií zvanou armáda. Nepřáteli mu jsou proto jak výcvikoví instruktoři, z nichž si dělá srandu, tak i někteří ostatní spolubojovníci jako například vojín Wilson, který je jeho přesným opakem. Bude to právě Bozzův konflikt s ním, jenž vyvrcholí na konci filmu. Ovšem ještě než se tak stane, čekají vás desítky příjemně strávených minut plné skvělých hereckých výkonů (z nichž nejlepší výkon podává Colin Farrell alias Bozz), výborných scén a nezapomenutelných hlášek. Na závěr by ještě bylo dobré říci, že tento snímek je silně antimilitaristický a pokud jste "zelený mozek", pak by se vám nemusel zas až tak líbit. ()

bono22vox

Jeden z nejlepších filmů Joela Schumachera o drsném výcviku čety amerikých vojáků před odjezdem do Vietnamu. Levný, působivý a polodokumentární... výborná podívaná... ()

danny_21

Slušná Schumacherovská verbovačka se solidným Collinem. Škoda, že všechno vyzní happyendovsky a postavy se nám nevyvíjí s postupujícím časem. Mít to trochu víc osudovosti a syrovosti jako třeba jako Kubrickova Vesta nebo Schumacherůvo 8mm dílko, dalo by se jít i na čtyři hvězdy. Slušné 3 hvězdy -70 % ()

Inozuka

Tak nějak nechápu kultovní status tohoto filmu, mě to přišlo nedotažené, nepravděpodobné a trochu křečovité. Colin Farrell je sice fajn, ale celkový kontext a příběh filmu dost ohraný, rozkecaný a bez pevné struktury. Můj problém možná je, že opěvovaný Roland Bozz mi přišel jako pičus (plusové body pro Farrella) a na pivo bych s ním rozhodně nešel. Ale jen tím to asi nebude, nesedl mi ani styl nasnímání s podivným barevným laděním a viditelně odrbaný rozpočet. Joel Schumacher má ve své filmografii rozhodně větší pecky. ()

Looka

Film, který po zásluze "udělal" C. Farrella. Ten zde nehraje, ale je... Role rebelantského brance mu sedí, tak že podle mě opravdu nehrál - jen se choval přirozeně. Vcelku jednoduchý a předvídatelný děj tak stojí pouze na jeho charizmatu. A to znamená zatraceně hodně. ()

TomJ

Skvelý výkon Farrella vo výbornom (pred)vojnovom psychologickom snímku. Veľmi mi pripomenul Paula Newmana aneb frajer Luke. ()