Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

Doudis19

Velice silné a autentické, anti-válečné drama, které by bez Farrella nebylo silné, stejně jako bez nevypočitatelného Schumachera autentické. ()

haushinkaa

Tohle se mi hodně líbilo... Bozz byl nejen sarkastický a zásadový borec, kterému nechybí odvaha a mozek... Jak krásný je soucit a umění pomoci ostatním tak vzácné... Dojalo mě Bozzovo dojetí... ()

Mrkvič

Rozhodně netradiční a nadstandardní podívaná. Rozhodoval jsem se mezi 3* a 4*, protože některé scény jsou výborné. Ale je to přeci jen takové komorní a po většinu času spíš jen o řvaní a mlácení. Za pár scén a neamerický konec to ale stojí zkouknout. ()

Gothar

Veľmi kvalitný film a podľa mňa jeden z najlepších čo sa týka vojny vo Vietname, Vďaka natáčaniu na 16mm film pôsobí veľmi autenticky. Autentickosť je podporená výbornými hereckými výkonmi a použitím nevýraznej hudby, prípadne jej absenciou. Colin Farrell je výborný a výborne prezentuje kritické názory na vojnu všeobecne. Celým filmom sa tiahne skeptická atmosféra a v podstate mu ani nemám čo vytknúť, len to proste nebolo úplne dokonalé. 85 % ()

danoo

Ani sa nečudujem, že Američania vojnu vo Vietname prehrali, keď tam mali Colina Farrella. Ten podvratný armádny živel. Nie. Vážne. Myslím, že ide o jeden z jeho najvyspelejších výkonov. ()

lennyd

Tábor tygrů, místo, které věrně imituje Vietnamskou džungli, a kde jsou připravování vojáci na boj proti zákeřnému Vietkongu. Jedním z nich je i Roland Bozz (Colin Farrell), který sice cítí k válce a zabíjení odpor, a stejný odpor cítí k vojenským řádům a poslušnosti. I když se vyzná ve vojenských paragrafech, a svými radami již dokázala nejednoho vojáka dostat z výcviku domů, sám stále zůstává. Svým přístupem se stává nadřízeným, ale i některým z vojáků trnem v oku ... Joel Schumacher umí natočit dobrý film, o tom žádná. I když se dá říct, že Tábor tygrů není úplně nejlepším "výcvikovým" filmem (tím pro mne stále zůstává první polovina Kubrickovy Olověné vesty), hlavně díky hereckému umění Colina Farrella se z Tábora tygrů stává velmi dobře koukatelný film. Pár věcí sice zamrzí - například až příliš velké klišé - rebel se svým povýšením stává takřka vzorem, ale dochází k tomu relativně nenuceně, takže to divákovi přijde až když se zpětně nad filmem zamyslí... ()

uiu

Čekala jsem přece jen něco víc... Film nám nabízí příběh na téma více známější Hlavy 22. Tedy o hlavním hrdinovi Bozzovi, který sice je v armádním výcviku, ale je mu to všechno u zadnice, ignoruje rozkazy a z nadřízených si dělá srandičky. Nechává se buzerovat a je mu to jedno, radši bude dělat sto kliků, namísto aby s ostatníma podlízal ostnatej drát. Celou armádu má za ta léta v paži a dokonale se vyzná ve vojenském právu, takže pár "kamarádům" pomůže dostat se pryč. Snaží se ale neustále držet od ostatních, nedělat si přátele a být zapomenutelný. Co mi ve filmu chybělo byla větší syrovost - přece jen dostáváme se do Tábora tygrů, kde vojáky připravovali na každodenní Vietnam, takže jsem očekávala nějaké hnusné a nervy drásající scény. Toho jsem se nedočkala, ale velký obdiv si zaslouží jedna z prvních velkých rolí Colina Farrella, která z tohoto snímku dělá nezapomenutelný film mezi všemi těmi dalšími válečnými. ()

dANo

Kvalitná psychológia viacerých postáv v tomto filme o vojakoch a o vojne (resp. proti vojne) je to, čo som najviac ocenil. Trochu mi vadila priam "nesmrteľnosť" hlavnej zápornej postavy - Wilsona, ale bez neho by to bola asi nuda vo výcvikových táboroch... ()

Beatle

Jestli existuje něco, s čím mám spojenou válku ve Vietnamu, tak je to nevyčíslitelný počet sprostých slov, kterými velitelé urážejí své vojáky. Po tom, co jsem po patnácti minutách musela vypnout film Stanleyho Kubricka FULL METAL JACKET už mám ke snímkům z prostředí vojenských táborů trochu respekt, ale TIGERLAND v sobě spojil přesně to, co jsem ve FMJ nenašla. Tento film je zajímavý především svou snahou na jednu stranu diváka přesvědčit, že válka je špatná, ale na stranu druhou, že jsou i takoví, co se do ní přihlásili dobrovolně a dobrovolně z toho scvokli. Líbí se mi vývoje postav a jak jeden člověk s aktivním nezájmem na střílení lidí a válčení dokáže i z těch nejzelenějších mozků udělat blázny, kteří se pak sami snaží dostat ven. Jestli je něco, co bych ráda na TIGERLANDu vyzdvihla, tak to je herecký výkon Colina Farrella. Myslím, že po tomto snímku měl plné právo vyhrabat si svůj zákop v Hollywoodu. ()

Andreas83

Dobře odvedená práce od Collina Farrella tak i od Joela Schumachera. Plavat proti proudu není nic jednoduchého a v armádě už vůbec ne. ()

pabulator

Příběh čety,která v předpeklí zvaném Tigerland podstupuje tvrdý výcvik a připravuje se na první nasazení ve Vietnamu je hereckým koncertem excelentního Colina Farrella v roli vojína Bozze a Shea Whighama hrajícího vojína Wilsona jeho zapřísáhlého odpůrce i ostatní herci podali uspokojivý výkon silně podtržený kvalitním českým dabingem,ale tahle ústřední dvojka podala opravdu výkon hodný tygra.Budiž jim tedy uděleno pět hvězd. ()

Tomatáš

Každý protiválečný film, byť nemusí být dokonalý, se stává mým favoritem!Tigerland je pro mne v několika aspektech přinejmenším stejně zajímavý jako slavnější Full metal jacket...Vřele doporučuji. ()

NoFiction

Zvláštní snímek z výcviku americké armády, kdy je zachycena jistá rebelie a neukázněnost vojína, který si dělá z armády psynu. ()

jitrnic

Přihřátí si polívčičky na vietnamském traumatu. Výběr všech možných klišé podobných filmů, nepřesvědčivý Colin Farrell ()

Miki8888

Farrella sem nikdy moc nemusel, ale tady mi ukázal, že na to má a patří mezi Herce. Zábavnou, dramatickou i psychologickou formou podaný snímek o cvičení amerických vojáků v té době. ()

vyfuk

Naprosto dokonalé. Oproti předchozím Obětem války se jedná o vyložené zlato a cenné kameny. Tenhle film až neuvěřitelně mile překvapil pro svůj nenáročný příběh, který se ani nemusí odehrát přímo ve Vietnamu. Film je rovněž doplněn úžasnými humornými hláškami a nebo dialogy. Celkově vzato se dle mého jedná o jeden z nejlepších válečných filmů vůbec. Nevím proč, ale přijde mi, že cokoliv na co Schumacher sáhne je čiré zlato. Nebo dobře, Česká spojka a jeho Batman asi není zrovna úžasný počin, ale pokud je opomineme, tak dostaneme jiné filmy, které jsou zhola dokonalé včetně 8MM, Telefonní budky a nebo Volného pádu. V tomto filmu hlavně také oceňuji skvěle zahranou roli panem Farrellem, který stejně podle mne má skutečný talent a nebo také zajímavě pojatou kameru. Celý tento film byl dle mého definovanou úžasností. Klidně si myslím, že drama s válečným podtónem klidně předčí i Olověnou vestu Stanley Kubricka. ()

Autogram

Filmov z Vietnamu asi nie je nikdy dosť, tak tu je niečo aspoň zo simulovaného Vietnamu. Týranie vojakov výcvikom neznášam a tu sa objavuje aj paľba ostrými, tak čo k tomu dodať... Nebavilo ma to, ako každá hra na vojakov. ()

mohamedsfinger

Joel Schumacher měl jednu ze světlých chvilek a natočil výborné drama, které mi padlo do noty svým protiválečným názorem. Nevyčnívá vlastně ničím kromě poselství a výkonu Colina Farrella, jenž se opravdu už asi plně etabloval jako velký herec. ()

Sdoom

Colin Farrell si svou roli evidentně užívá a je tak sympatický, jak jen to je vůbec možné (alespoň pro antimilitaristu jako jsem já). Ostatní postavy taky nejsou špatné, ale evidentně jen Farrellovi přihrávají na smeče. Nějaké to klišé se sice najde, na druhou stranu postava Bozze je velmi originální a dobře napsaná. Pěkné 4 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()