Will Smith hraje s Genem Hackmanem ve strhujícím a napínavém thrilleru, kde se neustálá akce snoubí s nejvyspělejší technologií. Robert Clayton Dean je úspěšný washingtonský právník, u něhož - bez jeho vědomí – skončí video, které spojuje vysokého úředníka všemocné National Security Agency s politickou vraždou. Smrtonosná skupina dokonale vycvičených agentů NSA proti němu vede neúprosné tažení za použití té nejmodernější techniky, jehož cílem je Deana zdiskreditovat a získat zpět usvědčující důkazy. Členkou impozantního hvězdného obsazení je i Regina Kingová. Připravte se na ještě větší příval akce, zatímco Dean zoufale závodí s časem, aby získal zpět svůj kdysi normální život. (Cinemax)

Franki69

Will Smith v jedné z ikonických rolí, které ho už od devadesátek držely na akčním vrcholu. Na technologiích už je vidět, že tomuto trhilleru s konspirační zápletkou je už dvacet let, filmu to ale neubírá na dynamice a strhujícím tempu. Je to prostě už klasika, se zlovolnou americkou vládní organizací, neštítící se vraždit i kongresmany, odposlouchávající každého a kdykoliv a zabíjející všechny náhodné svědky. Tony Scott si tímhle filmem posichroval hvězdnou pozici rutinéra akčního žánru (Top Gun, Krvavý příliv, Poslední skaut, z poslední doby třeba Nezastavitelný..). Film byl velkou příležitostí nejen pro Willa Smithe, ale taky pro Gene Hackmana, jehož hyperglykemický odposlechový partyzán bývalé vládní supertajné jednotky je naprosto skvostný. Rád se podívám ještě několikrát, tenhle film mě prostě už dvacet let baví. Dávám 90%...A to je ke stovce, uznejte, už jen kousek. ()

Kozlowski8

Absolutně dokonale odvedená práce po technické stránce i co se příběhu týče. Parádní zábava a napětí po celých 130 minut, výborní herci, výborné dialogy. Jen jakýsi vnitřní pocit z přepálenosti, nevěrohodnosti a nereálnosti příběhu mi brání vpálit snímku pět hvězd, i když by si je možná i tak zasloužil. Vždyť je to akční thriller - fikce, která nemá jiné ambice, než inteligentně pobavit, strhnout a nadchnout svým příběhem a zpracováním. To vše se Tonymu Scottovi a jeho týmu povedlo. 85 %. ()

Stan Borowitz

Klasika žánru. Skvělý příběh, strhující tempo, parádní husokožní pozádomrazová atmosféra, výborný Smith, božský Hackman, explozivní finále. Hodnocení: 5 a půl hvězdičky. Zaokrouhlil jsem to dolů. ()

Ace.A.T.L.

Na rok 1998 prostě bomba. Má to samozřejmě svoje mušky a to mělo už tenkrát, když jsem to viděl, ale je jich ta málo, že to ubralo jen jednu hvězdičku. Je to rychlý, nadupaný, má to grády a člověk si jen užívá hltání dalšího výoje. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

veverysiak

Pre mňa patrí tento kúsok k zlatému fondu deväťdesiatych, veľmi pozorne vystavaný príbeh vo viacerých rovinách, ktorý dospeje do zaujímavého vyvrcholenia, špičkoví herci, správna dávka napätia a akcie, výborná kamera a výsledkom je vysoký nadpriemer, takže 80%. ()

Skylwalker42

Prvotřídní film. PRVOTŘÍDNÍ! Jeden z nejlepších počinů Tonyho Scotta. Will Smith a Gene Hackman hrají tak šíleně famózně. Opravdu jest strhující, zajímavý a napínavý thriller. Děj od samotného začátku do úplného konce tak nabitý a scenářově vynalezavý! ()

Warapeidza

Velmi stylové, velmi svižné, bohužel to často shazují pitomosti a logické nesmysly, které z děje sem a tam vykouknou... Například někdy je použita technologie na velmi vyspělé úrovni a o pár scén později, kdy by její opětovné použití znamenalo v podstatě konec filmu, je tato technologie zcela opomenuta bez jakéhokoli vysvětlení... ()

feho312

Z mojho pohľadu rozhodne jeden z najlepších konšpiračných thrillerov, aký som videl. Od prvej do poslednej sekundy nadupaný akciou a herecký koncert zmateného Willa Smitha a "pošahaného" tajuplného Genea Hackmana len brilantne podtrhuje fantastický scenár, ani nehovoriac o fenomenálnej réžii Tonyho Scotta. ()

Mr.Dark

Mám rád politické thillery a tenhle patří mezi mé nej... .Will Smith se předvedl jako pán herec,Hackman jako vždy taky výborný..Děj nepustí od začátku do konce,Tony Scott prostě umí.... ()

Monini

Můj oblíbenec Will Smith v jedné ze svých nejlepších rolí. Takhle se dělá napětí, takhle se dělá příběh. Doporučuju shlédnout ()

adamm90

Velmi povedený filmek o muži jenž ztratil soukromí. Až ne ten závěr, kde se všichni postřílí, opravdu dobrá podívaná. ()

shinlove

Výborný film, na kterém jsem byl před lety v kině. Naprosto mě dostal tím, co všechno dokáže udělat americká vláda, když je někdo nepohodlný... Skvělé ústřední duo a vynikající režie. Paráda. 4* ()

Kabiz

Je to zajímavý akční film, ale při koukání jsem asi neměl moc na tento žánr náladu, přesto dávám 4 1/2 ()

dracekt

Že jsi paranoidní, neznamená, že po Tobě nejdou :-)))). Velmi příjemné akční podívání, které Vás povede k tomu, že nějakou dobu Vás bude mrazit při placení kartou. ()

cocaine

Řekl bych až možná bohužel pravdivej film...možná hodně věcí přehnanejch, ale podobně už to určitě je. Jinak samozřejmě zápletka i děj super, film běží jak po másle a baví, zasloužený 4*. ()

r.carlos

Vynikající thriller, který mne uchvátil zvláště svou iluzí reálna, se kterou více než souhlasím (nedivil bych se, kdyby se blížila pravdě). I když jste normální občan (v tomto případě právník), tajné služby o vás ví vše, co potřebují a dokážou vám zničit život. Když Tony Scott v roce 1998 film natáčel, vůbec ještě nemohl tušit, že za pár let později tu bude jakýsi „facebook“, kam množství lidí dobrovolně vkládá své osobní informace. I tím, že používáme pouhý mobilní telefon, jsme vystaveni určitému nebezpečí. Dokud vlivní lidé nezačnou zneužívat tyto prostředky ke svým osobním zájmům a tak narušovat soukromí „normálních“ občanů, je to v pořádku. Budiž nám tento film varováním před zneužitelností moderních technologií. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012