Will Smith hraje s Genem Hackmanem ve strhujícím a napínavém thrilleru, kde se neustálá akce snoubí s nejvyspělejší technologií. Robert Clayton Dean je úspěšný washingtonský právník, u něhož - bez jeho vědomí – skončí video, které spojuje vysokého úředníka všemocné National Security Agency s politickou vraždou. Smrtonosná skupina dokonale vycvičených agentů NSA proti němu vede neúprosné tažení za použití té nejmodernější techniky, jehož cílem je Deana zdiskreditovat a získat zpět usvědčující důkazy. Členkou impozantního hvězdného obsazení je i Regina Kingová. Připravte se na ještě větší příval akce, zatímco Dean zoufale závodí s časem, aby získal zpět svůj kdysi normální život. (Cinemax)

montel

Úspěšný právník Robert Dean (Will Smith) vede vcelku spokojený život ovšem až do chvíle, kdy v obchodě se spodním prádlem potká svého kamaráda ze školy. Ten mu bez jeho vědomí nenápadně hodí do tašky nahrávku, kde je detailně zaznamenána vražda kongresmena i s jeho vrahem, vysoce postaveným úředníkem. Od té doby se z Roberta stává štvaná zvěř pouze s minimální šanci přežít...Parádní akční thriller režiséra Tonyho Scotta. Nechybí známé tváře a neustálé tempo a dynamika, která bere dech. 75% ()

P@\/EL

Povedený napínavý akční thriller, který šlape v docela slušném tempu. Výborná zápletka rozjíždí zběsilý děj, který poukazuje na dost zárážející fakt, konkrétně na to, jak se nevinný člověk může v zájmu zkorumpovaných politiků a zkaženého světa dostat do velkých problémů, jež hraničí se smrtí. Občas mi film přišel přehnaný a ani odbytý konec, kdy se všichni navzájem postříleli, mě moc nenadchnul. ()

zero_zelo

i před těma rokama mi to přišlo jako super film. teď, s odstupem času je to eště lepší. zaprvé téma naprosto nadčasový, zápletka super, odsejpá to, troška humoru smithovskýho. má to spád, konec bez tleskání, já dávám full knedl ;) ()

MK_ultra

Dobře zpracované téma, tempo, zápletka i vyvrcholení a jako třešnička sem tam nějáká hláška....co víc chtít od akčního thrilleru. **** hvězdy ()

zeromen

Jeden s nejlepších režíjních počinů Tonyho Scotta. Výborný děj, který Vás nenechá jít se vyčůrat. Výborní herci. Jeden s nejlepších filmů daného žánru. ()

enzo_cz

Z mého pohledu naprosto brilantní špionážní thriller. Vše do puntíku vymazlené. Tony Scott na vrcholu, co dodat? ()

Standey

Skvěle propracovaný konspirační thriller, který si jen tak prosviští v parádním tempu, že ani nestihnete postřehnout víc jak dvouhodinovou stopáž. Typický Tony Scott... 90% ()

Dupac

Po letech při druhém zhlédnutí nadšení trochu vyprchalo. Zestárlo to nejen po technické stránce (kor když člověk mezitím nakoukal první tři Bourny). Byl jsem až překvapenej, kolika WTF berličkami si scénárista pomohl, aby to mistrovi rychlého střihu (nebožtík Tony Scott) šlapalo. Za všechny stačí jmenovat náhodnou bednu s kamerou, kterou se natáčejí ptáčci a zrovna se v záběru objeví vražda, vizitku, kterou nelogicky Will Smith předá pronásledovanému chlápkovi při setkání trvajícím pár nanosekund, Gene Hackmanovo vychytávky, na které je krátká NSA (v první půlce filmu všemocná, ve druhé naprosto nemožná).. To by opravdu mohly nad městem lítat denodenně vrtulníky a vedení NSA nebo kdokoli důležitý by si ničeho nevšimli? Ale i tak má film i s odstupem slušný spád a Jon Voight je pořád cool slizkej. 70 % ()

teseth

Akčňák, který nenechá vydechnout a plní mozek různými spekulacemi. Na druhé straně dojíždí na přílišnou překombinovanost a berlička v závěru je naprosto humusní. Tvůrci nevěděli jak to dobře ukončit tak si pomohli takovou hňupovinou. Škoda toho. ()

james11

Povedený thriller, který vás od začátku do konce neunaví, protože tempo si drží celou dobu. Jediné, co bylo trochu absurdní, byla podle mě vymoženost FBI, ty zoomy na kdejaké kameře nebo přiřazení obličeje k profilu člověka téměř v okamžiku, za to by se nemusela stydět ani dnešní moderní technologie. :) ()

Gyl

Film natočený před 15 lety, o tom, jak se dá člověk napíchnout a zcela zlikvidovat...Dnes, kdy na internetu existuje celá řada volně přístupných sledovacích aplikací do smartphonů, je vlastně jen otázka slušného vychování, že se takhle lidi nezačali špehovat hromadně. Nebo snad jo? ()

D||X

Zajímavé od začátku do konce. Představme si jaké možnosti byly v roce 98 a chvíli se zamysleme nad tím jaké možnosti musí být nyní, o patnáct let později. Možná lepší nevědět. 5* ()

raru

Výborný akciou nadupaný thriller.Willa Smitha moc nemusím,myslím si že viac ako jeho hereckým umením zaujme namakanou postavou a samozrejme behom.V tom je fakt dobrý.Gene Hackman na rozdiel od Willa,je herec s veĺkým H.Ale čo ma zaujalo najviac,to bolo sledovanie Veľkého brata,čiže žiadne súkromie,to je teda sila.No a réžia je prvotriedna,ako sa na Tonyho Scotta patrí. ()

Bluerider

Od sledování Person of Interest jsem si odskočil k filmu, který jsem viděl kdysi dávno a je překvapivé jak dobře si tahle devadesátková vykopávka se současným technothrillerovým hitem rozumí. Téma téměř neomezených možností elektronického sledování a nebezpečí jeho zneužití, které T. Scott zpracoval dávno před 9/11, je stále palčivě aktuální a film kupodivu neztrácí dech ani tváří v tvář technologickému pokroku. Ty mašinky jsou dnes asi trochu menší a výkonnější, ale, základní myšlenka je stále stejná - jde o moc a pomocí informací jí získáte víc než za peníze. W. Smith v hlavní roli a "deus ex machina" happy end sice trochu irituje, na druhou stranu ale zase potěší odkazy na Hackmanovu postavu v legendárním Coppolově Rozhovoru včetně variace na scénu s odposlechem na náměstí. ()

Moraldo

Tak tohle mi sedlo. S nádechem oldschoolu Tři dny kondora ale s použitím moderních technologií. Výborný Gene. ()

kodwin

Výborný scénář, který běží kupředu jako závodní kůň, na kterého se krásně dívá. Z úvodní scény přitom nekoukalo nic jiného než další průměrná politická detektivka. Definitivně dostal Nepřítel státu šťávu se zjevením Hackmana. Na rok 1998 navíc velmi moderní podívaná. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012