Moje levá noha

• slovenský

Moja ľavá noha

Drama / Životopisný

Irsko / Velká Británie, 1989, 103 min

Strhující herecký výkon Daniela Day-Lewise v příběhu o síle lidské vůle. Intenzivní filmový zážitek.(12.11.2011)

První polovina byla naprosto úžasňákovská, ve druhé to zaujetí se filmem trochu kleslo, ale stejně vynikající podívaná - především kvůli Danielu Day-Lewisovi a Brendě Fickerové (obažto mají svoje plešaté sošky právem).(20.9.2013)

Na čistých ***** to sice neni, ale díky božskému výkonu Daniela Day-Lewise, pět dávám. Ještě štěstí, že ČT tenhle film nedabovala, to bych se asi zbláznil.(11.10.2003)

Day-Lewis znovu překvapuje (nebo už vlastně ne?) v režii výtečného Sheridana. Na drama málo dramatických scén, chyběl tomu jakýsi větší vnitřní zápal - no prostě to mohlo nadchnout i více, i když story je sama o sobě dost silná. Koukalo se na to moc hezky.(5.6.2011)

Oscar 2 : Herec HR - Daniel Day-Lewis, Herečka VR - Brenda Fricker + 3 nominace: Nejlepší film, Režie, Scénář - A(7.4.2004)