poster

Moje levá noha

 • Irsko

  My Left Foot

 • slovenský

  Moja ľavá noha

Drama / Životopisný

Irsko / Velká Británie, 1989, 103 min

 • Slarque
  *****

  Velice působivý film s vynikajícím Danielem Day-Lewisem. Pokud se to někomu zdá kýčovité, je to spíš příběhem než jeho zpracováním. Nejlepší film Jima Sheridana se vyznačuje také skvělou kamerou a vynikající hudbou.(10.10.2003)

 • AngelAngie
  *****

  A tady končí veškerá sranda, dámy a pánové. Tenhle film je postaven celý na hereckém výkonu Daniela Day-Lewise, i když, já bych tomu ani herectví neříkala, tohle je přímo mistrovská oddanost .. nádhera. Za takhle odehrané role se mají herci oceňovat! Neskutečně krásný film, který jsem shlédla na jeden dech...(29.5.2008)

 • Boss321
  *****

  Skvělé, úchvatné, emocionální, někdy smutné, někdy šťastné tak těmito slovy by se dala charakterizovat autobiografie Christyho Browna. Člověka, který se narodil s mozkovou obrnou a jediná pohyblivá část těla byla jeho levá noha. Díky pomoci své matky a silné vůli se naučil levou nohou psát a malovat a stal se z něj úspěšný spisovatel. Daniel Day-Lewis, který ztvárnil Christyho Browna neuvěřitelným způsobem a budete si doslova užívat každý jeho pohyb, gesto či promluvení. Jeho zapálení pro roli bylo takové, že dokonce i o přestávkách mezi natáčením neslezl z vozíku!! A výsledek jeden z nejúchvatnějších hereckých výkonů, který byl naprosto poprávu oceněn Oscarem pro nejlepšího herce. Brenda Fricker, která ztvárnila Christyho matku také zahrála výborně a její výkon byl oceněn Oscarem za vedlejší roli. Jeden z nejlepších autobiografických snímků jaké jsem měl tu čest shlédnout........(8.3.2008)

 • ork
  ****

  For ME 86%(5.7.2009)

 • MISSha
  ****

  Maestro Daniel Day-Lewis.Herec z jiné dimenze tady předvádí něco neuvěřitelného- doslova nadpozemský výkon,který je vlastně neuvěřitelně uvěřitelný.Díky geniálnosti jeho převtělení do postiženého Christyho Browna získal prvního oscara kterého nikdy více spravedlivěji udělit nemohly.Postupně mi vyrážel dech každým pohybem,gestem,mluvou... dalo by se to vlastně nazvat neherectvím, protože on hlavní postavu nehrál,on se jí stal.Samotný film je velmi hezký, krásně vykresluje láskyplný vztah matka/syn,funguje skvěle jako autobiografie jednoho postiženého člověka který se díky své jediné fungující části těla -čili levé noze stal oceňovaným malířem a spisovatelem.Důvodem proč nejdu do plného hodnocení je fakt že snímek působí mírně sentimentálně a místy syrově.Ale i tak stojí za vidění už jen díky geniálnímu herectví Daniela Day-Lewise.(25.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace