Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

vesper001

Až když jsem uviděla Šestý smysl, pochopila jsem plně význam termínu „WTF-ending“. Na horrory nejsem, Bruce Willis není moje krevní skupina, a děti ve filmech nemusím, ale Šestý smysl je skvělý, jedinečný a geniální. ()

Radiq

Viděno dvakrát, ale pokaždé jinak. V prvním kole zvítězil celkově ten příběh a překvapení ze zvratů. Mužu řict, že po tomhle filmu se pro mě většina filmů stala předvídatelnejma. V druhým kole to bylo sledovaný s tím, že vim, vo co de, a taky to nebylo vubec špatny. Ten indickej režisér se timhle fakt vytáhl a Willis s účesem jak úlis opět dokázal svoje herecké kvality... ()

Nivenx

Asi první film na csfd, kterému jsem dal plný počet. Skvělý scénář, parádní režie a výborné herecké výkony doplněné skvělým příběhem s momenty ze kterých mrazilo. 90% ()

URBAN

Napodruhé to není tak úplně ono ano je to pořád tajemné a jiné , ale už to postrádá výsledný moment překvapení který mě při prvním zhlédnutí tak oslnoval . No škoda že jsem to na podruhé tak neprocítil , ale i přesto je to stále dobrý film sice není hororový jak jsem před zhlédnutím čekal , ale je to dobrý film a pokud jste ho ještě neviděli tak neváhejte ( 13.8.13/MAC ) (26.5.19/TV) ()

eJacques

...Shyamalan se snaží a jde mu to... Psychologie strachu a naděje s lidskostí porozumějící utrpení všeho duševního druhu, možná nevhodně obsazená Willisem... První dojem byl, že jsem byl nadšen, na druhý nedám... ()

mr.kliky

nepříjemný, atmosferický film, který k pointě kráčí naprosto noblesním krokem. napodruhé si sice divák už neužije konec, ale o to víc si užije průběh. ()

Cedr

Škoda, že to celé tak příliš "smrdí Hollywoodem". Pár drobností bych změnil, ale i tak je to za plný počet. Pokud nemáte od někoho vyspoilovaný příběh, z křesla se po skončení filmu jen tak nezvednete :) ()

matezzz

Než jsem se na to koukal, vůbec jsem nevěděl o čem to je, nečetl jsem žádné recenze a ni zdejší komentáře (upřímně jsem v té době ani o csfd nevěděl) no a dojem z filmu byl úchvatný. Vše, co se tu odehrává, má svůj význam, horrorové scénky jsou působivé a závěr, ten vám vyrazí dech! ()

Klenotka

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Byla jsem v druhém ročníku střední školy, když se tenhle film objevil a zažehl ve mně dodnes trvající lásku k tomuto druhu hororu/thrilleru. Závěrečná pointa je jednou z nejpřekvapivějších a dodnes ji myslím jen tak něco nepřekonalo. Objevila se poté spousta napodobitelů (hlavně v podobě remaků japonské tvorby), ale Šestému smyslu se v mých očích nevyrovná. Možná taky proto, že byl po dlouhé době první z nové vlny tohoto žánru. Režisér pracoval s jednoduchými prostředky jako atmosféra, běžné lekací, ale i strašidelné scény, které jsou děsivé samy o sobě (scéna v kuchyni, kdy se během pár vteřin mimo záběr do kuchyně divák spolu s matkou vrací, aby našel otevřené skříně a šuplíky) a starý dobrý strach z neznáma - a z toho, že nevíme, spolu s hlavním hrdinou, jestli je ten malý kluk psychicky narušený nebo jestli říká pravdu. Skvělá hudba, i dobré herecké výkony (i když Osment byl spíš dětsky přirozený než nějak výjimečně herecky nadaný) tomu dodali to správné koření. V mém top-ten se drží už deset let a myslím, že tam už asi i zůstane. ()

hans500

Jeden z nejlepších hororů, Bruce Willis v jedné z několika rolí kde skutečně hraje a to velmi dobře, neuvěřitelně talentovaný Haley Joel Osment, vynikající scénář, výborná závěrečná pointa, hodně napětí a perfekntí režie M. Nighta Shyamalana. A také skvělý soundtrack Jamese Newtona Howarda. ()

chelseaman22

A já hlupák si v půlce filmu myslel, že radši půjdu hrát ping pong proti zdi. Ping pong se nekonal. Já byl na koci filmu šokován svou špatnou předvídavostí, což se projevilo tupým zíráním na deset minut běžící titulky. Šestý smysl ve mně našel věrného fanouška a já v Šestém smyslu našel člena TOP 10 (Warrior po týdnu mezi mou elitou poletí). Vážení, ten konec! Kam se hrabe vyvrcholení Mlčení jehňátek či Kruhu! Nejlepší závěr = nejlepší pocity. Po konci nelze hledat ty špatné věci (jež byly), ale ani pět chválu (je zcela namístě, avšak nikdy jsem se necítil jako člen stáda). Závěr: Díky Ti Bruci! 95% Výdělek celosvětově k 23.9.2012: $672,806,292..........55. nejvýdělečnější film historie ()

wafc

Pustit si tohle v jednu ránu byl jeden z mých absolutně nejvylízanějších nápadů, co jsem kdy dostal. Ten toxický odpad, co ze mě při lekačkách vypadl, by rozežral i mramorovou desku kdejakého nebože. Mam ale opačný problém. Občas nevidím něco, co bych vidět měl. Třeba lidi na přechodu, fronty, účty, zákazy, doporučený dávky rohypnolu,.. Nicméně mimo to, že mi občas ruka létala sama před oči a bránila mi ve výhledu, tak to bylo hodně silný. Maley Joel je jak ze sna a Bruce mam rád, už jen proto že vypadá jak frajer i s půlmetrovym čelem. ()

LeoH

Člověk by řekl, že napodruhé už to bude o ničem, a ono právě naopak – nejenomže jednotlivé situace vyznívají jinak, ale hlavně vystoupí do popředí jiná témata a jiné emoce okolo lidské samoty a vzájemnosti. Nevím, jestli v tuhle chvíli nenadhodnocuju, ale normálně mě to po těch letech rozložilo (čti: korekce po třetím zhlédnutí není vyloučena – stejně to musím co nejdřív pustit potomkům, než jim někdo vykecá pointu). ()

Motinski

V začiatkoch kariery natočiť jeden z najoriginálnejších hororov vôbec sa nestáva často. Šiesty Zmysel obsahuje minimum lakačiek a predsa dokáže neuveriteľne vystrašiť, udržať v napätí a neistote s atmosférou ktorá sa dá krájať. Osment predvádza jeden z najlepších detských výkonov všetkých čias a koniec asi kazdeho odrovná. Scenár je celkovo jeden z najkvalitnejších v žánri a je hanba že si neodnesol Oskara. Atmosferická lahôdka v ktorej Shyamalan predstavil rukopis aký si udržal aj do ďalších filmoch a musím povedať, takéto silné zimomriavky som mal asi len pri Tí druhí a záverečnej scéne Psycha. ()

tatanapope

Moc povedený film o psychologovi, co léči poruchy malých dětí. Dostane se k malému chlapci, který se setkává s mrtvými dušemi a snaží se mu pomoct. Dobrá zápletka i děj, film napínavý a výborná pointa jako perla nakonec. Viděno v rámci !!! Horor Challenge Tour !!! 2016 /leden - únor ()

David.Darco

Toto je presne ten typ filmu aké milujem. Presne ako som mal dojmy z Shutter Island (videl som ho skôr ako 6th sense) tak mám dojmy z tohoto filmu. Celý film kvalitne vystavaná atmosféra, výkon postáv, kamera, hudba, všetko na profesionálnej úrovni. No v momente kedy sa všetko otočí, kedy posledné minúty zmenia váš pohľad na celý film a všetko krásne do seba zapadne, máte chuť tomuto skvostu udeliť 6*. Pre mňa jednoznačne jeden z top5 hororových (alebo teda psycho) filmov, dokonca možno aj najlepší. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku