Karel Steklý se ochotně přizpůsobil normalizačním požadavkům a v první půli 70. let mimo jiné vytvořil "satiru" na dění v roce 1968. Zvolil nadsázku, když do centra dění postavil mluvícího hrocha (z jehož břicha se ovšem ozývá spolknutý člověk), kterého se snaží ke svým mocenským zájmům zneužít proradní politici. Veselí tu nalezneme málo, zato převažuje nebývalá trapnost. (oficiální text distributora)

Rattlehead

Z knihy "Český biják" Pavla Taussiga : "Na fantastickou burlesku, jak byl Hroch uváděn na plakátech, přišlo do kin 223 659 diváků, to znamená, že nátlaku povinné docházky odolali i množí členové komunistické strany." Dále se zde píše, že skok ministra Borovce na koupališti po hlavě do vody je vědomý odkaz na plavce Alexandra Dubčeka, jehož fotografii při skoku otiskl tehdy na obálce Mladý svět. A konečně : "Je vrcholem trapnosti a bezostyšnosti, že režisér Steklý poplival i jinou událost, kterou především starší lidé tehdy v roce 1968 velice emotivně prožívali a velice aktivně se jí zúčastnili, a to byla sbírka na zlatý poklad. Ve filmu lidé sbírají zlato, aby mohl dostat hroch umělý chrup..." ()

Maras.L odpad!

Pravděpodobně nejhorší český film, co jsem zatím ve svém životě viděl (mám na mysli, co jsem viděl až do konce:-). ()

Travinho odpad!

Jediná výhoda tohoto filmu oproti dalšímk stovkám propagandistickým komunistickým filmům, je, že je zde propagandy až tolik, že je to mnohdy na hraně parodie a komedie... ()

offlineman

Hroch je sympatické zvíře, zaslouží si 5 *, už jen za tu otřesnou manipulaci s ním!!!! S filmem už to tak slavný není, vadí mi tam především ten nepředabovaný Slovák v hlavní roli!!!! Škoda, že režisér mající na svém kontě Švejka, natočí toto. Když už chtěl něco takovýho, mohl ten film být o něčem jiném, ne o zneužívání hrocha! ()

Olafson

Film, který se sám v současné době honosí tím, jak je pitomý, resp. nálepkou extrémní agitační zhovadilosti. Objektivními měřítky bráno ten film skutečně strašný i je, ale zdá se mi prostě svým způsobem surrealisticky a zjevně nechtěně zábavný, navíc mám rád předlohu, kterou se autoři inspirovali (i když v Dostojevského povídce žil onen člověk v krokodýlovi). Herecký "koncert" Zdeny Hadrbolcové je prostě na doživotní chůzi kanálem. ()

Pitryx odpad!

Jojo, komedie, spíše k smutku. Jel jsem to ne vícekrát, protože jsem se silně nudil. Nedívat, a rovnou zahodit. Do toho ještě to krákorání písniček… ()

infernet odpad!

Nejsem odborník a proto se nebudu snažit komentovat střih, světla, ozvučení, herecké výkony, režii, prostě film po stránce technické, ale jako běžný divák musím prostě jen konstatovat, že dokoukat tuhle k smrti nudnou zrůdnost byl výkon, kterým se budu ještě dlouho chlubit! Jediné, co mě donutilo to vidět až do konce, byla ve své době velmi hezká Helga Čočková v plavkách. ()

bart-leby odpad!

Zdeněk Hořínek, kdysi napsal, že trapno může být za určitých okolností estetická kategorie. A proto jednotka filmové trapnosti = jeden steklý hroch. ()

honzic

Komedie poplatná době a zadání, nápad s hrochem by byl fajn, ale je to prostě postavené na hlavu. Zachraňují to jen některé hlášky a herci. Hodnocení: 30 % ()

Destry odpad!

Nejpitomější film, který jsem kdy viděl. Skoro se mi chce říct se Zemanem, že reklamy na prací prášky jsou proti tomuto dílu zázrakem geniality. Před použitím nelze opravdu než jen varovat. ()

Hakuna Matata odpad!

Naprostá blbost! Čím bych začal? Zkusím to vzít popořadě, protože jako celku se tomu ani nedá říkat film! Výkony raději nehodnotím, protože podobnou blbost jsem ještě neviděl, to mám parodie rád. Hudba: Nejlepší je, když žádná není. Vezměte nějakou vážnou hudbu a když zlý, pletichářský a zkorumpovaný politik z hrozivým obočím plave, pusťte tam zvuky.. já to nenapíšu, z nějaké grotesky. Děláte si srandu?! Děj neexistuje, všechny postavy jsou naprosto hloupé a předvídatelné, pokusy o vtip.. z lítostí oznamuji, že bych se potrhal smíchy u Kameňáku, i když ty vtipy znám natřikrát.. Lepší je Děsnej Biják, lepší je Disaster Movie! Nuda, šeď.. k čemu to mělo lidi "poučit či zblbnout" nevím, ale už nikdy nechci vidět ani toho blbě udělaný Hrocha.. (nebo scény z žaludku!) Absolutní nula. ()

Salvator

Nejvyšší hodnocení nepřísluší kvalitě filmu, ale schopnosti natočit patrně nejabsurdnější film socialistické kinematografie. ()

nanamarak1

Abych uvedl jeden místní dialog: Jasně a jadrně řečeno. Hlídat masy, neplést se do politiky, a propláchnout žaludek. I politicky. Pane Steklý, chce se mi zvracet. Už úvodní ultra debilní scéna ze znuděným Skopečkem a nafetovaným Větrovcem dává leccos tušit. Hudba je totálně trapná, Lír vypadá jak Babiš s knírkem a mluví jak debil. Hlinomaz je totálně strašnej a Holý vypadá, že hodí šavli. Ostatní herci přehrávaj nebo jsou znudění či pro jistotu nehrají vůbec. PS: Vzhledem k tomu, že zemřel představitel jedné z hlavních rolí Svatopluk Matyáš, uděluju filmu 5% jako soustrast rodině. ()

MonarC

Nejhorsi cesky film?! To urcite ne... film samozrejme neni dobry ale nejhorsi nee. Obcas zazni nejaka vtipna hlaska, ale situacniho humoru je zde opravdu poskromnu. Z dnesniho nezaujateho pohledu naprosto neskodna volovina (tzn. blazniva komedie) s radou chyb (zvuk, kamera, strih) atd. ()

squire odpad!

Pět hvězdiček - čtyři hvězdičky - tři hvězdičky - dvě hvězdičky - jedna hvězdička - odpad - hroch ! ()