Mladá Charlotta Collierová se rozhodne odejít z kláštera, přestože ji matka varuje před chudými poměry, v nichž budou muset žít. Využijí pozvání paní Pinaudové, manželky okresního soudce, a zúčastní se dobročinného plesu. Navzdory výsměchu, kterým soudcova dcera Margot častuje chudobu Charlotty a její matky, se dívka seznámí s pohledným a sympatickým hrabětem Raoulem de Mornay, který se právě vrátil z dlouhé cesty. Matka ji po plese varuje, že si sice má hledat ženicha, ale také si dát pozor, protože šlechtici se s dcerami měšťanů nežení. Navzdory jejím slovům však vzápětí hrabě požádá Charlottu o ruku. Krátce po svatbě se na zámku, postaveném na vysokém útesu nad mořem, objeví Raoulův nevlastní bratr Filip, který Charlottu varuje, aby odešla, chce-li zůstat naživu. Pod útesem je nalezeno tělo vesnické dívky a podle očitého svědka, který záhy zemřel, šlo o vraždu. (TV Nova)

Hvezda1 odpad!

Dnes jsem měla to (ne)štěstí shlédnout tento film a bylo to ještě horší, než jsem čekala, a to jsem od toho nečekala vůbec nic. Strašně zdlouhavé, příšerný herecký projev Pomejeho, dokonce i Blažek předvedl nedůvěryhodný výkon, a to ho považuji za dobrého herce. A ani Kuklová to nezachránila tím, jak dobře tam vypadala. Nedoporučuji to shlédnout, i když budete mít extre dlouhou chvíli. ()

Kikana

Kupodivu se mi film celkem líbil. Natočit to dnes v Hollywoodu tak je to trhák - nádherná hlavní hrdinka mezi dvěma bratry, potenciál tam je. Kostýmy super, hudba fajn i ta scenérie měla něco do sebe.  Scnénář teda nechám bez komentáře, ten už komentovali jiní. Obsazení jak z Pekla štěstí, kde mi teda Kuklová už tolik nesedla, ale proč ne. Neříkám, že je to nějaký trhák ale dá se to. Jsou horší paskvily. 2,5 hvězdy ()

mad.dog

Zpětně hodnoceno, není to tak špatný. Vizual a hudba jsou výborný. Krampol, Blažek, Vašut a Míša Kuklová jsou opravdu dobří. Pomeje je bohužel opravdu prkenný a scénář hloupoučký. Jako zábava na vypnutí hlavy během dlouhých zimních večerů to jde bez problémů. ()

PhoenixTears

Nechápu to hodnocení, za mně je to hodně vydařený film, který se mi moc líbí. Je málo tak dobrých filmů, které se zde natočily. Já hodnotím pěti hvězdami, a názor ostatních mne vůbec, ale vůbec nezajímá. No a co že je to jednoduché a takové jednotvárné, ale Pomeje je skvělý a Kuklová je krásná a hraje výborně. Kdo je opačného názoru, tak s tím bude muset žít. Za mne je to parádní film, s hereckými hvězdami....  Naďa Konvalinková, Květa Fialová, Josef Vinklář, Marek Vašut, Jan Přeučil, Jiří Krampol, Otakar Brousek st., Emília Vášáryová, Stanislav Fišer, Alena Vránová a další. ()

angelle

Pěkný romantický historický příběh. Nenazvala bych ho odpadnem ani oscarovým filmem. Ale nechápu, jak si mohl pán Pomeje myslet, že mu přinese tolik peněz a slávy. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje