Mladá Charlotta Collierová se rozhodne odejít z kláštera, přestože ji matka varuje před chudými poměry, v nichž budou muset žít. Využijí pozvání paní Pinaudové, manželky okresního soudce, a zúčastní se dobročinného plesu. Navzdory výsměchu, kterým soudcova dcera Margot častuje chudobu Charlotty a její matky, se dívka seznámí s pohledným a sympatickým hrabětem Raoulem de Mornay, který se právě vrátil z dlouhé cesty. Matka ji po plese varuje, že si sice má hledat ženicha, ale také si dát pozor, protože šlechtici se s dcerami měšťanů nežení. Navzdory jejím slovům však vzápětí hrabě požádá Charlottu o ruku. Krátce po svatbě se na zámku, postaveném na vysokém útesu nad mořem, objeví Raoulův nevlastní bratr Filip, který Charlottu varuje, aby odešla, chce-li zůstat naživu. Pod útesem je nalezeno tělo vesnické dívky a podle očitého svědka, který záhy zemřel, šlo o vraždu. (TV Nova)

pseudo

Nevím, co všichni maj. Tohle je kostýmní historický velkofilm, který si na nic nehraje, a je v tom dokonalý. Každý záběr je jako obraz, trocha klišé, trocha do očí bijících symbolů, aby to celý došlo i unavený hausfrau, ale vcelku strhující podívaná, hotová symfonie. Navíc takhle v Česku nikdo netočí - což ostatně bude asi jádro pudla. Když se někdo odváží vybočit z laskavého humoru Pelíšků a Koljy, hned je to odpad. Jednu hvězdičku ztrácí film za to, že je opravdu příliš dlouhý a že herci nehrajou, ale plní archetypy, snad s vyjímkou Blažka. ()

Cubah

Jedna hvězdička za výpravu, druhá za Míšu Kuklovou, které to docela sluší, přestože hrála dost toporně a žádnou z těch emocí jsem ji příliš nevěřil. Za ty finanční problémy to asi fakt nestálo... ()

saaaky

Přesně jak už řekli kolegové, velmi dobrá kamera a zvuk, přehlušená až trapnými scénami, nepřesvědčivými výkony pánů Pomejeho a Blažka završeného paní Kuklovou. Z celého filmu mi tak zůstal snad jen příběh, coby jinak - bez filmu - poměrně zajímavé téma a už zmiňovaná kamera a zvuk. Toť vše. ()

rozum i cit

Opět-knihu jsem nečetla, tudíž nemohu srovnávat. I mně občas vadí neustále stejná herecká sestava, ačkoli na druhou stranu při natáčení to musí být výhoda. Nicméně tento film byl příjemným osvěžením a je určitě jednou z nejlepších věcí od pana Trošky. Navíc natáčet podobný typ filmu je jistě dost náročné a v dnešní době i riskantní, a tudíž klobouk dolů za to, že měl odvahu ukrojit si tak velké sousto. Kdo nemá rád červenou knihovnu, ať se nedívá, aby pak nemusel, chudák, kritizovat. A mimochodem tolik opěvované americké filmy jsou většinou takový nesmysl, že se zpravidla nedají ani dokoukat. Toto byla alespoň snaha o jiný žánr, než je u nás běžné a mě potěšila. Renče, Viewegha a jiných ,, intelektuálních snímků pro filmové fajnšmejkry" už mám plné zuby. ()

chem.blackie

Jedna hvězdička za tu výpravu. A to je asi tak všechno. Kdyby roli Pomejeho hrál někdo, kdo skutečně hraje, možná by ty hvězdy byly dvě. ()

Sirion odpad!

Neskutečně tupý a hloupý film, na který jsme byli kdysi nahnáni v rámci školy silou. Výsledkem bylo, že jsme do kina poté rok a půl nešli za trest... ()

desnik

Jen protože několik prvních hodnotitelů dalo jednu až dvě hvězdičky nehodlám tenhle film stádovitě odepsat. Myslím, že si tenhle film zaslouží mnohem lepší kritiku. Kamera i režie na české poměry nejsou vůbec špatné a předvídatelnost děje sedí, šli jsme se podívat na romantické drama, co jiného čekat? Konečně přišel nový nápad a námět do českého světa filmů! Do roku 2001 zde nic nového nebylo....Fany, Knoflíkáři, Sekal, Návrat idiota, Kolja, Pelíšky....samé výborné filmy, ale svým způsobem pořád na jedno brdo. Na to jsme experti, pořád jen filmy s podobnou tematikou. Tohle bylo něco nového. Na rok 2001 nadčasové, naš národ na to nebyl přepravený....proto byl film tak prodělečný (mimo to, že se pár milionů někam zakutálelo). Kdyby ten film přišel v této době, troufám si říct, že jen ze zvědavosti z obrovské reklamy, která by na něj byla, by do kin přišlo MNOHEM víc lidí. A kdyby ho režíroval i někdo jiný, tak by i tady měl víc procent, ostatně to asi i teď, protože většina uživatelů Trošku velmi sráží. Jeho umění patří a bude patřit dlouho mezi špičku české kinematografie! Osobně ho považuji za velmi povedený, komplexní a rád si ho pustím i dneska!!! ()

Alchemilla

Jediné, co mne na filmu zaujalo, byly kostýmy, kamera a hudba. Naprosto stupidní, předvídatelný scénář, který hravě strčí do kapsy jakoukoli Harlequinku, příšerný Pomeje snažící se býti drsně seksí, nefungující chemie mezi hlavními představiteli, totální absence napětí ... Všechno je to takové malé, české. Zkrátka a dobře tak by romantický velkofilm rozhodně vypadat neměl. ()

Eisenmann

Filmová historická telenovela. Tohle veledílo je umělé až to bolí. Je to krásný příklad toho, jak se peníze splachují do záchodu. No, jak se říká - každý svého štěstí strůjce - to vlastně platí jak pro ty, kdo film natočili tak i pro ty, kdo hodlají zahodit 118 minut života. Já jsem to bohužel udělal. ()

michalkop

Pamatuji si, jak jsem byl jednoho večera přinucen shlédnout tento jedinečný skvost spolu s rodinou. Vůbec jsem netušil o co go. Netuším ani teď. Zjišťovat to tím, že si to teď sadomasochisticky znovu pustím, nebudu. ()

iwee23

Kuklová a Pomeje jsou špatní herci a Troška špatný režisér. Když se k tomu připojí ještě hloupý scénář, nemůže snímek zachránit vůbec nic, ani pěkné kostýmy či celkově zdařilá vizuální stránka filmu. ()

Lucka07

Když si odmyslím Jiřího Pomeje a Marka Vašuta, tak to nebylo zas tak špatné. Bohužel Jiří kazil dojem z každé scény, na které se objevil. Jeho rádoby drsňácký hlas zněl naprosto nepřirozeně; rozhalenka a vůbec celá "chlapácká postava" mi vůbec nepřišla přitažlivá, ať se snažil, jak se snažil. Kdyby obsadili do jeho role někoho jiného, možná by tolik neprodělali. Vašutova pompéznost mi zde také neseděla, přestože jej jako herce mám jinak ráda. ()

marien1039

Nevím, ten film mi rozhodně nepřipadá tak strašný, aby to byl takový propadák. Jasně, Oscara asi nevyhraje, nicméně je jen v naší zemi stovky daleko horších kekelů než toto. Myslím, že v dnešní době, médii zblbí lidé už neumí rozeznat, zda je něco skvělé nebo o tom jen slyšeli, že je to skvělé. Totéž je to u podobných "propadáků" jako tento, lidi ho ani pořádně neviděli a hodnotí to "odpadem". Tím ten film neobhajuji, jen bych na to řekla toto: Rozhodně je to Troškův nejlepší počin, bohužel je docela ostuda, že jeho nejméně hrozný film je zrovna tahle nic moc romanticko-psychologická blbost. ()

jeany23

Tedy to je kýč jak bič, to je pravda. Herecké výkony jsou afektované, přesto mě obsazení nijak zvlášť neirituje, i když podle knihy má být Charlotta 19letá modrooká blondýna a Filip taky modrooký. Tímto ale končím s kritikou, protože přes všechno je toto jeden z mála českých filmů, na které se můžu dívat pořád dokola, prostě na něm něco je. Na mnohé "umělečtější" filmy si už ani nevzpomenu, ale tento mě neomrzí. Hudba skvělá, kostýmy a výprava super. V rámci žánru tedy vlastně vše jak má být, natočit to v USA tak tu budou všichni slintat. Jóó, třeba Pitt vs. Depp, no přímo je tam vidím :-)) . Nu a jelikož nepatřím k těm, kteří automaticky dávají všemu od Trošky odpad, a už jen proto, že spousta slátanin tu má mnohem větší hodnocení, tak je pět hvězd jasných. ()

DK197

Tenhle film mám ráda. Stejně jako výkony hlavní trojice. Troška podle mě není tak špatný režisér, jak se z něho někteří snaží dělat, i když to není žádný režisérní superhrdina. Sice se na Andělskou tvář nedá koukat noc často pro jednoduchý scénář, ale jinak... sem tam... proč ne? ()

demovka

Znovu jsem film zhlédla a přehodnotila jsem jeho klady a zápory. JE to romantické drama pro ženy a hlavně starší dámy. Dva hraběcí synové, každý úplně jiný, spolu vedou válku nervů. Kdo zvítězí, získává ženu a zdědí dané sídlo. Raoul se profiluje do společnosti jako milý a příjemný chlapík. Filipovi je na oko vše jedno, profiluje se jako hrubián, co nemám pět pohromadě. Má pověst násilníka, ale v pravou chvíli zasahuje. Zachraňuje chudou, ale krásnou Charlottu. Ta se stává důležitou hráčkou ve sporu bratrů. Charlottu miluje Filip, ale bere si ji za ženu dobře vypadající Raoul. Po svatbě je Charlotta od Filipa opomíjená a celý spor obou bratrů se vyhrocuje. Jsou napadáni a zabíjeni lidé a nakonec je ohrožena i samotná Charlotta. Dojde k požáru i k soudní při. Kdo vyhraje? Žádné plkání a hlavně zbytečné patetické rozhovory a scény jsem nezaznamenala. Záběry p Kuklové mi přišly vhodné a pěkné. Vše mělo správnou atmosféru, bludiště na hradě, moře, vítr, kontrast bílých a černých šatů, vše se mi líbilo. Do toho mi výrazně ladila i dramatická muzika. Bez ní by film nebyl drama. Tak proč to propadlo? Má odpověď zní: červenou knihovnu také nečteme všechny. Já čtenářka ženských románů nejsem, ale filmu říkám ano. Pro dámy v letech jako stvořené. Jen ta postelová scéna se nepovedla. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje