Mladá Charlotta Collierová se rozhodne odejít z kláštera, přestože ji matka varuje před chudými poměry, v nichž budou muset žít. Využijí pozvání paní Pinaudové, manželky okresního soudce, a zúčastní se dobročinného plesu. Navzdory výsměchu, kterým soudcova dcera Margot častuje chudobu Charlotty a její matky, se dívka seznámí s pohledným a sympatickým hrabětem Raoulem de Mornay, který se právě vrátil z dlouhé cesty. Matka ji po plese varuje, že si sice má hledat ženicha, ale také si dát pozor, protože šlechtici se s dcerami měšťanů nežení. Navzdory jejím slovům však vzápětí hrabě požádá Charlottu o ruku. Krátce po svatbě se na zámku, postaveném na vysokém útesu nad mořem, objeví Raoulův nevlastní bratr Filip, který Charlottu varuje, aby odešla, chce-li zůstat naživu. Pod útesem je nalezeno tělo vesnické dívky a podle očitého svědka, který záhy zemřel, šlo o vraždu. (TV Nova)

RonaMidu

bahno házet nebudu,ani vychvalovat,to obstarali jiní,jistě jsem ale viděla lepší,určitě i horší kusy... líbily se mi kostýmy a za to dát bod musím :-) ()

Zdeňka

Michalku Kuklovou považuji za jednu z nejhorších českých hereček vůbec. Pomeje hrát neumí, nevím jak jej může někdo nazývat hercem. A Blažek je sympaťák, proto mu tahle role prostě nesedla, mám jej prostě raději jako blbce, který k rozumu díky Libušce Šafránkové přišel:-) ()

Elisebah

Pro mě byla Andělská tvář moc pěkný film. Trošku jako režiséra mám ráda a byla jsem na tento film zvědavá a Troška nezklamal. Pěkně natočeno, moc pěkná hudba i kamera. ()

ganz

Bože co tam dělal Pomeje? Když sem se na něj koukal, připomínal mi přerostlé retardované dítě. Nuda, nuda, nuda, 2* za... no ani nevim. ()

Siri69

Nemůžu si pomoct,ale mě se tento film docela líbil !!! Ano... Příbeh je předvídatelný,chvílema nezajímavý a celý film je někdy zbytečně natahovaný,nemusím Kuklovou,Blažka,Pomejeho a nemám rád Krampola,ale v tomto filmu mi nic z toho ani moc nevadilo... Jako drama na jedno shlédnutí je to dobré,ale po druhé už bych to pouštět nedoporučoval. (mě osobně to teda na podruhé už moc nebavilo)... Přesto za první dojem dávám 3* ()

Kaja

Docela hloupý příběh milostné trojice, kde se opět objevila Kuklová a s ní Morávková, přesto kamera byla úžasná. ()

Vercinix

Nemohu si pomoci, ale z nějakého záhadného důvodu se mi tento snímek prostě líbí! Kdekoli jsem pronesl byť jen název tohoto filmu, tak jsem slyšel ODPAD ODPAD ODPAD! Trošku nesnáším ( a to z duše) a považuji ho za plznitele mého milovaného českého filmu! Ale co naplat!? Když se mi líbí, tak se mi líbí a nemohu tudíž dát špatné hodnocení jen proto, že bych měl držet basu s ostatními uživateli! PS: možná se mi líbí kvůli Blažkovi, jelikož on mi je stejně záhadně sympatický jako tento film! ()

spikey1 odpad!

nové tisíciletí přineslo svěží vánek do produkční společnosti Nova, s tím vánkem se vkradl i starej smrádek ve formě páně Trošky a zástupu jeho odepsaných nikdy nezažehnutých hvězd. ()

fiLLthe3DD

I navzdory plytkému a absurdně naivnímu ději mám tento snímek velice rád. Po vizuální stránce zde není co vytknout - film má dobrou kameru, zásluhou čehož skvěle vyniká velkolepá výprava, hezké lokace nebo krásné kostýmy. Dále Andělská tvář disponuje úchvatnou hudbou. Kladně bych ohodnotil také herecké výkony - pro Kuklovou mám jako pro herečku slabost a to, že nehraje zrovna na Oscara mi nevadí (rozhodně není takové poleno jako afektovaná Morávková), dále Filip Blažek (jeho hlas byl nesmírně uklidňující a příjemný) nebo Vašut v roli právníka. Kupodivu mi ani nijak extra nevadil Jirka Pomeje, i když bych uvítal, kdyby jeho role připadla Blažkovi, a ten by ztvárnil dvojroli, jak se původně plánovalo. No, nevadí. ()

Rousse

Tak musíme uznat, že oproti jiným hrůzám Trošky, je tohle o stupeň lepší... ne - stupeň je moc: stupínek. Snaha byla a to se cení - 2 hvězdy za výpravu a kostýmy - jo a celkem ucházející trailer - ten "film" strčí hravě do kapsy:-) ()

made1

Filip Blažek konečně v roli opačné než sladce pohádkové. Stojí ovšem za to, poslechnout si v klidu i samotný soundtrack, úžasná práce Petra Maláska. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje