Mladá Charlotta Collierová se rozhodne odejít z kláštera, přestože ji matka varuje před chudými poměry, v nichž budou muset žít. Využijí pozvání paní Pinaudové, manželky okresního soudce, a zúčastní se dobročinného plesu. Navzdory výsměchu, kterým soudcova dcera Margot častuje chudobu Charlotty a její matky, se dívka seznámí s pohledným a sympatickým hrabětem Raoulem de Mornay, který se právě vrátil z dlouhé cesty. Matka ji po plese varuje, že si sice má hledat ženicha, ale také si dát pozor, protože šlechtici se s dcerami měšťanů nežení. Navzdory jejím slovům však vzápětí hrabě požádá Charlottu o ruku. Krátce po svatbě se na zámku, postaveném na vysokém útesu nad mořem, objeví Raoulův nevlastní bratr Filip, který Charlottu varuje, aby odešla, chce-li zůstat naživu. Pod útesem je nalezeno tělo vesnické dívky a podle očitého svědka, který záhy zemřel, šlo o vraždu. (TV Nova)

monteloup

Skvely film. Troska je kreativni. Nechapu tu spatnou kritiku. Nebyt ceskych hercu uvazuji jestli to neni zahranicni film. Opravdu cele deni ma smysl a hlavne to misto, skvela volba. More?? no proc ne!!! ()

Nefarie

Ako v dnesnej dobe kapitalizmu ohodnotit pokus o historicky film? Bez urazky a nie doslovne samozrejme :) je tu jednoducha bilancia - namet – 20 €, spracovanie a kostymy – 10 € , obsadenie a herecke vykony – 1.50 € , mat dovod smiat sa na zadrhnutom Jirka de Peryac Pomeje, obdivovat jeho mega hrudnik spolu s vejucimi vlasmi pri dialogoch na plazi a skale, kde prekonaval gravitaciu..:D – na nezaplatenie!! ..Inak na vsetko ostatne je tu Mastercard. :) ()

Ravel odpad!

WTF? Na takové sračce chtěl Pomeje něco vydělat? Krampol mi přišel, že si z toho dělal prdel. Koukal jsem jen ze zvědavosti. ()

pelegryna odpad!

Velmi trapné, až nestoudně a hloupě prvoplánové. Pomeje v celý černém celý film.... Až na to, že tohle nebyla trefa do černého. ()

coolglitterk

Nejvíc mě rozesmálo, když tam Pomeje běhal s odhalenou hrudí jak Yetti a myslel si při tom, jak je proklatě sexy. Ale jinak ten scénář nestál za nic. Kostýmy a kamera pěkné, scénář už tolik ne. ()

nicky.2000

Já tento film nevidím zase jako takový propadák. Musím uznat, že se mi líbil, snesl by snad jen trochu prudší spád v některých částech. ()

kyzi

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mě nevím proč oslovil. Byl mi sympatický už v pubertě tak mu to asi zůstane. Tím nechci říct, že je to podařený dobře natočený film, spíš naopak, ale pro mě je to nejspíš taková srdeční záležitost. Asi proto tolik hvězdiček. Tak se na mě znalci nezlobte:-p ()

swater137

Cože 35% ???? Kamera J.Brabec a optika z Tmavomodrého světa a Hvězdných válek. Při filmování ukradeno a přes Škoda optik bazar nalezeno. Zcela nové kostýmy od Saši Kisse. Bezchybný skript a hlavně preciznost Zdeňka Trošky Vám nesmí uniknout i přes Pomejeho, Kuklovou, Krampola, Blažka. Dana Morávková, Ruda Kubík, pan Fišer hrají moc hezky a hudba od Petra Maláska je prostě skvělá. Proto dávám 4. Lokace, výprava i zvuk taková dobovka se u nás nenatočí. Rozpočet 40mil. Natáčelo se i na Kanárském ostrově Fuerte Ventura ()

mzop

Čtyři hvězdičky, i když neúplné - hlavně za skvělou hudbu, scény a na české poměry originální námět i scénář. Nevím proč, ale na tomhle filmu ujíždím. A mimochodem - Filip Blažek je famózní herec. ()

klara.posp

Film pohřbilo herecké obsazení. Uječená Kuklová a Pomeje jako osudový muž, to i přes úžasnou výpravu, kameru a hudbu prostě nějak nefunguje. ()

Boboch

Poslední dobou přemýšlím jestli se nehodnotí Vámi tolik neoblíbený Troška ,trošku nespravedlivě.Nechápu ty nízká hodnocení .Film samotný není žádným klenotem české kinematografie ,ale odpad ??Celkem dobré téma,dobrá kamera i výprava.Všechno napůl ,tak za tři :-) A to ,že Míša Kuklů neumí hrát víme přece všichni... ()

bloks

Vyzera to, ako keby to ani nebol cesky film. Kamera, hudba a vyprava na urovni. Aj ten pribeh sa da. Hral tam sice Pomeje, ale vobec nevadil. ()

OrianaAddams

Na neúspěchu tohoto filmu je vidět typická zkostnatělost průměrného českého diváka který se nedokáže přenést přes zábavný, přesto však kulturní odpad "Kameňáků" a "Slunce seno..." a zapomíná že i Češi jsou schopni natočit příběh který se předešlému vůbec nepodobá. Herecké výkony jsou sice místy poněkud přehnané a celý film měl skončit měl skončit zhruba o půl hodiny dříve aby diváka nepřehltil dějem, ale celkový dojem je velmi dobrý. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje