Mimořádný úspěch pohádky Princezna ze mlejna tvůrce přímo vybízel k pokračování. A tak se zrodila další pohádka – a neméně půvabná. Čeká vás opět spousta pěkných písniček (O tureckým kraji či Vím jedno údolí), rovněž se znovu setkáte v krásné české krajině i s dobráckými strašidly. První díl skončil svatbou a už se zdálo, že po narození malé Terinky se v pohádkovém mlejně zabydlí štěstí natrvalo. To se však ani trochu nelíbí knížepánovi (O. Ševčík), který si na půvabnou Elišku (A. Černá) nepřestal myslet. Se svým oddaným sluhou Žánem (L. Županič) vymyslí lest a Jindřicha (R. Valenta) pošle na vojnu proti Turkovi. Zámecký pán se ale naivně domnívá, že tím má do mlejna cestičku otevřenou a u Elišky vyhráno. Jenže ve mlejně, jak známo, bydlí šikovná a veselá strašidla – čertík (Y. Blanarovičová) s vodníkem (J. Zindulka) – a ti určitě Elišce pomohou… (Česká televize)

Stupet

Jedna z nejkrásnějších českých pohádek. A také jasný důkaz toho, že pokračováním úspěšných snímků padá kvalita. I Princezna ze mlejna 1. je moc hezká, ale dvojka je mnohem lepší. Ostatně režisér Troška má většinu filmu krásných. Ať se jedná o Kameňáky, Babovřesky, Slunce seno, Andelskou tvář... Jediné, co je od něj nedívatelná slátanina, je Bota jménem Melichar a Jasněnka se ševcem. ()

soukyd33

Pokračování dnes už klasické pohádky, která se přidala mezi klenoty českých filmů. A to pohádka Princezna ze mlejna. Druhý díl je o poznání slabší, ale přesto koukatelný. Jen děti mají asi trošku dojem, že už nekoukají na pohádku pro děti. O humorné scény ale nepřijdete ani zde. 😀 Opět je zde plno kouzel a krásná Eliška. Poznámka: Turkové vzali kouzlo celé pohádce. Tady Troška přestřelil. 👎 Poznámka: Monice zde role čarodějnice opravdu sedla. Jen je vtipné, že taková krásná žena jako je Monika, hraje takové strašidlo. 😀 Iveta jako čertík opět legendou. Hlášky: Ale drahá přísolkyně. 😀 Vem si to svý zelí, a má úcta. 😀 Žán, mě uletěly vlasy. 😂 Hvězdiček 3 ()

Nick321

Pokračování Princezny ze mlejna bylo stejně zdařilé jako jednička. Knížepán, který chce Elišku za každou cenu, si nechá od zlomyslného rádce poradit, aby Jindřicha odeslal na vojnu do dalekých krajů a aby tak měl cestu k Elišce volnou. I když to, co s Jeanem vymysleli, bylo dost zlomyslné, udělat z Elišky vdovu, právě tito dva antagonisté se zdají jako největšími baviči celé pohádky, především knížepán se svým zženštilým aristokratickým chováním, že je ze všeho konsternovaný jak malé dítě. Jako pozitiva oceňuji obsazení jednotlivých postav, prostředí, zajímavá historická etapa, dobře nazvučený film, kostýmy vynikající. Negativa- chápu, co lidem na této pohádce vadí... ta uřvanost některých postav. Režisérovo právo veta je nezadatelné, ale podle mne to místy nebylo nutné. Co se Turků týče, dle kostýmů jiných postav bych to tipoval tak na 18.století (i když je to jen pohádka) a Turci zde vypadají spíš jako kočovní Berbeři, používající luk a šípy. Hláška "Já jsem malej ale šikovnej" už je docela otřepaná jak čertův ocas. No ale závěrem- konec dobrý, všechno dobré. Knížepán s Jeanem byli doživotně pověřeni rolí uklízeček a tedy už nebudou obtěžovat poklidný život obyvatel mlýna. :-) ()

wallenrod

Zajímalo by mě, jak složitá byla práce s promýšlením psychologie postavy čerta alias Blanarovičové. Ten kokot tam celej film piští, takže se na to nedá vůbec dívat. Zkrátka další z nejpohádkovějších pohádek Zdeňka Trošky. Vzkaz pro režiséra Trošku: Pane režisére Troško, odejděte už, prosím, do pohádkového důchodu a přenechte pohádky jiným, lepším režisérům. To české pohádce prospěje nejvíc. ()

amlug

Nevím jestli mám vůbec právo hodnotit, protože jsem neměla sílu dokoukat tuhle matlaninu až do konce. ()

petch

To je jedna z dvojek, která neměla nikdy vzniknout, ubližuje tím jedničce. Do stejné řeky dvakrát nevstoupíš, v nejlepším se má vždycky přestat. ()

MastodontX

ÚÚÚÚÚÚÚ. ÁÁÁÁÁÁÁ. JE TO VON!!!! ÁÁÁÁÁÁ ONA SI MĚ MUSÍ VZÍT!!!!! ÉÉÉÉÉÉÉ ÚÚÚÚÚÚÚ JÁÁÁÁÁ ONAAAAA NÉÉÉÉÉ JAAAAJJJJ SPASTE DUŠIIIIII MILOOOOOST ÁÁÁÁÁÁÁÁ ()

JerryPilsen

Ne tak dobrá jako jednička,Andrea to celé probrečí,ale postačující v rámci žánru.Troškovi by měli zakázat točit něco jiného něž pohádky. ()