Třetí pokračování osudů oblíbených hrdinů v bláznivé letní komedii z jihočeských Hoštic. Blažena konečně „urvala“ Vencu, živočichář Béďa se přiznal k dítěti a oženil se s inženýrkou Gábinou. A tak Evík a Miluna z  hospody zůstaly na ocet. Na jézeďáckém zájezdu do Itálie se zhrzené dívky seznamují s údajnými mafiány - v podání Oldřicha KaiseraMartina Dejdara - a nabídnou jim všechen svůj slovanský šarm a šmrnc za likvidaci svých šťastnějších sokyň. Vymyslí plán, který jako v každé bláznivé komedii přináší množství nečekaných zápletek a komických situací ... (TV Prima)

pipapa

Troška, bravo!!! Rodinná komedie, obsahující krásnou přirozenou nahotu a navíc skvěle komediálně zúročenou, nemá ve světovém kině obdoby a mít nikdy nebude! Na "svobodném" Západě a v USA zcela nepřípustné nebo jen silně cenzurované. Kdo našel u nás po roce 1989 podobnou odvahu a umělecký vkus? - NIKDO! V bývalé východní "totalitě" bylo, co se přirozenosti a vkusu týká, více svobody než na celém Západě dohromady a nejodvážnější byla zejména DEFA v bývalé NDR. Uživatelů-božích hovádek, kteří zde označují Troškovu vysoce uměleckou nahotu za porno, bych se zeptala - "víte vůbec co je to porno?...viděli jste vůbec někdy porno?!" Zatímco porno je jeden velký a zbytečný HNUS a byznys, přirozená nahota je naší součástí, a proto i součástí naší kultury. ....Ultimátními filmovými díly s vysoce uměleckým zobrazováním nahoty/erotiky jsou díla Piera Paola Pasoliniho, ale ten netočil rodinné komedie ani filmy pro mládež! ()

Eluin

Po pádu železné opony se prostě musel Troška nějak vyřádit na zakázaném ovoci. Proto ta erotika a vtip o Leninovi. Jinak samozřejmě nic moc, leč jako odlehčená zábava se to dá shlédnout. ()

Warlukyn

Naprosto dokonalá legrace v podání známých českých herců je nezapomenutelná. Jediné co mi vadí je to, že tuto trilogii dávaji každý půl rok v televizi a díky tomu se to stalo ohranou záležitostí, ale filmu nebudu kvůli tomu ubírat za to si nemůže 5* jasných! ()

Man Seger odpad!

Zopár plkov, dedinských pipíkov, vidláci pri mori a kozy. Trilógia tuposti zavŕšená promenádou nepekných huňatých kundičiek, z ktorých sa vám dnes iba ak tak dvíha žalúdok. ()

kacirek_

Nejhorší díl z celé trilogie, který mohl zůstat nenatočen:-), na předchozí dva ovšem nedám dopustit. Možná to bude i tím, že nemám ráda Dejdara a Kaisra, nebo co já vím. Prostě Škopkovi jsou nejlepší, leč v tomto díle dostali málo prostoru.... ()

CyriC

Troška je křupan a buran. Točí strašné filmy, ale nelze mu upřít, že dokáže dokonale popsat typické české stereotypy. V tomto filmu se zaměřuje na tzv. paštikářství a vykulenost z cizích krajin. Pokud by z filmu zmizely Miluna a Evík, tak by to v klidu mohl být dokumentární film o post-komunistické české vesnici a typických českých buranech na první cestě do ciziny. ()

Adm.Nelson odpad!

Veľmi smutný downgrade výbornej jednotky a dobrej dvojky. Pasáž v Taliansku je desivo nudná, a ani po návrate do Hoštic sa to nejak výrazne nezlepší. 0/10 ()

ElStupido odpad!

Ne tak dobrý jako Pár Facek ale pořád klasa... Musíte uznat že ten medvěd s přiteplenym hlasem Troška má úroveň.. ()

boul

Tak tento díl už ani vzniknout neměl, Troška už to trochu přecoxoval a "Erotika" je nejhorší díl z celé trilogie a cesta do Itálie a zpět už mi nepřišla vtipná a už vůbec né záživná.. nejlepší scénka je když jedou do Německa pro počítač, "das ist aber wenig, ttoo je máálo, málo? To je Echtgold milej zlatej, my nejsme žádní Unterwasermani" :D ()

Pavelpi

Třetí a poslední díl komedie o Hošticích byla také na dobré úrovni.Ať už to byla Italská anabáze,kde přesně vidím české turisty ze všeho vyvalené (mimochodem já byl taky,když jsem tam byl poprvé) a hlavně závěr,kdy všechno nechají a udělají z Hoštic skanzen a družstevníci ještě nad tím jásají (já bych se asi styděl).Ale dohromady to dalo výbornou komedii.Na druhou stranu je dobře,že to byl poslední díl,protože jinak opravdu nevím,co by z toho vylezlo dál.Takhle má člověk celou trilogii jako na dlani a nezapomene se,když projíždí zastavit v Hošticích a pokochat se za plotem zámkem(je nepřístupný) a také ohyzdnými figurami herců v místním družstvu.Bylo mi smutno,když jsem viděl hroby na místním hřbitově,kde už odpočívá mnoho místních herců z trilogie a také můj oblíbený Michal Tučný.Ale návštěva Hoštic stála za to. ()

helloween93

Třetí díl oslavování českého buranství už nenabízí tolik vtipných momentů a je z filmu cítit snahu o porevoluční světovost, což bylo v těch raných porevolučních filmech normalní. 2* ()