Třetí pokračování osudů oblíbených hrdinů v bláznivé letní komedii z jihočeských Hoštic. Blažena konečně „urvala“ Vencu, živočichář Béďa se přiznal k dítěti a oženil se s inženýrkou Gábinou. A tak Evík a Miluna z  hospody zůstaly na ocet. Na jézeďáckém zájezdu do Itálie se zhrzené dívky seznamují s údajnými mafiány - v podání Oldřicha KaiseraMartina Dejdara - a nabídnou jim všechen svůj slovanský šarm a šmrnc za likvidaci svých šťastnějších sokyň. Vymyslí plán, který jako v každé bláznivé komedii přináší množství nečekaných zápletek a komických situací ... (TV Prima)

Yokolobuna

Původně jsem měl míň, ale pak jsem si uvědomil jak pokrytecky jsem hodnotil. Mě se trilogie z Hoštic opravdu líbí a vždy mě pobaví, že to nemá kdovíjaký přesah a je to pitomé? Who cares! ()

Ad4mson

Ačkoliv celou tuhle ujetou trilogii do nás televize cpou kadencí dvě reprízy do měsíce, musím hodnocení posledního dílu změnit a to ze tří rovnou na pět. Proč? Ať už si o Troškovi myslíme cokoliv, krásně tady nastavil zrcadlo typickému čecháčkovství a české malosti a skvěle vyreflektoval tehdejší porevoluční dobu. Itálie byla pomyslný Everest vyspělého světa a mekkou kapitalismu a statisticky nejhloupější národ na světě, Italové, byl pro nás druhou nejlepší věcí po krájeném chlebu. Závěrečná skladba Evropo Evropo od Karla Černocha je krásně nadčasová a má (pro mě) mimořádnou výpovědní hodnotu. Chtě nechtě ten snímek musím označit za v podstatě geniální dílo, které bude ceněné tím více, čím déle bude od roku jeho vzniku. ()

husokachna

Myslím si, že všechny díly směřovaly k epické šulinové scéně na splavu. Aspoň to tak měl Troška Semena od začátku v hlavě, že z toho spát nemohl. ()

Vesecký

Nejslabší z Troškovy trilogie - tři hvězdičky; se satirickou nadsázkou je zde ukázána naše národní povaha s ústředním heslem "Vzhůru do Evropy", Troška jako by prorokoval, kam budou lepší zítřky směřovat; erotické nadšení z poočátku 90. let je dnes už jen úsměvné stejně jako bezradnost nad rozsvíceným monitorem počítače; z celého filmu je cítit scénáristické nedotažení a chvílemi i bezradnost, ani kompars babek z Hoštic už nebyl režijně tak zvládnutý jako v předcházejících dílech. Trapné byly scény dam dojiček ladně se procházejících kravínem s knihou na hlavě a zvláště svlékání na louce mezi stany, stejně jako únos paní profesorky a Škopkové. Neseděla mi ani čeština italských zemědělců. Skvělé výkony Růžičkové, Kopřivy a Vlkové a pár dobrých hlášek tu hvězdičku přece jen přidávají. ()

lardko odpad!

Tak a je to tu. Tohle se už fakt nedalo vydržet. První díl : SLUNCE SENO JAHODY byl podle mě dobrý , druhý díl , SLUNCE SENO A PÁR FACEK taky šel , ale tohle ?? Tento třetí díl SLUNCE SENO EROTIKA byl tak špatný , a tak nudný. U každé scény jsem chtěl buď odejít a nebo se zastřelit. Vim že je to česká klasika , ale já prostě musim dát odpad ! ()

Lilloos

Líbí se mi, že se Troška nebojí udělat z Čechů v cizině debily. O to samé se později pokoušeli i Účastníci zájezdu, ale i ti nakonec skouzli k trapnostem a erotice, ačkoliv z toho vyvázli mnohem lépe. Alespoň, že to trochu zachraňuje doktor Kája. ()

kaze odpad!

Prečo vlastne robili to tretie pokračovanie, mohli to byť dve celkom dobre časti a tak sú z toho dve dobré a jedna totálne blbá :) ()

mh.mail

10% - Další z variací na téma konfrontace malého českého [hloupého] človíčka se západním světem po otevření hranic, aneb "Co bychom neudělali pro turisti". ()

Zeek

Celá trilogie Slunce, seno …. je super. Vždy se směju od začátku filmu do konce, jedna z nejlepších českých komedií plná humoru a vtipných scén, kterou jsem viděl snad 100x a nikdy neomrzí. Akorát by to Nova nemusela dávat 3x do roka. Moje hodnocení: 80% ()

JohnFarst

Troška tu klesol na dno a to trvá až doteraz lebo Kameňáky 1, 2 a 3 ho z neho nevutiahnu. Celé to pripadá ako úplne nezmyselné zlepence niekedy až neskutočne trápnych vtipov, na ktorých sa zasmejete snáď raz za film. Je to shit. ()

Šmoula

Poslední díl se už tak moc nepovedl, ale zase ne že by to byla totální kravina to ne. Ale jen už to nebylo ono, jak se děj přemístíl do Itálie, i když česká nenažranost a chamtivost byla vidět i tam. Jediný, co mi tam nesedělo byl Djedar a Kaiser. Taky Helenka už nedostala tolik prostoru jako v předchozích dílech, trochu to zamrzelo. Člověk se mohl popukat smíchy hlavně v scénách, kde hrál roli "kompjútr". Nápad s nuda pláží byl taky dobrej, ještě, že babky taky neodhodily oblečení :D..... ()

KOZEL84

A proč 5? Protože nejsem pozér. Krystalicky čistá ukázka ovcovství,protože všichni ste to viděli kurva víckrát než jednou a je mi jasné,že ste pokaždé pekelně trpěli!!Tak podle intelektuálů sem asi idiot,ale to je jedno,to je taky vod Y !! Debílci!! ()