Třetí pokračování osudů oblíbených hrdinů v bláznivé letní komedii z jihočeských Hoštic. Blažena konečně „urvala“ Vencu, živočichář Béďa se přiznal k dítěti a oženil se s inženýrkou Gábinou. A tak Evík a Miluna z  hospody zůstaly na ocet. Na jézeďáckém zájezdu do Itálie se zhrzené dívky seznamují s údajnými mafiány - v podání Oldřicha KaiseraMartina Dejdara - a nabídnou jim všechen svůj slovanský šarm a šmrnc za likvidaci svých šťastnějších sokyň. Vymyslí plán, který jako v každé bláznivé komedii přináší množství nečekaných zápletek a komických situací ... (TV Prima)

Cejny

"Velebnosti, du blejt.." "Velebnosti, tak já radši budu spát hubou ke zdi, abych vás ňák netento."..a spousta dalších klasických hlášek. Sice je to místy dosti trapné, ale bavil jsem se u toho. ()

ranp

Ještě celkem snesitelný film s několika velmi dobrýma hláškama. "Předsedo, já ty Taliány nezvala!! Zamknu, zalezu, fertig!" :-D ()

Maynard.

Nejslabší článek celé trilogie, ale i tak si zachovává důstojnost a diváka baví. Začátek je příjemně šoupnut do přímořského letoviska, kde to pořádně roztočí Kaiser s Dejdarem. Ještě se člověk pořádně zasměje při společném hodování a při noclehu v bývalém bordelu :o). Ale moc sem nepochopil příhodu s únosem a pak kopření v amfiteátru, to byl na můj vkus zbytečnej teátr :o). Po návratu do Hoštic už je všecko při starém a člověk si může plně vychutnávat bláznivé scénky, kterým opět vévodí Kelišová a v tomto díle i nad poměry tlustý Josef. každopádně je to důstojné rozloučení s Hošticemi, na které asi někdo jen tak nezapomene. Je moc dobře, že se Troška nepouštěl do dalších a dalších pokračování... A pozor, ženský by mohly bejt nahý vocať pocať :o) ()

insurgentes

První půlka je ještě tak horší průměr na nějakou takovou socialisticko-porevoluční komédii, ale jakmile se začnou vytahovat všechny ty (vytahaný) kozy, v tu ránu se to posouvá najednou k nejplytčímu humusu a nudě, jaké si lze vůbec představit. Své hodnocení dávám za doktora Káju a jeho buchty, a hlavně za závěrečnou scénu, kde pro mě Růžičková ztvárnila novodobou kněžnu Libuši, jejíž proroctví je pro český národ i po dvaceti letech stále stejně aktuální. ()

Arkanoid

Jediné vtipné scény boli len v Taliansku. Hlavný problém bol, že režisér dal do popredia problémy dediny a nie problémy Škopkovcov a ich susedov ako doteraz a tak film stratil skoro všetok humor. ()

LexBarker

Na první a druhý díl jsem si zvykal téměř dvacet let, než jsem oba akceptoval, ale třetí díl je opravdu špatný a nic na tom nemění velký časový odstup. ()

PALINO

Jednoznačne najslabší diel série. Kúzlo a prirodzený humor predošlých dielov sa vo väčšine scén vytratilo a vydarené, resp. vtipné scény by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky. A tak neostáva nič iné len konštatovať, že Slunce, seno sa trilógiou radšej nikdy stať nemalo. ()

klúčik

Ostal som dosť prekvapený. Dosť veľký neúspech - akoby sa to nedalo spraviť inak!! Toto je doba keď sa netočili moc dobré filmy. Je to bohužiaľ nepodarený záver celkom vydarených filmov. 35%. ()

BlackTom odpad!

Kriste a pane! Prečo?? Čo chcel mistr režisér týmto povedať? Ostatné filmy z trilógie Slunce, seno... tiež neboli doslova hity, no stokrát lepšie ako toto! Radšej zomriem ako vidieť to znovu! Shit! A to sme ešte nevedeli, že Troška príde s Kameňákmi...Boh nás ochraňuj! ()

Zagros

Je to jednoduché - Slunce, seno, erotika je především odměnou všem zúčastněným za úspěch prvních dvou dílů. Filmy se vydařily a proto si všichni udělali výlet k moři a přitom si dovolili natočit pokračování. Odpad to není ani náhodou, ale dolů to šlo opravdu už hodně. Ač je erotika jednoznačně nejslabší, tak vlastně celou sérii mám hodně rád. A ať chcete nebo ne, celá trilogie Slunce, seno, ... je neoddělitelnou součástí naší filmové kultury a já osobně se za ni určitě nestydím. ()

Loki_Six

"Nějaká veřejná schůze. Prý mimořádně výjimečná nebo mimořádně mimořádná, já nevím, ale je to v hospodě." ()

wosho

Rozhodně nejslabší díl jihočeské trilogie,kterou nad vodou drží opět herci a geniální nápad obsadit Kaisera a Dejdara jako italské "mafiány". ()