Série(2) / Epizody(12)

Darylův příjezd do Francie spustí řetězec násilných událostí, které nechtěně ohrozí mladého chlapce v srdci vznikajícího náboženského hnutí. (AMC Czech)

Recenze uživatele BrooksW.Here k tomuto seriálu (3)

The Walking Dead: Daryl Dixon (2023)

"You hear that? It’s Paris crying." _____________ Po priemernom Dead City ma Darylov spin-off veľmi príjemne prekvapil a aj napriek tomu, že je viac-menej zbytočný (pri čom takmer úplne ignoruje majstrovské komiksy Roberta Kirkmana), tak si myslím, že tento seriál predstavuje skutočne originálne a zaujímavé nadviazanie na pôvodné seriálové TWD... Zasadenie v postapokalyptickom Francúzsku je neopozerané a zo strany tvorcov to bol výborný ťah. Veľkým plusom je aj to, že každá epizóda obsahuje aspoň jednu veľmi šikovne natočenú bojovú alebo akčnú scénu, ktorá príbehu poväčšine dodávala to správne tempo. Určite by som však vytkol zopár urozprávaných pasáží, ktoré nikam neviedli a ničím ma nezaujali. Veľkým problémom sú aj nevýrazné vedľajšie postavy (podobne ako v Dead City), ktorým som za nič na svete nedokázal prísť na mená (zapamätal som si iba hlavnú trojicu 😅), určite by si zaslúžili viac priestoru. Lacné CGI radšej nechávam bez komentára...  V konečnom dôsledku som si Darylov výlet do Európy (aspoň v rámci možností) užil a teším sa na to, čo prinesie ďalšia séria... Prvú kapitolu európskeho TWD odporúča 8 runnerov z 10... Nech už tu je Rick! _____________ "But here we survived many apocalypses. We will survive this one too." ()

L'âme Perdue (2023) (S01E01)

"Hell, I'm still trying." _____________ Perfektné rozšírenie seriálového TWD, ktoré narozdiel od Dead City nepôsobí ani trochu zbytočne a veľmi originálne predstavuje nové prostredie a postavy. Neskutočne sa teším na ďalšie časti! Postapokalyptická Európa má obrovský potenciál, fakt dúfam, že sa kvalita udrží na rovnakej úrovni po celý čas... ()

Deux Amours (2023) (S01E05)

"Hey Daryl." "Yeah?" "... came back." _____________ Som neskutočne ohromený (v tomto komentári sa určite nevyhnem menším spoilerom)! Po dvoch mierne slabších častiach sa dej naozaj rýchlo posunul dopredu a naservíroval nám príbeh, ktorý je (v rámci možností) perfektný od začiatku až do konca... Flashbacky boli mimoriadne vydarené a zaujímavým spôsobom objasnili Darylovu cestu do Francúzska, pri čom hovor s Carol ma doslova odstrelil do stratosféry a vďaka nemu sa neuveriteľne teším na finálnu časť (naozaj sa mi nechce čakať ešte ďalší týždeň, odpovede potrebujem hneď teraz!!!)! Taký obrovský hype som už fakt dlho nemal!  ()