Texaský masakr motorovou pilou

• USA Texas Chainsaw Massacre

Pokračování hororu, ve kterém skupina influencerů zamíří do Texasu vdechnout život městu duchů, ale narazí na Leatherface, proslulého vraha s maskou z lidské kůže. (Netflix)

Yoshitsune

Svět je rozdělen na dva tábory a nevraživost mezi nimi každým dnem roste. A co že rozdělilo ten harmonický svět ? Byla to snad ekologie ? Né ! Byla to snad genderová rovnost ?? Ne !! Tak že by to byla, ta politika ??? NE !!! Byl to tenhle film, kdy jeden tábor vyčítá filmu že nemá hloubku, postavy sou bez osobnosti a ještě dělají hloupá rozhodnutí. Zatímco ten druhý tábor, je skopokojený protože se zde celkem slušně vraždí a jde se rovnou na věc. A na čí stranu se přikloním já ? No na tu svoji a hned napíšu proč. První, ale jako úplně první Texaský masakr, byl vyjímečný v tom že se s gore šetřilo a velká část násilných scén, byla šikovna zpracována a to mimo kameru. A bylo to z důvodu, že Tobe Hooper - ten který to celé stvořil, neměl moc peněz, takže musel improvizovat a improvizoval slušně, nechal na divácích aby jeho film doděli ve svých představách. On jen navodil atmosféru, nechutné prostředí a dal nám postavy, které byli uvěřitelné. A logicky byl to sám Tobe, který si celý tenhle koncept šikovnosti, zručnosti a propracovanosti zníčil a to hned ve druhém filmu. A za tu dobu, se natočila spousta Texaských masakrů, některé byli dobré, některé průměrné, pak ty špatné a pak je tady Matthew McConaughey se svým Beeyoooo, což je tak moc špatné, že to má vlastní kategorii. No jo, ale kam patří tenhle film ? Tenhle film, patří mezi ty průměrné. A je to z důvodů, které první tábor vyčítá tomuhle filmu, ale nejvíc smutné na tom je to, že takhle to být nemuselo. Nicméně popořadě, je fakt že film má tři.....dejme tomu tři postavy, které sou jakože přijatelné, zbytek postav slouží jenom jako potrava pro Kožeňáka. Tou první je Lila, která mi byla nejvíc sympatická a taky byla nejvíc propracovaná. Druhou postavou je Richter a teď vás zadržím, ano Richter je klasický Texasan, ale taky je to postava která má velkou odvahu a když ho člověk blíže pozná, tak zjistíte, že je to dobrý chlap. A tou třetí postavou je Kožeňák a teď si asi většina bude říkat, jak by někdo jako on, mohl být dobrou a nebo symaptickou postavu, vždyť tady ani nemluví. Kožeňák je tím kdo žije v minulosti, vzpomíná na dobré časy a ty časy má rád, svět v té době byl jednoduchý a prostý. On nerozumí tomuhle modernímu světu, který je plný influencerů, tiktokerů a youtuberů, ale čemu on rozumí, že i oni se schovávají za maskou, která skrývá jejich pravé a zrůdná já, on tomuhle moc dobře rozumí a rád jim ukáže svoji pravou tvář. A doslova mně bolí u srdce, když sem viděl tyhle tři rozdílné lidi a jejich potenciál říct světu o sobě něco více, čím byli a to čím sou teď, ale bohužel neměli tu možnost. Takže shrnutí, velice mně rmoutí to, že sou tady určité náznaky toho, že si někdo snažil dát těm postavám hloubku a navodit atmosféru, ale problémy během natáčení a v produkci, zanechali na tomhle filmu citelné jizvy. Jinak je to dobrá řezničina, nejslabší je to v buse, kde je to takové meh, ale jinak dobrý. Sally Hardesty je až moc podobná Laurie Strode, což je škoda. Některé postavy se tady v jednu chvíli chovají inteligetně, to aby se za vteřinu chovali debilně. Neni to tak špatný jak někteří píšou, jen z toho měl být seriál, který kdyby se propracoval do hloubky a měl by tohle gore a akční scény, tak by to nemělo chybu. () (méně) (více)

silentname

Asi pôjdem proti prúdu mnohých mojich obľúbených komentátorov (recenzentov) na CSFD, ale musím byť úprimný. Mne "Texas Chainsaw Massacre" dokopy len neskutočne liezlo na nervy svojou neschopnosťou priniesť niečo, čo by bolo zaujímavé. Až na pár výnimiek, ktoré si tu spomenieme. Myslím si, že scénka v autobuse vie byť poriadny masaker a niektoré scénky skutočne vyzerajú poriadne graficky. Takže ak už nič iné, tak sa aspoň reálne dočkáme aj skutočného masakru. Istým spôsobom sa dá povedať, že som celkom bol okey s našimi dvomi sestrami (hoci nebudeme si to zastierať, je nám úplne jasné, že to budú posledné dve preživšie úplne od začiatku... ak ste o tomto pochybovali, tak fakt neviem čo povedať)... to puto celkom fungovalo a veril som im to. Dokonca si myslím, že miestami bola Melody aj celkom chytrá. Ale to neznamená, že by neurobila tiež niekoľko sprostých rozhodnutí. No potom sú tu tie veci, ktoré mi liezli fakt na nervy. V prvom rade, sú tu minimálne 3 postavy, ktoré z nejakého dôvodu po smrteľných zraneniach na chvíľu vstanú z mŕtvych, aby mohli ešte nejakým spôsobom sa vrátiť do deja. A absolútne to nefunguje. Príbeh je predvídateľný od A do Zet. Viete presne čo sa stane, viete kto umrie... dokonca viete aj odhadnúť kedy postavy začnú umierať a podobne. Nechápem aj logiku niektorých postáv. Vysvetlí mi napríklad niekto prečo Catherine, keď sa jej podarilo dostať od Leatherface-a preč a mala možnosť použiť dvere, tak ide riešiť otváranie okna? Prečo? A rovnako ma aj štve, že rovnako ako v "Halloween Killsje aj Leatherface v tomto filme zase zloduchom, ktorého tvorcovia očividne chceli mať nesmrteľného. Štve ma to. Úprimne ma to štve. Film mohol skončiť o 30 sekúnd skôr, a nebol by som z neho tak frustrovaný ako som na konci bol. Lebo minimálne by to konečne prinieslo niečo zaujímavé a neočakávané. Takto... je to proste staré. Neviem čo už povedať, tento film je proste mizerný. Nebavilo ma to sledovať, tie klišé ma neskutočne vytáčali a hoci po grafickej stránke vie film ukázať slušnú dávku násilia a silné vraždy, nezakryje to všetky tie negatíva okolo. Proste... nie. Hodnotenie: D ()

Shakers

Už ani neviem koľký film o tomto zabijakovi v poradí to je, ale viem, že to nadväzuje na pôvodný diel z roku 1974, ktorý som nevidel. Videl som iba filmy s roku 2003 a jeho prequel Beginning z roku 2006. A vôbec neboli zlé. Vlastne to boli oproti tomuto špičkové horory. Na druhu stranu, nie je potrebné vidieť pôvodný film, všetko podstatné, čo sa stalo sa dozvieme hneď v úvode. A keď už spomínam úvod, tak ten tu bol asi najlepší, pretože hneď ako začne Leatherface zabíjať, režisér spláchne logiku do hajzlu. Je tu hromada vrcholne debilných scén, no vrcholom je scéna, kde jediná preživšia s pôvodného filmu naklusá s brokadou v ruke a ide vyrovnať skóre a pomstiť smrť svojich kamarátov. Samozrejme ho ma úplne na podnose, ale namiesto toho ho nechá odisť aj s motorovkou, aby ju potom mohol zabiť. O ďalšej totálne debilnej scéne, kde sestra nejde zachrániť sestru, ale zoberie brokovnicu a ide na férovku proti hlavnému bosovi ako v pc hre je tiež totálny výsmech. A to, že Leatherface si spravil potápačsky kurz alebo, že s čaptavými behom všetkých dobehne, alebo že zapne nesmrteľnosť tiež nebudem komentovať. Jasné, takýto zloduši predsa vždy musia prežiť. Prežil to minulý rok aj Michael Myers. A keď už spomínam ikonu s Halloweenu, tak tvorcovia sa výrazne inšpirovali Halloweenom s roku 2018. Tiež tu máme hlavnú postavu, ktorá sa na staré koledná ide pomstiť, no zatiaľ čo Halloween ponúkol solídne napínavý krvák, tu sme sa dočkali iba pár debilne pekne vyzerajúcich krvavých scén. Veľké plus je, že je to krátke a celkom rýchlo to plynie, keďže príbeh to nemá vlastne žiadny a jedná sa o štandardný slasher. Záver je totálny výsmech, ktorý sa mi ani nechce komentovať. Už tomu chýba iba scéna za titulkami, kde by sa Leatherface vrátil domov. Počkať, za  titulkami táto scéna vlastne je! 25% - 1* ()

Marceloo

Skupina mladých kamarátov vyrazí do malého texaského mestečka Harlow. Po krátkej chvíli ale prichádzajú do kontaktu s legendárnym vrahom prezývaným Leatherface. - Máličko lepšie, než som čakal, ale bol by som spokojnejší, keby to vzniklo ako samostatný slasher. Využiť pôvodný film kvôli cca trom scénam je podla mňa úplne odveci, ale v dnešnej dobe sa vela kreativity od hororových tvorcov očakávať nedá. Krvavé scény sú pôsobivé a bodycount je slušný, pričom scéna v autobuse, na ktorú mi tvorcovia robili chute takmer polovicu stopáže, je vrcholom celého filmu. Ešte by som vytkol to, že sa väčšina krvavých scén odohráva v noci, čo je dosť škoda, pretože práve to odporné horko a dusno uprostred letného dňa pomáhajú v pôvodnom filme vytvárať nepríjemnú atmosféru. Inak ale v pohode, hlavne kvôli stopáži, počas ktorej to ani nestihne diváka začať nudiť. ()

Peytl

Benzínový řetězovky se bojím neuvěřitelně, ale Koženáčovi bych s radostí pomohl s redukcí takových neuvěřitelných hovad, byť bych musel mít pilku lupínkovou, protože s elektrickou by mě limitoval prodlužovák. Spoiler!!!                                    Dal bych snad i 5 pizd, ale za to, že poslední nebinární pyča odjela v máslostroji Elona, tak nasrat! ()

• Film měli původně režírovat Ryan a Andy Tohillovi, ale byli vyhozeni jen týden po začátku natáčení, jelikož studio nebylo s jejich prací spokojeno, a proto na post režiséra najalo Davida Blua Garciu. Záběry, které bratři v Bulharsku natočili, pak ve filmu nebyly vůbec použity. (fiLLthe3DD)
  • Štúdio Legendary Pictures film predalo Netflixu po katastrofálne negatívnych testovacích premietaniach. (Real Tom Hardy)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru