Jaromír

Nemám rád postižené, kteří chtějí skončit život. Podle mě má život vždy cenu! Otázka je, ale jak bych se sám zachoval, být na jejich místě... Každopádně toto je velice dobrý film. Škoda, že není rychlejší a propracovanější. ()

Fozzy

Tohle je přesně ten film, u kterého divák od začátku do konce sedí na zadku a s otevřenou pusou kouká na ten herecký koncert Al Pacina. Někde jsem četl, že Al Pacino by to zahrál líp něž opravdový slepec, a měl pravdu. Právem si za tuhle roli zasloužil oskara.Prostě výbroný film se vším všudy. Rozhodně doporučuji originální dabing, jednak díky nezaměnitelnému hlasu Pacina, ale i díky spoustě hlášek, které člověka rozesmějí v ten správný okamžik. Jediné co bych vytkl je, že mi moc nesedělo obsazení Philipa S. Hoffmana. ()

HarlanWade

Zatímco v Rain Manovi exceloval Dustin Hoffman se svým autistou, tdy koncertuje Al Pacino se svým slepcem. Jinak je tenhle film poměrně hloupoučkou i když velice příjemnou sbližovačkou s několika významnými místy. ()

Kizov

Al Pacino, Al Pacino, Al Pacino... Nejslepější vidoucí všech dob. Vrchol filmu jednoznačně tango s Gabrielle Anwar na "Por una cabeza"... málem to hnulo i mým cynickým srdcem :-) Jeho výkon filmu naprosto dominuje. Lze pak přehlídnout i slabší místa jako je rozhodně přílišná schématičnost scénáře s očekávatelným závěrem. Ale ten Al Pacino, škoda mluvit... ()

boombang

Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Líbilo, ale... film je zbytečně rozvleklý a táhne se jako vařená nudle. Al Pacino hraje dobře, ale občas jsem měl pocit, že jeho postava všechny podvádí a slepotu jen předstírá. A O´Donnellova plačtivá tvářička a replika "Prosím, dejte mi tu pistoli" by se také nemusely opakovat tak často. Cynizmus a sentiment v jednom balíku, včetně několika logických lapsusů - ale spí se po něm dobře. :-) Tři a půl hvězdy, víc ani ň. ()

Exix

Al Pacino je prostě pan herec a zde to dokazal, že umí zahrat i víc než jeden druch rolí ( pro něj mafiana). ()

MadMax3

Veľmi zaujímavé dráma, aj keď s občas skutočne predvídateľným dejom a záverečnou reakciou publika v aule školy, ktorá sa až tak nehodila do filmu tohto razenia. Však len tieto dve veci sú čiernym miestom na inak dokonalej prehliadke charakterov a jazdou New Yorkským mestom. O'Donnell, je uveriteľný, ustráchaný študentík, ktorý prechádza určitou zmenou a bojí sa svojho zverenca. Bohužiaľ, je len v role nahrávača pri brilantnej kreácii, správne oceneného Al Pacina. Col. Slade je fantastický, výrečný, je to gentleman, je to muž, ktorý možno nemá prečo žiť a práveže možno má tých dôvodov až príliš. Posmšeky a posunky, ktoré si dokázal osvojiť, krik a reakcie skutočného veliteľa svojej jednotky sú len špičkou ľadovca a časťami skladačky zložitej povahy slepca. Hovorí sa tu, že: "ani slepec by to nezahral lepšie," neostáva mi len súhlasiť. Huuu-aaa! ()

Born2BeAlone

To je až neskutečný, jak dokáže Al Pacino táhnout decentní (možná až intimní) drama po celé dvě a půl hodiny. On je opravdu vyjímečný herec a já jsem se ani chvíli nenudil. Mistrova závěrečná řeč ve školní aule patří k nejsilnějším scénám, co jsem kdy viděl. ()

Forsetino

Nezapomenutelný filmový zážitek! Výkon Al Pacina je naprosto fenomenální! Tohle by mělo být měřítko pro udělení Oscara. Vynikající dílo, které v člověku zanechá velmi příjemný pocit a spoustu otázek, na které si každý sám musí najít odpověď. Celý film provází krásná hudba, která navozuje příjemnou atmosféru, ve které se odehrávají velmi působivé scény. Tenhle film dodává sílu a chuť do života a já za něj musím jen poděkovat a milerád ho řadím do mé TOP10. Úžasně zahrané drama se vším všudy a já tleskám a tleskám. Už teď se těším, až si tuhle perlu vychutnám znovu! 157 minut a já jsem smutný, že to skončilo tak rychle... Jednoznačně 100 %. ()

MickeyH.

Kam se hrabou dnešní filmy plný krve, digitálních efektů a erotických scén! Tento film má výborný námět, který byl skvěle zpracován, a do hlavních rolí byli dosazeni kvalitní herci, kteří předvedli podle mě strhující výkon, kde perfektně vyjadřovali pocity nejistoty, strachu, smutku, dojetí, odvahy, radosti, pokory apod. Al Pacino to skvěle doplnil svým „slepeckým“ výkonem. Celý film je ozdoben scénami jako je jízda ve Ferrari v ulicích NY, kde řidič je slepec, zatančení si tango s ženou, která se předtím ani potom ve filmu neobjevila, Charlieho přemlouvání Franka, aby život nevzdal, nebo závěrečný Frankův proslov na disciplinárním řízení. No a kamera s hudbou to dovršily :o) ()

kubilov

Aspirant na nejlepší Al Pacinův (nemafiánský) herecký výkon vůbec. Naprosto oprávněný Oscar, kterého se podle mě měl Al dočkat už dříve, výkony na to rozhodně měl, ale tak co už. V kontrastu s tímto hereckým koncertem je pak hloupě vypadající i chovající se Chris O'Donnell, který se však postupem času alespoň trochu zlepšuje. Přesto to není ten pravý herec, který by se hodil k takové personě jako je Al Pacino. Skvělý film plný krás života, pro které není potřeba ani vidět. Zajímavé je i sledovat úplně první pořádnou roli Philipa Seymoura Hoffmana. ()

MrSalmonel

Co dodat? V jednu chvíli s plukovníkem soucítíte a v druhou chvíli máte sto chutí ho proplesknout za to, jak peskuje chudáka Charlieho, pro kterého seznámení s plukovníkem znamená záchranu jeho budoucnosti. Pacino si hraje s pocity diváka, jako kočka s myší a potvrzuje, že se nenarodil pro nic jiného, než pro kameru, do které zírá, jako by před natáčením dobrovolně strávil den koukáním do slunce se zápalkami v očích. Už dlouho mě žádný film nedostal, jako tenhle a ani se není čemu divit. Herecké výkony obou hlavních představitelů jsou na nejvyšší úrovni a nebojím se říct, že to byl jeden z nejsilnějších filmových zážitků v mém životě. ()

Andik

Dve a pol hodiny som "zíral" v nemom úžase.Výborny scenár,výborna režia a v neposlednom rade brilantne výkony Al Pacina a Chrisa O´Donnella.Po zhliadnuti filmu som z krásnou ženou sadol do červeného Ferrari a to už kecam ? ()