Princ Afron s mladším bratrem Otmarem vezou na hrad krále Jorgena darem překrásného ptáka Ohniváka, který umí přivolávat lásku a zaplašit smrt. Po cestě se Afron zamiluje do neznámé krásky. Ukáže se, že je to princezna Elena, kterou si jako svou vyvolenou vybral i zlý černokněžník Skeleton. Princ Afron se vydává na nebezpečnou cestu, aby svou lásku vysvobodil z jeho temných kouzel… Výpravnou filmovou pohádku na motivy bratří Grimmů natočil v roce 1997 osvědčený „pohádkový“ režisér Václav Vorlíček. Jeho stálý spolupracovník Miloš Macourek příběh obohatil o vtipné dialogy. Princeznu stejně jako v Kouzelném měšci hraje německá herečka Tina Rulandová, jejího otce, krále Jorgena, Horst Buchholz. V záporné roli černého vládce Skeletona exceluje Karel Roden a v roli babky Jadwigy Jiřina Bohdalová. (Česká televize)

mzss1

Tak je to každopádně blbost. Pohádka ? Vše tak umělé, působí to na děti ? Nevim, nevim. Prostě jen něco zaujme, dávám jednu hvězdu opravdu z milosti. Takže to vidím jen na velmi slabých 13% = * ()

kingik

Pohádka, která měla jistě velké ambice, ale dopadla spíše na mírně nadprůměrné úrovni. Pohádka trpí celou řadou neduhů. Nejslabší je mizerný casting na herce do hlavních rolí, vyjma Tiny Ruland. I přes o něco nižší výskyt silných momentů, než jsem u Vorlíčka zvyklý, se nejedná o čistou pohádkovou rutinu, kterou stačí vidět jednou. Jeho pohádku tak trochu pohřbila německá koprodukce, ve které byla natočena. O tom, že tahle pohádka opravdu není moc dobře přijímána diváky svědčí i to, že není v televizi moc často reprízována. Pěkná princezna Tina Ruland, která opravdu vypadá jako princezna, Karel Roden v roli hlavního zloducha, temná až hororová atmosféra a ještě i snaha vymanit se ze zaběhaných pohádkových schémat, to vytahují na poctivých 60%. ()

Mia...

Já vaše hodnocení vážně nechápu .. vždyť je to tak krásná výpravná pohádka se super herci a vynikající kamerou i přírodou ... prostě jedna z mých dětských nej :) ()

Fingon

Má oblíbená pohádka s excelujícím Rodenem jakožto čarodějem Skeletonem. Ohnivák je sice hnusně vycpaný a princ Afro(n) zapomene Zlatohříváka vrátit, ale co už. ----------- Pták Ohnivák má ode mně snad až nezaslouženě vysoké hodnocení z jednoho důvodu, a není to jen nostalgie: když jsem na tom byl v kině, byl jsem už ve věku, kdy mě pohádky dost přestávaly zajímat a doslova jsem si vychutnával tu lehce hororovou atmosféru a úžasného Rodena, kterého jsem si díky tomuto filmu (i když jsem viděl i jeho lepší věci) strašně oblíbil. A přestože tomuhle filmu chybí vážně dost a Vorlíček se zrovna nepředřel, mám pro něj velkou slabost... A přestože Soukup nepatří k mým oblíbencům, zde se mu podařilo napsat poměrně slušnou dramatickou hudbu. ()

PetrPan

Česko-německá produkce - ach jo, triky - ach jo, herci - ach jo, přesto na dnešní produkci filmových pohádek americké, italské a bohužel i české provenience je tento podprůměrný paskvil přinejmenším koukatelný ()

WANDRWALL

Pohádka je to strašná. Už před natáčením to bylo všem tvůrcům jasné, ale udělali z herců blbce? ne, herci do toho šli skrz výdělek a nechávají se sebou dělat lecjaké opičárny. ()

Crocuta

Obraz tmavý že se na to nedá dívat, marná snaha o strašidelnou atmosféru, až na Rodena otřesní herci a hlavně gumová loutka v titulní roli - to jsou jen některé (a zdaleka ne všechny) zápory nejhorší Vorlíčkovi pohádky. ()

Nettrass

Proslýchá se, že se vůbec nejedná o film, ale o jistý nejmenovaný orgán, uživatele Enšpígla ( viz. jeho koment )...A už mu ho zhodnotilo 3767 diváků. Nechci říci uživatelů, to by mi ho bylo i líto. Také nevím, co si chudák musí myslet, když to někdo označí, jako odpad! Sorry Pavle, že jsem to takhle provařil a že si Tě beru do úst...:-D. ()

honajz

Celá ta pohádka je umělá jako ten pták Ohnivák a podobně zábavná (tedy asi jako vypelichaná plyšová hračka, ze které leze vata nebo polystyren). ()

Necrotongue

Je to takové padesát na padesát.Záporná postava Karla Rodena vynikající,jméno jeho postavy je zoufalé,bez invence.Němci mi nevadili,holt kdo platí hraje,Jiřina Bohdalová mi vadila velice,může hrát jako hvězda nejzářivější,ale já si myslím,že by se bez ní občas nějaký film obešel,už se doma bojím zvednout víko od záchodu,aby na mě nezaskřehotala.Pohádka měla místy příjemně mrazivou atmosféru,ale na druhou stranu jsem měl někdy pocit,že se dívám na americký horor-samá tma,občas zvuk.Zkrátka průměr. ()

Mikah

Krásný gotický horor s pohádkovými rysy, ale stejně si myslím, že Otmar měl bratra nechat, ať si tu ženskou zachrání sám. ()

Kryton

Nebýt Skeletona v podani Rodena tak se na tuto dost nudnou pohádku ani nedá divat. Doslova kromě Skeletona vám nic v hlavě nezustane . A to je u pohádky špatné pokud se k ní má vracet. ()

ivishka

Jedinými herci co stáli za to abych se obtěžovala shlédnout tuhle """"pohádku"""" byli Karel Roden a Jiří Langmajer. Celkově je to jakási ukázka toho jak zmršit pohádku - postavte na větev vycpaného páva a nastříkejte ho na červeno (to má bejt ohnivák), pak vemte asi dvacet naprosto příšerných neherců(nemyslím Rodena a Langmajera)a většinu z nich z Německa..potom si sežeňte zmutovanou mořskou hvězdu s drápy do "mrtvého jezera" a stačí člověk co nikdy v životě nedržel kameru v ruce, protože to není podstatné..a pak máte tuhle děsnou věc s nesedícím dabingem na německy mluvící herce a vůbec celá ta pohádka je divná a nudná - typický "happy end" s prvky science fiction, jelikož několikrát oživit jakousi vodou někoho kdo už je dávno mrtvý mi příjde i na pohádku trochu moc. ()

Orlau32

Tohle měla být pohádka podle Boženy Němcové, i když dosti nešťastně panem Macourkem upravena ? No podle mě to je horror ! Já být malé dítě, tak mě chytne vřed ! Nechce se mi věřit, že tohle udělal v r.1997 tentýž režisér, který udělal pohádku (prý nejkrásnější) "Tři oříšky pro Popelku" v r.1973. To těch 24 let tolik změnilo dětské chápání a dětskou duši, že musí mít na obrazovce většinou tmu a triky levné a pitomé, zřejmě, aby nebylo vidět jak je to celé dílko odfláknuté? ! Je mi jedno kolik natočení takové pohádky stojí ! Jistě to nejsou malé peníze.... ale jestliže nechceme nebo neumíme už natočit krásnou českou klasickou pohádku, tak to nedělejme vůbec, aby se naši slavní pohádkaři Němcová s Erbenem nezačínali v hrobě obráceti. ()

Wolodja odpad!

Prisernost. Ale opravdu prisernost. I kdyz se moc snazim, nenapada me nic, co bych na teto obludnosti mohl pochvalit. ()