Pátrání na vlastní pěst může být úspěšné – někdy. A nebezpečné – vždy... Kriminální příběh režiséra Václava Vorlíčka natočený podle scénáře Jaroslava Kořána, vypráví o mladém muži, který na vlastní pěst vede pátrání po vrahovi svého kamaráda, řidiče poštovního vozu. Řidič Radek Šimek je zavražděn na své pravidelné trase mezi Radotínem a Prahou. Jelikož měl toho večera u sebe jen málo peněz, vyloučí policie loupežný motiv. Radkův kolega a kamarád Honza Marek nedokáže vyšetřovatelům říci nic bližšího. Oba se totiž střídali na směny a neměli přehled o tom, jak ten druhý tráví volný čas. Honza usoudí, že vražda nějak souvisí s Radkovým osobním životem. Zapojí do akce ostatní poštovní řidiče a s jejich pomocí se pokusí najít dívku z fotografie, nalezené v Radkových věcech… (Česká televize)

offlineman

Kupodivu dobrá krimi s hodně akčním Vaškem Postráneckým! Jan Libíček v zajímavé roli a Jana Šulcová zamlada měla něco do sebe, byť mě vytáčela těmi svými stalé měnícími parukami! Dobrá píseň o utíkajícím životě!Moc nechápu to nízké hodnocení! Zřejmě respondentům vadí, že to není o "hrdinném" disidentovi, který bojuje proti totalitě! ()

Pitryx

Pobavilo, že jsem vraha měl už v polovině. Vcelku šlo o ucházející film, i když vidět jej podruhé by bylo zbytečné. Ovšem musím uznat, že druhý dvaciáš je za ten konec, kdy jsem se královsky bavil. ()

ostravak30

Proč pane Vorlíčku, proč? Pohádky jste uměl, komedie jste uměl...tak proč kriminálku? Scénář se moc nepovedl a ani vedení filmu. Kriminalisté se objeví na začátku a pak v podstatě na konci. Zbytek vyšetřování obstarává Jan Marek. A zrovna dobře mu to nejde. Mě zaujal jen Jan Libíček jako skoro mafián. Jinak je to ale opravdu hodně nezáživná podívaná. Závěr je navíc přesně v duchu Vorlíčka. Honička auty v ulicích mi připomíná závěrečnou honičku auty na náměstí ve Francii v jednom z dílů Růžového pantera. ()

Nonna

Dejte si na ně pozor, vážená slušná socialistická společnosti, na ty podezřelé, podvratné, chlastající a nezodpovědné hudebníky. Stýkají se s tlustými mafiány v černých brýlích (chudák Libíček nemohl v té začouzené hospodě vidět na krok), pašují kradené zboží a vraždí. A když se mezi ně zaplete krásná nevinná dívka jako zpěvačka (Jana Šulcová), nemůže to s ní dobře skončit. Ještě, že je tu vyšetřující pošťák, který případ rozklíčuje. ..........to je ale nesmysl a až z toho číší tehdejší politická masáž. Z dnešního pohledu působí toto dílo smutně úsměvně, hudební vstupy kapely až směšně trapně. Říkali mi spolupřihlížející pamětníci, že na takovou hudbu se tedy rozhodně davy nehrnuly. ()

Zed70

Ta automobilová honička poštovních Barkasů, Moskvičů a Roburů byla prostě boží. Do toho policejní, tedy VB Volhy, Moskviče, Gazík a dvě motorky se tam před kamerou proháněly jako Steve McQueen s Mustangem po San Franciscu.A stejně jako Steve McQueen měl po boku krásnou Jacqueline Bisset, i zde se po boku Václava Postráneckého pohybovala Jana Šulcová. ()

blezg

A zrovna se mi film trefil do nálady na černobílou krásu. Strávil jsem u toho poetické odpoledne, pobavil jsem se herectvím a hlasy herců, zejména Moučku mám rád. Dvojice familiárních gaunerů z čeledi Apiaceae (libeček-mrkvička) mě taky potěšila, a přestože to asi bylo pro mě zajímavé v jiném ohledu než byl původní záměr autorů, strašně mě to bavilo. Takže nadšených 5*. ()

endrix

Za mě průměrná socíkovská krimi. Zápletka je spíš slabší, ale neurazí. Zkažený svět kšeftů s populární kulturou byl pro mě nový a konfrontovat ho se světem pošťáků je minimálně zajímavý nápad. Přidejte Šulcovou jako naprosto nezajímavou femme fatale, Mrkvičku jako tvrďáka a mizerného zloděje s jednou velkou botou, (SPOILER) kašpara Drbohlava mstitele, a máte průměr jako vyšitý. ()

Montana

Příjemná černobílá kriminálka s mladými starými herci ;). Pěkná práce, všichni dělají co mohou (co jim režim dovolil), není to odfláklé. Ale! Ta hudba! Dříve jsem si toho nevšiml, ale dnes jsem u toho musel pracovat a víc vnímal tuto složku filmu a byl jsem překvapen. Vyšlo to někde jako OST? ()

evangelik

To byla fakt síla. Amatérský detektiv, pošťácké prostředí (někde jsem četl, že původně mělo být snad policejní, ale cenzor to zatrhl) a krádeže a šmelina světového rozsahu (jedny hodinky). Komik Libíček v roli protřelého manažera - jako pěst na voko... ()

Cesty timem

Film za 3*, krásná Šulcová. Ovšem nejlepší na tom všem byla hudba Karla Svobody a hlavní melodie pro tento film zpívaná Marií Rottrovou, za což dávám hvězdu navíc. A jako u některých filmů i tady to navíc bylo protkáno Svobodovými hity. ()

Bragi66

Pošťáci honí vraha v Moskvičích a Roburech. Naivní propagandistická hovadina, kde lze ocenit jen autentickou přímočarou dobovou výpravu. ()

vinducha

Závěrečná naháněčka s Roburem a Barkasy tomu nasadila pověstnou korunu. Pan Kořán bral zřejmě v té době nějaké nevyzkoušené šmakulády , protože takový scenář nemohl vymyslet a napsat za střízliva. Jo a Saša Hemala měl zamlada háro jako můj otec. ()

Jasmín

Koukatelná detektivka s idealizovaným pátráním mladíka na vlastní pěst. Libíček v trochu jiné roli než hodného mouli je velice dobrej a Postránecký si střihnul i pár bojových scén... Vychází mi 50 %. ()

McIron

Původně to mělo být v taxikářském prostředí, takhle to opravdu dostalo o moc menší šmrnc, příšerná je zde postava Moučky, dobráckého primitiva-mistra. Na druhou stranu hezky vystřižená postavička gaunera v podání Jana Libíčka, jedna z jeho posledních. Zajímavé exteriéry na Praze 5 v závěrečné honičce... ()