V kraji vinic na jižní Moravě, v malebných Pálavicích, budeme sledovat další osudy jejich obyvatel. Opět se setkáme s Michalem Janákem, předsedou JZD Rozvoj a vinařem tělem i duší, který musí tentokrát řešit víc problémů než jen svůj žlučník. Má starosti se stavbou sušírny kukuřice a navíc se ostře postaví proti názorům nového předsedy Urbana, který chce v družstvu zavést přidruženou výrobu nábytku. Do celé záležitosti se připlete podnikavý pan Weber – zloděj a podvodník, který Janáka připraví o velké peníze. Michal však společně s přáteli zosnuje plán jak podvodníka nachytat na hruškách a navíc získat zpět družstevní peníze i svoje úspory… Film Zralé víno je volným pokračováním komedie Bouřlivé víno z r. 1976. (TV Prima)

BoredSeal

I když chybí zábavný propagandistický podtext s kapitalistickými záporáky Bouřlivého vína, divák se pořád ještě nenudí. Film poukazuje na běžnou praxi vykrádání státního majetku, triky s "mrtvými dušemi", úplatky... (zdá se, že se toho moc po revoluci nezměnilo). O zábavu se tentokrát stará alkoholik Somr, elegantní záporák Miloš Kopecký a pár Janžurová se Sovákem, který si tady vystřihl jednu ze svých pamětihodných rolí. ()

rakovnik

Tento film vytáhl skvělý Jiří Sovák. Ostatní herci měli role zatížené politickými záležitostmi, což je svazovalo. Dobře jsem se bavil, zvláště, když jsem odfiltroval právě politiku a mravní ponaučení. Scéna s Jiřím Sovákem a Jiřím Lábusem je opravdu krásná :-) ()

Martin741

Druha cast volnej vinarskej normalizacnej trilogie Bourlive Vino -Zrale Vino - Mlade Vino. Ideologickeho balastu je o cosi menej ako v prvom dieli . Spoiler! No a objavila sa tu dokonca dejova linia : spor miestopredsedu Janaka /Vladimir Mensik/, ktory chce postavit sypku, kontra predseda JZD, ktory ma svoje plany /vyroba nabytkovych stien/. Koniec Spoileru! Pan Mensik teraz dostal aj vyraznejsiu herecku podporu- Sovaka /Svetaci, Marecku - podejte mi pero, Chalupari/ - takze prekvapivo ide o vyrovnany druhy diel oproti jednicke Bourlive Vino. 76 % ()

cariada

Váhal jsem jsetli nedát plný počet,ale nakonec jsem si nechal rezervu na poslední díl. Tohle je jednoznačně lepší než první díl. Má to vtip a nápad. Postava J.Sováka jako plukovníka Čestmíra neměla chybu velice dobře mu sekundovala I.Janžurová (v krátkém účesu) a J.Lábus a spousta dalších skvělých herců V.Menšík či M.Kopecký. ()

zette

Tak jedinou oporou tohoto filmu je postava plukovnika Semorada v zaloze, ztvarnena Jirim Sovakem. Jinak se jedna o dost nepitelny produkt. ()

kocik1

Poctivá režie, poctivý scénář a super herci, kteří umí hrát. Kdybych vypla mozek, klidně bych mohla vysolit i 5 hvězdiček anebo radši jednu velkou, rudou a pěticípou. Protože pracovat v "džízýdý", to byla tenkrát bžunda a hlavně, hlavně jsme se měli všichni moc rádi, všichni jsme táhli za jeden provaz a toho jednoho vykuka jsme ze svého středu vždycky vyštípali. Ani Božena Němcová by tuhle skvělou socialistickou pohádku nemohla napsat líp. ()

pytlik... odpad!

Uřvaný Menšík rázně zlikviduje přidruženou výrobu nábytku, a tak zachrání národní hospodářství, neboť krávy místo devizových miliard nyní vesele přežvykují družstevní kukuřici. Ech bóže, tolik jsem se snad neprovinil, žes na mě seslal takovýhle trest... Ani několik málo vtipných momentů mezi Sovákem a Lábusem to nevylepší. Na druhou stranu jsem si uvědomil, že mě ten film asi ovlivnil. Viděl jsem ho jako malý kluk a dodnes si pamatuju scénu, jak Filipovský říká v hospodě o Sovákovi, "že má pořádnou ránu (myšleno úder), protože pije mlíko". No a já dodnes piju mlíko a jsem abstinent a ránu mám taky pořádnou. ()

Master19

Všechny hvězdičky jsou jen a jen pro pana Sováka a jeho naprosto geniální postavu plukovníka Čestmíra. Už dlouho mě nikdo tak nepobavil. Škoda, že kolem toho je jen soudružská zápletka okolo sušky a truhlárny se vzorově angažovaným Vladimírem Menšíkem. ()

PatoP

Voľné pokračovanie filmu ˇ"Bouřlivé víno". Opäť skvelí herci, výborná réžia a pekná hudba. To všetko v juhomoravských Pálaviciach, ktoré sa v skutočnosti volajú Velké Bílovice. Oproti románu Jana Kozáka je vo filme iba pramálo politiky, a tak scenáristom i režisérovi patrí môj obdiv, ako z takejto, vyložene politickej predlohy v čase tvrdej normalizácie vykľučkovali a natočili výbornú komédiu o vážnych veciach. Nedá sa nič robiť, úplatkárstvo tu stále bolo, je a bude. Za socializmu išlo o tisíce, teraz sa to šplhá do miliónov. ()

Čtec

Vynikající Jiří Sovák, jako vždy... Ale jinak? Neslaný nemastný družstevnický film s chabou zápletkou... Komedie, která spíš otravuje, než baví. ()

vitekpe

Bozidara jeste krasnejsi nez v minulem dile. A to jsem si myslel, ze lepsi uz to byt nemuze... :-) Trosku komictejsi oproti prvni casti. (Sovak. atd) ()

klúčik

Jednoznačne tento film nieje založený na hereckom umení a kvalite V.Menšíka aj keď je to hlavná persóna filmu, ale mňe jasne ukázal , že tie najlepšie postavy filmu sú Sovák + Janžurová. Ak by scenárista nenapísal postavu vyslúženého vojaka, tak by film bol len agitka o JRD. 60%. ()

Kovaja

Tak proti Bouřlivému vínu se mé hodnocení naprosto otáčí a sem fakt mile rád z tohohle kousku.Rozhodně filmu prospěl příchod hereckého mistra Sováka který opět ukázal svou hereckou povahu a to akurátního a pořádku milovného sekýrysty.Moc pěknej kousek,nejlepší z trlogie ()

KOCOUR-1

Nejpovedenější film z celé trilogie. Vcelku zralý film normalizační éry.. Možná až příliš propagandistické, ale to mne až zase tolik nerušilo. Film bohužel vznikl v době v jaké vznikl. J. Sovák jako plukovník v záloze, posunul film k 80% (výborně napsaná a výborně zahraná role). Skvělá sbírka herců, navzájem se doplňujících, tehdejší doby. --Kavánek! Šavrda! Zlobil!-- ()

Romario

Výborná role Sováka v jinak mizerném filmu vyčnívá jako Eifelovka. Hudba obšlehlá z Létajícího Čestmíra a Návštěvníků, až to tahá za uši. Navíc Moraváky hrajou samí Pražáci a všichni mluví jako v Práglu, to je na pěst. ()